Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.11.2021 > 12:12 Versiunea pentru printare
Marți, 9 noiembrie 2021, ora 12:12

Poziție pe
ordinea de zi:
11
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 369/2021 pentru modificarea și completarea Legii vânătorii și a protecției fondului cinegetic nr.407/2006
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:278 98 50 51 28 17 17 17
- voturi pentru (DA):205 98 34 2 27 14 14 16
- voturi împotrivă (NU):57 - 5 49 - 3 - -
- abțineri:11 - 8 - 1 - 1 1
- nu au votat:5 - 3 - - - 2 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL NU
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apjok Norbert - DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL -
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL Abținere
16. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR NU
20. Badiu Georgel AUR DA
21. Balan Ioan PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan PNL DA
23. Banias Mircea Marius PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița - DA
26. Barna Ilie Dan USR NU
27. Bălășoiu Aurel PSD DA
28. Băltărețu Viorel USR NU
29. Bejinariu Eugen PSD DA
30. Bende Sándor UDMR NU
31. Benedek Zacharie UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad USR NU
33. Berescu Monica-Elena USR NU
34. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
36. Bîrcă Constantin PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț USR NU
38. Bode Lucian Nicolae PNL Abținere
39. Bola Bogdan-Alexandru - DA
40. Bota Călin-Ioan PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin USR NU
42. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin PSD DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Bulai Iulian USR NU
46. Bulai Oana-Gianina PSD DA
47. Burciu Cristina PNL DA
48. Burduja Sebastian-Ioan PNL Abținere
49. Buzoianu Diana-Anda USR NU
50. Calista Mara-Daniela PNL -
51. Cambera Oana-Alexandra USR NU
52. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
53. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR NU
58. Chira Claudiu-Martin - DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciornei Radu Tudor USR NU
62. Ciubuc Ciprian AUR DA
63. Cîtea Vasile PSD DA
64. Coarnă Dumitru PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozma Adrian-Felician PNL DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
69. Cristea Andi-Lucian PSD DA
70. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
71. Cristian Brian USR NU
72. Crîstici Ognean Minoritati DA
73. Csoma Botond UDMR NU
74. Damian Romulus-Marius PSD DA
75. Dancă Ionel - DA
76. Dămureanu Ringo AUR DA
77. Dehelean Silviu USR NU
78. Dinu Cristina-Elena PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian USR NU
80. Drulă Cătălin USR NU
81. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
82. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
83. Dumitru Florian-Emil PNL DA
84. Dunava Costel Neculai PSD DA
85. Enachi Raisa AUR DA
86. Farago Petru UDMR DA
87. Fădor Angelica PNL DA
88. Fălcoi Nicu USR NU
89. Feodor Silviu Minoritati Abținere
90. Feodorov Lucian AUR DA
91. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
92. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
93. Florea Oana-Consuela PSD DA
94. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
95. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
96. Furtună Mirela PSD DA
97. Gál Károly UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor Minoritati -
99. Gavrilă Anamaria - DA
100. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
101. Georgescu Nicolae PSD DA
102. Gheba Daniel-Sorin USR NU
103. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
104. Gheorghiu Bogdan PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
106. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
107. Giugea Nicolae - DA
108. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
109. Gliga Dumitrița PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
111. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
112. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
113. Gudu Michael PNL Abținere
114. Halici Nicușor PSD DA
115. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
116. Havârneanu Filip USR NU
117. Hărătău Elena PNL DA
118. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
119. Horga Maria-Gabriela PNL DA
120. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
121. Huțu Alexandra PSD DA
122. Iancu Marius-Ionel PSD DA
123. Ibram Iusein Minoritati DA
124. Ichim Cristian-Paul USR NU
125. Ilie Victor USR NU
126. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
127. Ion Stelian-Cristian USR NU
128. Ionescu George - DA
129. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
131. Kelemen Attila UDMR DA
132. Kiss János PNL DA
133. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
134. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
135. Könczei Csaba UDMR DA
136. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
137. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
138. Lasca Mihai Ioan - DA
139. Lazăr Ion-Marian USR NU
140. Lazăr Teodor USR NU
141. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
142. Longher Ghervazen Minoritati DA
143. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
144. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
145. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
146. Macovei Silviu Nicu PSD DA
147. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
148. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
149. Mang Ioan PSD DA
150. Manta Claudiu PSD DA
151. Mărculescu Dumitru PNL DA
152. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
153. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
154. Miftode Marius-Andrei USR NU
155. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
156. Miklós Zoltán UDMR DA
157. Mina Marian PSD DA
158. Mircea Florin PSD DA
159. Miruță Radu-Dinel USR NU
160. Mitrea Dumitrina AUR DA
161. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
162. Moisin Radu-Marin PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
164. Molnar Ervin PNL DA
165. Molnar Radu-Iulian USR NU
166. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
167. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
168. Munteanu Remus PSD DA
169. Murariu Oana USR NU
170. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
171. Mușoiu Ștefan PSD DA
172. Nacov Gheorghe Minoritati DA
173. Nagy Szabolcs UDMR DA
174. Nagy Vasile AUR DA
175. Năcuță Sorin PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
177. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena USR NU
179. Neață Eugen PSD DA
180. Nechita Aurel PSD DA
181. Niță Nicu PSD DA
182. Orban Ludovic - DA
183. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
184. Oteșanu Daniela PSD DA
185. Özmen Oana-Marciana USR NU
186. Paladi George-Adrian PSD DA
187. Pambuccian Varujan Minoritati -
188. Panait Radu USR NU
189. Paraschiv Rodica PSD DA
190. Pavelescu Nicolae PSD DA
191. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
192. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
193. Piper-Savu Florin PSD DA
194. Plăiașu Gabriel - DA
195. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
196. Pop Darius AUR DA
197. Pop Rareș Tudor USR NU
198. Popa Alexandru PNL DA
199. Popa Radu Mihai PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian PSD DA
202. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
203. Popica Eduard-Andrei PSD DA
204. Predescu Ana-Loredana PSD DA
205. Predoiu Marian-Cătălin PNL Abținere
206. Presură Alexandra PSD DA
207. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
208. Prună Cristina-Mădălina USR NU
209. Prunean Alin-Costel USR NU
210. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
211. Rizea Cristina Camelia USR NU
212. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
213. Roman Florin-Claudiu PNL Abținere
214. Roman Nicolae AUR DA
215. Roșca Mircea PNL DA
216. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
217. Salan Viorel PSD DA
218. Sandu Viorica PSD DA
219. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
220. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
221. Scripnic Lilian AUR DA
222. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
223. Seres Dénes UDMR DA
224. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
225. Simion George-Nicolae AUR DA
226. Solomon Adrian PSD DA
227. Stancu Ionel Minoritati DA
228. Stancu Paul PSD DA
229. Stativă Irinel Ioan PSD DA
230. Stănescu Vetuța PNL -
231. Stoian Maria PNL DA
232. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
233. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
234. Stoica Diana USR NU
235. Stoica Elena PSD DA
236. Stoica Ștefan-Bucur PNL NU
237. Stroe Ionuț-Marian PNL Abținere
238. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
239. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
240. Szabó Ödön UDMR DA
241. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
242. Șerban Gianina AUR DA
243. Șimon Gheorghe PSD DA
244. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
245. Șoldan Gheorghe PSD DA
246. Șoptică Costel PNL DA
247. Șovăială Constantin - DA
248. Tanasă Dan AUR DA
249. Tănase Antonel - DA
250. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
251. Tătaru Nelu PNL DA
252. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
253. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
254. Terente Eugen USR NU
255. Thellmann Christine PNL DA
256. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
257. Tobă Francisc - DA
258. Toda Daniel-Liviu USR NU
259. Todosiu Beniamin USR NU
260. Toma Ilie PSD DA
261. Toma Vasilică PSD DA
262. Trăilă Cristina PNL Abținere
263. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
264. Tudorache Daniel PSD DA
265. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
266. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
267. Turcan Raluca PNL DA
268. Țachianu Marian PSD DA
269. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
270. Țoiu Oana-Silvia USR NU
271. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
272. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
273. Volosatîi Boris AUR DA
274. Vulpescu Ioan PSD DA
275. Weber Mihai PSD DA
276. Zakarias Zoltán UDMR DA
277. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
278. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 ianuarie 2022, 7:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro