Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.11.2021 > 11:45 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 noiembrie 2021, ora 11:45

Poziție pe
ordinea de zi:
9
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 254/2021 pentru modificarea și completarea Legii nr.203/2018 privind măsuri de eficientizare a achitării amenzilor contravenționale
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:308 100 77 54 26 19 18 14
- voturi pentru (DA):307 100 77 53 26 19 18 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Badiu Georgel AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Costel PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița - DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru - DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin - DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Ciubuc Ciprian AUR DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Coarnă Dumitru PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
69. Constantin Daniel PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician PNL DA
71. Cristea Andi-Lucian PSD DA
72. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
73. Cristian Brian USR DA
74. Crîstici Ognean Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian PNL DA
76. Csép Éva-Andrea UDMR DA
77. Csoma Botond UDMR DA
78. Cupșa Ioan PNL DA
79. Dancă Ionel - DA
80. Dămureanu Ringo AUR DA
81. Dehelean Silviu USR DA
82. Dinu Cristina-Elena PSD DA
83. Drancă Andrei-Iulian USR DA
84. Drulă Cătălin USR DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Enachi Raisa AUR DA
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR -
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR DA
96. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
103. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
104. Furtună Mirela PSD DA
105. Gál Károly UDMR DA
106. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
107. Gavrilă Anamaria - DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin USR DA
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
114. Giugea Nicolae - DA
115. Giurgiu Adrian USR DA
116. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
117. Gliga Dumitrița PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
119. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
121. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
122. Gudu Michael PNL DA
123. Hajdu Gábor UDMR DA
124. Halici Nicușor PSD DA
125. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
126. Havârneanu Filip USR DA
127. Hărătău Elena PNL DA
128. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
129. Horga Maria-Gabriela PNL DA
130. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
131. Huțu Alexandra PSD DA
132. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
133. Iancu Marius-Ionel PSD DA
134. Ibram Iusein Minoritati DA
135. Ichim Cristian-Paul USR DA
136. Ilie Victor USR DA
137. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
138. Intotero Natalia-Elena PSD DA
139. Ion Stelian-Cristian USR DA
140. Ionescu George - DA
141. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
142. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
143. Kelemen Attila UDMR DA
144. Kelemen Hunor UDMR DA
145. Kiss János PNL DA
146. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
147. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
148. Könczei Csaba UDMR DA
149. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
150. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
151. Lasca Mihai Ioan - DA
152. Lazăr Ion-Marian USR DA
153. Lazăr Teodor USR DA
154. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
155. Longher Ghervazen Minoritati DA
156. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
157. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
158. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
159. Macovei Silviu Nicu PSD DA
160. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
161. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
162. Mang Ioan PSD DA
163. Manta Claudiu PSD DA
164. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
165. Mărculescu Dumitru PNL DA
166. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
168. Miftode Marius-Andrei USR DA
169. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
170. Miklós Zoltán UDMR DA
171. Mina Marian PSD DA
172. Mircea Florin PSD DA
173. Miruță Radu-Dinel USR DA
174. Mitrea Dumitrina AUR DA
175. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
176. Moisin Radu-Marin PNL DA
177. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
178. Molnar Ervin PNL DA
179. Molnar Radu-Iulian USR DA
180. Morar Olivia-Diana PNL DA
181. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
182. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
183. Munteanu Remus PSD DA
184. Murariu Oana USR DA
185. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
186. Mușoiu Ștefan PSD DA
187. Nacov Gheorghe Minoritati DA
188. Nagy Szabolcs UDMR DA
189. Năcuță Sorin PNL DA
190. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
191. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
192. Neagu Denisa-Elena USR DA
193. Neață Eugen PSD DA
194. Nechita Aurel PSD DA
195. Niță Nicu PSD DA
196. Olar Corneliu PNL DA
197. Orban Ludovic - DA
198. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
199. Özmen Oana-Marciana USR DA
200. Paladi George-Adrian PSD DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Panait Radu USR DA
203. Paraschiv Rodica PSD DA
204. Pavelescu Nicolae PSD DA
205. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
206. Pecingină Gheorghe PNL DA
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Piper-Savu Florin PSD DA
210. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
211. Plăiașu Gabriel - DA
212. Polak Tudor PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
214. Pop Darius AUR DA
215. Pop Rareș Tudor USR DA
216. Popa Alexandru PNL DA
217. Popa Radu Mihai PSD DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PSD DA
220. Popescu Pavel PNL DA
221. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
222. Popica Eduard-Andrei PSD DA
223. Predescu Ana-Loredana PSD DA
224. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
225. Presură Alexandra PSD DA
226. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
227. Prună Cristina-Mădălina USR DA
228. Prunean Alin-Costel USR DA
229. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
230. Rafila Alexandru PSD DA
231. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
232. Rizea Cristina Camelia USR DA
233. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
234. Roman Florin-Claudiu PNL DA
235. Roșca Mircea PNL DA
236. Rujan Dumitru PNL DA
237. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
238. Salan Viorel PSD DA
239. Sandu Viorica PSD DA
240. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
241. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
242. Scripnic Lilian AUR DA
243. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
246. Simion George-Nicolae AUR DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stancu Paul PSD DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD DA
251. Stănescu Vetuța PNL DA
252. Stângă George-Cătălin PNL DA
253. Stoian Maria PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
255. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
256. Stoica Diana USR DA
257. Stoica Elena PSD DA
258. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șandru Cosmin PNL DA
264. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
265. Șerban Gianina AUR DA
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șișcu George PNL DA
268. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
269. Șoldan Gheorghe PSD DA
270. Șoptică Costel PNL DA
271. Șovăială Constantin - DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Tanasă Dan AUR DA
274. Tănase Antonel - DA
275. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
276. Tătaru Nelu PNL DA
277. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
278. Terente Eugen USR DA
279. Thellmann Christine PNL DA
280. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
281. Tobă Francisc - DA
282. Toda Daniel-Liviu USR DA
283. Todosiu Beniamin USR DA
284. Toma Ilie PSD DA
285. Toma Vasilică PSD DA
286. Trăilă Cristina PNL DA
287. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
290. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
291. Turcan Raluca PNL DA
292. Tușa Adriana Diana PSD DA
293. Tuță George-Cristian PNL DA
294. Țachianu Marian PSD DA
295. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
296. Țoiu Oana-Silvia USR DA
297. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
298. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
299. Varga Glad-Aurel PNL DA
300. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
301. Vexler Silviu Minoritati DA
302. Volosatîi Boris AUR DA
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Wiener Adrian USR DA
306. Zakarias Zoltán UDMR DA
307. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
308. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 16:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro