Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.11.2021 > 11:43 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 noiembrie 2021, ora 11:43

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 444/2021 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.15/2021 privind reglementarea unor măsuri fiscal-bugetare
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:312 105 75 54 28 19 17 14
- voturi pentru (DA):306 105 75 49 27 19 17 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:4 - - 4 - - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR -
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița - DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR Abținere
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru - DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin - DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Ciubuc Ciprian AUR DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Coarnă Dumitru PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
69. Constantin Daniel PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician PNL DA
71. Cristea Andi-Lucian PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
73. Cristian Brian USR DA
74. Crîstici Ognean Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dancă Ionel - DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil PNL DA
88. Dunava Costel Neculai PSD DA
89. Enachi Raisa AUR DA
90. Farago Petru UDMR DA
91. Fădor Angelica PNL DA
92. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
93. Fălcoi Nicu USR DA
94. Fechet Mircea PNL DA
95. Feodor Silviu Minoritati DA
96. Feodorov Lucian AUR DA
97. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Flucuș Dumitru PNL DA
103. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
104. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Gál Károly UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Anamaria - DA
109. Georgescu Nicolae PSD DA
110. Gheba Daniel-Sorin USR DA
111. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
112. Gheorghiu Bogdan PNL DA
113. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
114. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
115. Giugea Nicolae - DA
116. Giurgiu Adrian USR DA
117. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
118. Gliga Dumitrița PSD DA
119. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
120. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
121. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
122. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
123. Gudu Michael PNL DA
124. Hajdu Gábor UDMR DA
125. Halici Nicușor PSD DA
126. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
127. Havârneanu Filip USR Abținere
128. Hărătău Elena PNL DA
129. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
130. Horga Maria-Gabriela PNL DA
131. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
132. Huțu Alexandra PSD DA
133. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
134. Iancu Marius-Ionel PSD DA
135. Ibram Iusein Minoritati DA
136. Ichim Cristian-Paul USR DA
137. Ilie Victor USR DA
138. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
139. Intotero Natalia-Elena PSD DA
140. Ion Stelian-Cristian USR DA
141. Ionescu George - DA
142. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
143. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
144. Kelemen Attila UDMR DA
145. Kelemen Hunor UDMR DA
146. Kiss János PNL DA
147. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
148. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
149. Könczei Csaba UDMR DA
150. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
151. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
152. Lasca Mihai Ioan - DA
153. Lazăr Ion-Marian USR DA
154. Lazăr Teodor USR DA
155. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
158. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
159. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
160. Macovei Silviu Nicu PSD DA
161. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
162. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
163. Mang Ioan PSD DA
164. Manta Claudiu PSD DA
165. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
166. Mărculescu Dumitru PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei USR DA
170. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
171. Miklós Zoltán UDMR DA
172. Mina Marian PSD DA
173. Mircea Florin PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel USR DA
175. Mitrea Dumitrina AUR DA
176. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
177. Moisin Radu-Marin PNL DA
178. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
179. Molnar Ervin PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian USR DA
181. Morar Olivia-Diana PNL DA
182. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
183. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
184. Munteanu Remus PSD DA
185. Murariu Oana USR DA
186. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
187. Mușoiu Ștefan PSD DA
188. Nacov Gheorghe Minoritati DA
189. Nagy Szabolcs UDMR DA
190. Năcuță Sorin PNL DA
191. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
192. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
193. Neagu Denisa-Elena USR DA
194. Neață Eugen PSD DA
195. Nechita Aurel PSD DA
196. Niță Nicu PSD DA
197. Olar Corneliu PNL DA
198. Orban Ludovic - DA
199. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
200. Oteșanu Daniela PSD DA
201. Özmen Oana-Marciana USR DA
202. Paladi George-Adrian PSD DA
203. Pambuccian Varujan Minoritati DA
204. Panait Radu USR DA
205. Paraschiv Rodica PSD DA
206. Pavelescu Nicolae PSD DA
207. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
208. Pecingină Gheorghe PNL DA
209. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
210. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
211. Piper-Savu Florin PSD DA
212. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
213. Plăiașu Gabriel - DA
214. Polak Tudor PNL DA
215. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
216. Pop Darius AUR DA
217. Pop Rareș Tudor USR DA
218. Popa Alexandru PNL DA
219. Popa Radu Mihai PSD DA
220. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
221. Popescu Dan-Cristian PSD DA
222. Popescu Pavel PNL DA
223. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
224. Popica Eduard-Andrei PSD DA
225. Predescu Ana-Loredana PSD DA
226. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
227. Presură Alexandra PSD DA
228. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
229. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
230. Prunean Alin-Costel USR DA
231. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
232. Rafila Alexandru PSD DA
233. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
234. Rizea Cristina Camelia USR DA
235. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
236. Roman Florin-Claudiu PNL DA
237. Roman Nicolae AUR DA
238. Roșca Mircea PNL DA
239. Rujan Dumitru PNL DA
240. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
241. Salan Viorel PSD DA
242. Sandu Viorica PSD DA
243. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
244. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
245. Scripnic Lilian AUR DA
246. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
247. Seres Dénes UDMR DA
248. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
249. Simion George-Nicolae AUR DA
250. Simonis Alfred - Robert PSD DA
251. Solomon Adrian PSD DA
252. Stancu Ionel Minoritati DA
253. Stancu Paul PSD DA
254. Stativă Irinel Ioan PSD DA
255. Stănescu Vetuța PNL DA
256. Stângă George-Cătălin PNL DA
257. Stoian Maria PNL DA
258. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
259. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
260. Stoica Diana USR DA
261. Stoica Elena PSD DA
262. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
263. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
264. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
265. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
266. Szabó Ödön UDMR DA
267. Șandru Cosmin PNL DA
268. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
269. Șerban Gianina AUR DA
270. Șimon Gheorghe PSD DA
271. Șișcu George PNL DA
272. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
273. Șoldan Gheorghe PSD DA
274. Șoptică Costel PNL DA
275. Șovăială Constantin - DA
276. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
277. Tanasă Dan AUR DA
278. Tănase Antonel - DA
279. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
280. Tătaru Nelu PNL DA
281. Teniță Dragoș-Cătălin USR Abținere
282. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
283. Terente Eugen USR DA
284. Thellmann Christine PNL DA
285. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
286. Tobă Francisc - DA
287. Toda Daniel-Liviu USR DA
288. Todosiu Beniamin USR DA
289. Toma Ilie PSD DA
290. Toma Vasilică PSD DA
291. Trăilă Cristina PNL DA
292. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
293. Tudorache Daniel PSD DA
294. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
295. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
296. Turcan Raluca PNL DA
297. Tușa Adriana Diana PSD DA
298. Tuță George-Cristian PNL DA
299. Țachianu Marian PSD DA
300. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
301. Țoiu Oana-Silvia USR DA
302. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
303. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
304. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
305. Vexler Silviu Minoritati DA
306. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
307. Volosatîi Boris AUR DA
308. Vulpescu Ioan PSD DA
309. Weber Mihai PSD DA
310. Wiener Adrian USR DA
311. Zakarias Zoltán UDMR DA
312. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 17:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro