Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.11.2021 > 11:42 Versiunea pentru printare
Marți, 9 noiembrie 2021, ora 11:42

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 401/2021 pentru modificarea si completarea art.13 din Ordonanța de urgenta a Guvernului nr.77/2009 privind organizarea și exploatarea jocurilor de noroc și pentru completarea art.202 alin.(3) din Legea educației fizice și sportului nr.69/2000
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:314 107 74 52 26 20 18 17
- voturi pentru (DA):312 107 73 51 26 20 18 17
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - 1 - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apjok Norbert - DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL -
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița - DA
29. Barna Ilie Dan USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru - DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
58. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin - DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
76. Cristian Brian USR DA
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Damian Romulus-Marius PSD DA
82. Dancă Ionel - DA
83. Dămureanu Ringo AUR DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Drancă Andrei-Iulian USR DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
89. Dumitru Florian-Emil PNL DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Enachi Raisa AUR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
95. Fălcoi Nicu USR DA
96. Fechet Mircea PNL DA
97. Feodor Silviu Minoritati DA
98. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Daniel PSD DA
101. Florea Oana-Consuela PSD DA
102. Flucuș Dumitru PNL DA
103. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
104. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Gál Károly UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Anamaria - DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gheba Daniel-Sorin USR DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghiu Bogdan PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
116. Giugea Nicolae - DA
117. Giurgiu Adrian USR DA
118. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
119. Gliga Dumitrița PSD DA
120. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
121. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Michael PNL DA
125. Hajdu Gábor UDMR DA
126. Halici Nicușor PSD DA
127. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
128. Havârneanu Filip USR DA
129. Hărătău Elena PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
131. Horga Maria-Gabriela PNL DA
132. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
133. Huțu Alexandra PSD DA
134. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
135. Iancu Marius-Ionel PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ichim Cristian-Paul USR DA
138. Ilie Victor USR DA
139. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ion Stelian-Cristian USR DA
142. Ionescu George - DA
143. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
144. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
145. Kelemen Attila UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kiss János PNL DA
148. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
149. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
150. Könczei Csaba UDMR DA
151. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
153. Lasca Mihai Ioan - DA
154. Lazăr Ion-Marian USR DA
155. Lazăr Teodor USR DA
156. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
159. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
160. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
161. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
162. Macovei Silviu Nicu PSD DA
163. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
164. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
165. Mang Ioan PSD DA
166. Manta Claudiu PSD DA
167. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
168. Mărculescu Dumitru PNL DA
169. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Miftode Marius-Andrei USR DA
172. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Miklós Zoltán UDMR DA
175. Mina Marian PSD DA
176. Mircea Florin PSD DA
177. Miruță Radu-Dinel USR DA
178. Mitrea Dumitrina AUR DA
179. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
180. Moisin Radu-Marin PNL DA
181. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
182. Molnar Ervin PNL DA
183. Molnar Radu-Iulian USR DA
184. Morar Olivia-Diana PNL DA
185. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
186. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
187. Munteanu Remus PSD DA
188. Murariu Oana USR DA
189. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
190. Mușoiu Ștefan PSD DA
191. Nacov Gheorghe Minoritati DA
192. Nagy Szabolcs UDMR DA
193. Nagy Vasile AUR DA
194. Năcuță Sorin PNL DA
195. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
196. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
197. Neagu Denisa-Elena USR DA
198. Neață Eugen PSD DA
199. Nechita Aurel PSD DA
200. Niță Nicu PSD DA
201. Olar Corneliu PNL DA
202. Orban Ludovic - DA
203. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
204. Oteșanu Daniela PSD DA
205. Özmen Oana-Marciana USR DA
206. Paladi George-Adrian PSD DA
207. Pambuccian Varujan Minoritati DA
208. Panait Radu USR DA
209. Paraschiv Rodica PSD DA
210. Pavelescu Nicolae PSD DA
211. Pecingină Gheorghe PNL DA
212. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
213. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
214. Piper-Savu Florin PSD DA
215. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
216. Plăiașu Gabriel - DA
217. Polak Tudor PNL DA
218. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
219. Pop Darius AUR DA
220. Pop Rareș Tudor USR DA
221. Popa Alexandru PNL DA
222. Popa Radu Mihai PSD DA
223. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
224. Popescu Dan-Cristian PSD DA
225. Popescu Pavel PNL DA
226. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
227. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
228. Popica Eduard-Andrei PSD DA
229. Predescu Ana-Loredana PSD DA
230. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
231. Presură Alexandra PSD DA
232. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
233. Prună Cristina-Mădălina USR DA
234. Prunean Alin-Costel USR DA
235. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
236. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
237. Rizea Cristina Camelia USR DA
238. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
239. Roman Florin-Claudiu PNL DA
240. Roman Nicolae AUR DA
241. Roșca Mircea PNL DA
242. Rujan Dumitru PNL DA
243. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
244. Salan Viorel PSD DA
245. Sandu Viorica PSD DA
246. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
247. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
248. Scripnic Lilian AUR DA
249. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
250. Seres Dénes UDMR DA
251. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
252. Simonis Alfred - Robert PSD DA
253. Solomon Adrian PSD DA
254. Stancu Ionel Minoritati DA
255. Stancu Paul PSD DA
256. Stativă Irinel Ioan PSD DA
257. Stănescu Vetuța PNL DA
258. Stângă George-Cătălin PNL DA
259. Stoian Maria PNL DA
260. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
261. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
262. Stoica Diana USR DA
263. Stoica Elena PSD DA
264. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
265. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
266. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
267. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
268. Szabó Ödön UDMR DA
269. Șandru Cosmin PNL DA
270. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
271. Șerban Gianina AUR DA
272. Șimon Gheorghe PSD DA
273. Șișcu George PNL DA
274. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
275. Șoldan Gheorghe PSD DA
276. Șoptică Costel PNL DA
277. Șovăială Constantin - DA
278. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
279. Tanasă Dan AUR DA
280. Tănase Antonel - DA
281. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
282. Tătaru Nelu PNL DA
283. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
284. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
285. Terente Eugen USR DA
286. Thellmann Christine PNL DA
287. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
288. Tobă Francisc - DA
289. Toda Daniel-Liviu USR DA
290. Todosiu Beniamin USR DA
291. Toma Ilie PSD DA
292. Toma Vasilică PSD DA
293. Trăilă Cristina PNL DA
294. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
295. Tudorache Daniel PSD DA
296. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
297. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
298. Turcan Raluca PNL DA
299. Tușa Adriana Diana PSD DA
300. Tuță George-Cristian PNL DA
301. Țachianu Marian PSD DA
302. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
303. Țoiu Oana-Silvia USR DA
304. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
305. Varga Glad-Aurel PNL DA
306. Vexler Silviu Minoritati DA
307. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
308. Volosatîi Boris AUR DA
309. Vulpescu Ioan PSD DA
310. Weber Mihai PSD DA
311. Wiener Adrian USR DA
312. Zakarias Zoltán UDMR DA
313. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
314. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 ianuarie 2022, 7:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro