Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 03.11.2021 > 11:46 Versiunea pentru printare
Miercuri, 3 noiembrie 2021, ora 11:46

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 461/2021 privind unele măsuri pentru studierea istoriei evreilor și a Holocaustului
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:306 102 73 52 27 20 18 14
- voturi pentru (DA):270 101 72 46 - 20 17 14
- voturi împotrivă (NU):8 - 1 - 7 - - -
- abțineri:25 1 - 5 19 - - -
- nu au votat:3 - - 1 1 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR -
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR Abținere
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Costel PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița - DA
26. Barna Ilie Dan USR DA
27. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
28. Bălășoiu Aurel PSD DA
29. Băltărețu Viorel USR DA
30. Bejinariu Eugen PSD DA
31. Bende Sándor UDMR DA
32. Benedek Zacharie UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad USR DA
34. Berescu Monica-Elena USR DA
35. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bola Bogdan-Alexandru - DA
41. Bota Călin-Ioan PNL DA
42. Botez Mihai-Cătălin USR DA
43. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin PSD DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Iulian USR DA
47. Bulai Oana-Gianina PSD DA
48. Burciu Cristina PNL DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
55. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin - DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Ciubuc Ciprian AUR Abținere
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Coarnă Dumitru PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
69. Constantin Daniel PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician PNL DA
71. Cristea Andi-Lucian PSD DA
72. Cristian Brian USR DA
73. Crîstici Ognean Minoritati DA
74. Crușoveanu Marian PNL DA
75. Csép Éva-Andrea UDMR DA
76. Csoma Botond UDMR DA
77. Cupșa Ioan PNL DA
78. Dancă Ionel - DA
79. Dămureanu Ringo AUR Abținere
80. Dehelean Silviu USR DA
81. Dinu Cristina-Elena PSD DA
82. Drancă Andrei-Iulian USR DA
83. Drulă Cătălin USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil PNL DA
87. Dunava Costel Neculai PSD DA
88. Enachi Raisa AUR Abținere
89. Farago Petru UDMR DA
90. Fădor Angelica PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
92. Fălcoi Nicu USR DA
93. Fechet Mircea PNL DA
94. Feodor Silviu Minoritati DA
95. Feodorov Lucian AUR Abținere
96. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
97. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
98. Florea Daniel PSD DA
99. Florea Oana-Consuela PSD DA
100. Floroiu Ionel PSD DA
101. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
102. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
103. Furtună Mirela PSD DA
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Anamaria - DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gheba Daniel-Sorin USR DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiță Daniel-Florin PSD Abținere
112. Giugea Nicolae - DA
113. Giurgiu Adrian USR DA
114. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
115. Gliga Dumitrița PSD DA
116. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
117. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
118. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
120. Gudu Michael PNL DA
121. Hajdu Gábor UDMR DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
124. Havârneanu Filip USR DA
125. Hărătău Elena PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Horga Maria-Gabriela PNL DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
129. Huțu Alexandra PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
131. Iancu Marius-Ionel PSD DA
132. Ibram Iusein Minoritati DA
133. Ichim Cristian-Paul USR DA
134. Ilie Victor USR Abținere
135. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena PSD DA
137. Ion Stelian-Cristian USR DA
138. Ionescu George - DA
139. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
140. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
141. Kelemen Attila UDMR DA
142. Kelemen Hunor UDMR DA
143. Kiss János PNL DA
144. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
145. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
146. Könczei Csaba UDMR DA
147. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
148. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
149. Lasca Mihai Ioan - DA
150. Lazăr Ion-Marian USR DA
151. Lazăr Teodor USR DA
152. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
153. Longher Ghervazen Minoritati DA
154. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
155. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
156. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
157. Macovei Silviu Nicu PSD DA
158. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
159. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
160. Mang Ioan PSD DA
161. Manta Claudiu PSD DA
162. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
163. Mărculescu Dumitru PNL DA
164. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
165. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
166. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
167. Miklós Zoltán UDMR DA
168. Mina Marian PSD DA
169. Mircea Florin PSD DA
170. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
171. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
172. Miuțescu Gheorghe Adrian PNL DA
173. Moisin Radu-Marin PNL DA
174. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
175. Molnar Ervin PNL DA
176. Molnar Radu-Iulian USR DA
177. Morar Olivia-Diana PNL DA
178. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
179. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
180. Munteanu Remus PSD DA
181. Murariu Oana USR Abținere
182. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
183. Mușoiu Ștefan PSD DA
184. Nacov Gheorghe Minoritati DA
185. Nagy Szabolcs UDMR DA
186. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
187. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
188. Neagu Denisa-Elena USR DA
189. Neață Eugen PSD DA
190. Nechita Aurel PSD DA
191. Niță Nicu PSD DA
192. Olar Corneliu PNL DA
193. Orban Ludovic - DA
194. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
195. Özmen Oana-Marciana USR DA
196. Paladi George-Adrian PSD DA
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Panait Radu USR DA
199. Paraschiv Rodica PSD DA
200. Pavelescu Nicolae PSD DA
201. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
202. Pecingină Gheorghe PNL DA
203. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
204. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
205. Piper-Savu Florin PSD DA
206. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
207. Plăiașu Gabriel - DA
208. Polak Tudor PNL DA
209. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
210. Pop Darius AUR NU
211. Pop Rareș Tudor USR DA
212. Popa Alexandru PNL DA
213. Popa Radu Mihai PSD DA
214. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
215. Popescu Dan-Cristian PSD DA
216. Popescu Pavel PNL DA
217. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
218. Popica Eduard-Andrei PSD DA
219. Predescu Ana-Loredana PSD DA
220. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
221. Presură Alexandra PSD DA
222. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
223. Prună Cristina-Mădălina USR -
224. Prunean Alin-Costel USR DA
225. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
226. Rafila Alexandru PSD DA
227. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
228. Rizea Cristina Camelia USR DA
229. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
230. Roman Florin-Claudiu PNL DA
231. Roman Nicolae AUR NU
232. Roșca Mircea PNL DA
233. Rujan Dumitru PNL DA
234. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
235. Salan Viorel PSD DA
236. Sandu Viorica PSD DA
237. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
238. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
239. Scripnic Lilian AUR Abținere
240. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
241. Seres Dénes UDMR DA
242. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
243. Simion George-Nicolae AUR Abținere
244. Simonis Alfred - Robert PSD DA
245. Solomon Adrian PSD DA
246. Stancu Ionel Minoritati DA
247. Stancu Paul PSD DA
248. Stativă Irinel Ioan PSD DA
249. Stănescu Vetuța PNL DA
250. Stângă George-Cătălin PNL DA
251. Stoian Maria PNL DA
252. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
253. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
254. Stoica Diana USR Abținere
255. Stoica Elena PSD DA
256. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
257. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
258. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
259. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
260. Szabó Ödön UDMR DA
261. Șandru Cosmin PNL DA
262. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
263. Șerban Gianina AUR Abținere
264. Șimon Gheorghe PSD DA
265. Șișcu George PNL DA
266. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
267. Șoldan Gheorghe PSD DA
268. Șoptică Costel PNL DA
269. Șovăială Constantin - DA
270. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
271. Tanasă Dan AUR Abținere
272. Tănase Antonel - DA
273. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
274. Tătaru Nelu PNL DA
275. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
276. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
277. Terente Eugen USR DA
278. Thellmann Christine PNL DA
279. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
280. Tobă Francisc - DA
281. Todosiu Beniamin USR DA
282. Toma Ilie PSD DA
283. Toma Vasilică PSD DA
284. Trăilă Cristina PNL DA
285. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
286. Tudorache Daniel PSD DA
287. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
288. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
289. Turcan Raluca PNL NU
290. Tușa Adriana Diana PSD DA
291. Tuță George-Cristian PNL DA
292. Țachianu Marian PSD DA
293. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
294. Țoiu Oana-Silvia USR DA
295. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
296. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
297. Varga Glad-Aurel PNL DA
298. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
299. Vexler Silviu Minoritati DA
300. Volosatîi Boris AUR Abținere
301. Vulpescu Ioan PSD DA
302. Weber Mihai PSD DA
303. Wiener Adrian USR DA
304. Zakarias Zoltán UDMR DA
305. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 17:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro