Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.11.2021 > 11:35 Versiunea pentru printare
Marți, 9 noiembrie 2021, ora 11:35

Poziție pe
ordinea de zi:
2
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 507/2020 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.122/2020 privind unele măsuri pentru asigurarea eficientizării procesului decizional al fondurilor externe nerambursabile destinate dezvoltării regionale în România
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:307 103 73 52 28 19 18 14
- voturi pentru (DA):305 102 73 51 28 19 18 14
- voturi împotrivă (NU):1 - - 1 - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
22. Balan Ioan PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan PNL DA
24. Banias Mircea Marius PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița - DA
27. Barna Ilie Dan USR DA
28. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
29. Bălășoiu Aurel PSD DA
30. Băltărețu Viorel USR DA
31. Bejinariu Eugen PSD DA
32. Bende Sándor UDMR DA
33. Benedek Zacharie UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad USR DA
35. Berescu Monica-Elena USR DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
37. Bîrcă Constantin PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț USR DA
39. Bode Lucian Nicolae PNL DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR DA
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buican Cristian PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
49. Calista Mara-Daniela PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra USR DA
51. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
52. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chichirău Cosette-Paula USR DA
57. Chira Claudiu-Martin - DA
58. Chirilă Virgil Alin PSD DA
59. Ciofu Cătălina PNL DA
60. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
61. Ciornei Radu Tudor USR DA
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Cozma Adrian-Felician PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dancă Ionel - DA
78. Dămureanu Ringo AUR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Enachi Raisa AUR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
91. Fălcoi Nicu USR DA
92. Fechet Mircea PNL DA
93. Feodor Silviu Minoritati DA
94. Feodorov Lucian AUR DA
95. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
96. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
97. Florea Daniel PSD DA
98. Florea Oana-Consuela PSD DA
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
101. Furtună Mirela PSD DA
102. Gál Károly UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
104. Gavrilă Anamaria - DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
106. Georgescu Nicolae PSD DA
107. Gheba Daniel-Sorin USR DA
108. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
109. Gheorghiu Bogdan PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
111. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
112. Giugea Nicolae - DA
113. Giurgiu Adrian USR DA
114. Gliga Dumitrița PSD DA
115. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
116. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Michael PNL DA
120. Hajdu Gábor UDMR DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
123. Havârneanu Filip USR DA
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Horga Maria-Gabriela PNL DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
128. Huțu Alexandra PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul USR DA
133. Ilie Victor USR DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Ion Stelian-Cristian USR DA
136. Ionescu George - DA
137. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
138. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
139. Kelemen Attila UDMR DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kiss János PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
147. Lazăr Ion-Marian USR DA
148. Lazăr Teodor USR DA
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
152. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
155. Macovei Silviu Nicu PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
158. Mang Ioan PSD DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Miftode Marius-Andrei USR DA
165. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Miklós Zoltán UDMR DA
168. Mina Marian PSD DA
169. Mircea Florin PSD DA
170. Miruță Radu-Dinel USR DA
171. Mitrea Dumitrina AUR DA
172. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
173. Moisin Radu-Marin PNL DA
174. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
175. Molnar Ervin PNL DA
176. Molnar Radu-Iulian USR DA
177. Morar Olivia-Diana PNL DA
178. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
179. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
180. Munteanu Remus PSD DA
181. Murariu Oana USR DA
182. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
183. Mușoiu Ștefan PSD DA
184. Nacov Gheorghe Minoritati DA
185. Nagy Szabolcs UDMR DA
186. Nagy Vasile AUR DA
187. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
188. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
189. Neagu Denisa-Elena USR DA
190. Neață Eugen PSD DA
191. Nechita Aurel PSD DA
192. Niță Nicu PSD DA
193. Olar Corneliu PNL DA
194. Orban Ludovic - DA
195. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
196. Oteșanu Daniela PSD DA
197. Özmen Oana-Marciana USR DA
198. Paladi George-Adrian PSD DA
199. Pambuccian Varujan Minoritati DA
200. Panait Radu USR NU
201. Paraschiv Rodica PSD DA
202. Pavelescu Nicolae PSD DA
203. Pecingină Gheorghe PNL DA
204. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
205. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
206. Piper-Savu Florin PSD DA
207. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
208. Plăiașu Gabriel - DA
209. Polak Tudor PNL DA
210. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
211. Pop Darius AUR DA
212. Pop Rareș Tudor USR DA
213. Popa Alexandru PNL DA
214. Popa Radu Mihai PSD DA
215. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PSD DA
217. Popescu Pavel PNL DA
218. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
219. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
220. Popica Eduard-Andrei PSD DA
221. Predescu Ana-Loredana PSD DA
222. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
223. Presură Alexandra PSD DA
224. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
225. Prună Cristina-Mădălina USR DA
226. Prunean Alin-Costel USR DA
227. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
228. Rafila Alexandru PSD DA
229. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
230. Rizea Cristina Camelia USR DA
231. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
232. Roman Florin-Claudiu PNL DA
233. Roman Nicolae AUR DA
234. Roșca Mircea PNL DA
235. Rujan Dumitru PNL DA
236. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
237. Salan Viorel PSD DA
238. Sandu Viorica PSD DA
239. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
240. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
241. Scripnic Lilian AUR DA
242. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
243. Seres Dénes UDMR DA
244. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
245. Simion George-Nicolae AUR DA
246. Simonis Alfred - Robert PSD DA
247. Solomon Adrian PSD DA
248. Stancu Ionel Minoritati DA
249. Stancu Paul PSD DA
250. Stativă Irinel Ioan PSD DA
251. Stănescu Vetuța PNL DA
252. Stângă George-Cătălin PNL DA
253. Stoian Maria PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
255. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
256. Stoica Diana USR DA
257. Stoica Elena PSD -
258. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șandru Cosmin PNL DA
264. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
265. Șerban Gianina AUR DA
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șișcu George PNL DA
268. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
269. Șoldan Gheorghe PSD DA
270. Șoptică Costel PNL DA
271. Șovăială Constantin - DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Tanasă Dan AUR DA
274. Tănase Antonel - DA
275. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
276. Tătaru Nelu PNL DA
277. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
278. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
279. Terente Eugen USR DA
280. Thellmann Christine PNL DA
281. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
282. Tobă Francisc - DA
283. Toda Daniel-Liviu USR DA
284. Todosiu Beniamin USR DA
285. Toma Ilie PSD DA
286. Toma Vasilică PSD DA
287. Trăilă Cristina PNL DA
288. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
291. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
292. Turcan Raluca PNL DA
293. Tușa Adriana Diana PSD DA
294. Tuță George-Cristian PNL DA
295. Țachianu Marian PSD DA
296. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
297. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
298. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
299. Vexler Silviu Minoritati DA
300. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
301. Volosatîi Boris AUR DA
302. Vulpescu Ioan PSD DA
303. Weber Mihai PSD DA
304. Wiener Adrian USR DA
305. Zakarias Zoltán UDMR DA
306. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
307. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 17:06
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro