Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 08.11.2021 > 16:26 Versiunea pentru printare
Luni, 8 noiembrie 2021, ora 16:26

Subiect vot: Comisia pentru sanatate si familie sa lucreze in paralel cu plenul.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:227 79 36 48 26 15 10 13
- voturi pentru (DA):184 76 34 48 - 15 9 2
- voturi împotrivă (NU):29 - 1 - 26 - - 2
- abțineri:12 1 1 - - - 1 9
- nu au votat:2 2 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Badiu Georgel AUR NU
15. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
18. Barcari Rodica-Luminița - Abținere
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Băltărețu Viorel USR DA
22. Bejinariu Eugen PSD DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad USR DA
26. Berescu Monica-Elena USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Botez Mihai-Cătălin USR DA
31. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
37. Buzoianu Diana-Anda USR DA
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Cambera Oana-Alexandra USR DA
40. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
41. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
42. Chelaru Mircia AUR NU
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chira Claudiu-Martin - Abținere
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL Abținere
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Ciornei Radu Tudor USR DA
49. Ciubuc Ciprian AUR NU
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Cristian Brian USR DA
54. Crîstici Ognean Minoritati DA
55. Crușoveanu Marian PNL DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Damian Romulus-Marius PSD DA
59. Dancă Ionel - Abținere
60. Dămureanu Ringo AUR NU
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drancă Andrei-Iulian USR DA
63. Drulă Cătălin USR DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
65. Dumitru Florian-Emil PNL DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Enachi Raisa AUR NU
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
71. Fălcoi Nicu USR DA
72. Feodorov Lucian AUR NU
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Daniel PSD DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Flucuș Dumitru PNL NU
79. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
80. Gál Károly UDMR DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Gavrilă Anamaria - NU
83. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin USR DA
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiță Daniel-Florin PSD -
88. Giugea Nicolae - Abținere
89. Giurgiu Adrian USR DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
91. Gliga Dumitrița PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
93. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Michael PNL DA
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
97. Havârneanu Filip USR DA
98. Hărătău Elena PNL DA
99. Horga Maria-Gabriela PNL DA
100. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
101. Huțu Alexandra PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ichim Cristian-Paul USR DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ionescu George - Abținere
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
109. Kelemen Attila UDMR DA
110. Kiss János PNL DA
111. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
112. Könczei Csaba UDMR DA
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
114. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
115. Lasca Mihai Ioan - NU
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Mărculescu Dumitru PNL DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Miftode Marius-Andrei USR DA
130. Miklós Zoltán UDMR DA
131. Mina Marian PSD DA
132. Mircea Florin PSD -
133. Miruță Radu-Dinel USR DA
134. Mitrea Dumitrina AUR NU
135. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
136. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
137. Molnar Radu-Iulian USR DA
138. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
139. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
140. Munteanu Remus PSD DA
141. Murariu Oana USR DA
142. Nacov Gheorghe Minoritati DA
143. Nagy Szabolcs UDMR DA
144. Nagy Vasile AUR NU
145. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
146. Neagu Denisa-Elena USR DA
147. Nechita Aurel PSD DA
148. Niță Nicu PSD DA
149. Olar Corneliu PNL DA
150. Orban Ludovic - Abținere
151. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
152. Oteșanu Daniela PSD DA
153. Özmen Oana-Marciana USR DA
154. Panait Radu USR DA
155. Paraschiv Rodica PSD DA
156. Pavelescu Nicolae PSD DA
157. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
158. Piper-Savu Florin PSD DA
159. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
160. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
161. Pop Darius AUR NU
162. Pop Rareș Tudor USR DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Dan-Cristian PSD DA
165. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
166. Predescu Ana-Loredana PSD DA
167. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
168. Presură Alexandra PSD DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR DA
170. Prunean Alin-Costel USR DA
171. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
172. Rafila Alexandru PSD DA
173. Rizea Cristina Camelia USR DA
174. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
175. Roman Florin-Claudiu PNL DA
176. Roman Nicolae AUR NU
177. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
178. Salan Viorel PSD DA
179. Sandu Viorica PSD DA
180. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
181. Scripnic Lilian AUR NU
182. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Simion George-Nicolae AUR NU
185. Simonis Alfred - Robert PSD DA
186. Stancu Paul PSD DA
187. Stănescu Vetuța PNL DA
188. Stângă George-Cătălin PNL DA
189. Stoian Maria PNL DA
190. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
191. Stoica Elena PSD DA
192. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
193. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Szabó Ödön UDMR DA
196. Șandru Cosmin PNL DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șerban Gianina AUR NU
199. Șimon Gheorghe PSD DA
200. Șișcu George PNL DA
201. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
202. Șoldan Gheorghe PSD DA
203. Șovăială Constantin - Abținere
204. Tanasă Dan AUR NU
205. Tănase Antonel - Abținere
206. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
207. Tătaru Nelu PNL DA
208. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
209. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
210. Terente Eugen USR DA
211. Thellmann Christine PNL DA
212. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
213. Toda Daniel-Liviu USR DA
214. Todosiu Beniamin USR DA
215. Toma Ilie PSD DA
216. Toma Vasilică PSD DA
217. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
218. Turcan Raluca PNL DA
219. Tușa Adriana Diana PSD DA
220. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
221. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
222. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
223. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
224. Volosatîi Boris AUR NU
225. Weber Mihai PSD DA
226. Wiener Adrian USR DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 17 ianuarie 2022, 23:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro