Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.11.2021 > 12:23 Versiunea pentru printare
Marți, 9 noiembrie 2021, ora 12:23

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 211/2021 pentru declararea zilei de 15 mai ca Ziua națională a pictorului Nicolae Grigorescu
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:300 98 69 53 29 18 18 15
- voturi pentru (DA):242 98 69 - 29 16 18 12
- voturi împotrivă (NU):53 - - 51 - 2 - -
- abțineri:4 - - 2 - - - 2
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apjok Norbert - DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR NU
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR NU
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița - DA
29. Barna Ilie Dan USR NU
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR NU
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR NU
37. Berescu Monica-Elena USR NU
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR NU
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR NU
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buican Cristian PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR NU
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR NU
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR Abținere
62. Chira Claudiu-Martin - DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR NU
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Constantin Daniel PNL DA
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
76. Cristian Brian USR NU
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Damian Romulus-Marius PSD DA
82. Dancă Ionel - DA
83. Dămureanu Ringo AUR DA
84. Dehelean Silviu USR NU
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Drancă Andrei-Iulian USR NU
87. Drulă Cătălin USR NU
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
89. Dumitru Florian-Emil PNL DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Enachi Raisa AUR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Fălcoi Nicu USR NU
95. Fechet Mircea PNL DA
96. Feodor Silviu Minoritati DA
97. Feodorov Lucian AUR DA
98. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
99. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Flucuș Dumitru PNL DA
102. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
103. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
104. Gál Károly UDMR DA
105. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
106. Gavrilă Anamaria - DA
107. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
108. Georgescu Nicolae PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin USR NU
110. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
113. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
114. Giugea Nicolae - DA
115. Giurgiu Adrian USR NU
116. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
117. Gliga Dumitrița PSD DA
118. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
119. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
120. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
121. Gudu Michael PNL DA
122. Halici Nicușor PSD DA
123. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
124. Havârneanu Filip USR NU
125. Hărătău Elena PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
127. Horga Maria-Gabriela PNL DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
129. Huțu Alexandra PSD DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul USR NU
133. Ilie Victor USR NU
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR NU
137. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
138. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
139. Kelemen Attila UDMR DA
140. Kelemen Hunor UDMR DA
141. Kiss János PNL DA
142. Kocsis-Cristea Alexandru - -
143. Könczei Csaba UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
145. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
146. Lasca Mihai Ioan - DA
147. Lazăr Ion-Marian USR NU
148. Lazăr Teodor USR NU
149. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
150. Longher Ghervazen Minoritati DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
152. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
154. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
155. Macovei Silviu Nicu PSD DA
156. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
157. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
158. Mang Ioan PSD DA
159. Manta Claudiu PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Miftode Marius-Andrei USR NU
165. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
166. Miklós Zoltán UDMR DA
167. Mina Marian PSD DA
168. Mircea Florin PSD DA
169. Miruță Radu-Dinel USR NU
170. Mitrea Dumitrina AUR DA
171. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
172. Moisin Radu-Marin PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
174. Molnar Ervin PNL DA
175. Molnar Radu-Iulian USR NU
176. Morar Olivia-Diana PNL DA
177. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
178. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
179. Munteanu Remus PSD DA
180. Murariu Oana USR NU
181. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
182. Mușoiu Ștefan PSD DA
183. Nacov Gheorghe Minoritati DA
184. Nagy Szabolcs UDMR DA
185. Nagy Vasile AUR DA
186. Năcuță Sorin PNL DA
187. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
188. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
189. Neagu Denisa-Elena USR NU
190. Neață Eugen PSD DA
191. Nechita Aurel PSD DA
192. Niță Nicu PSD DA
193. Olar Corneliu PNL DA
194. Oteșanu Daniela PSD DA
195. Özmen Oana-Marciana USR Abținere
196. Paladi George-Adrian PSD DA
197. Pambuccian Varujan Minoritati DA
198. Panait Radu USR NU
199. Paraschiv Rodica PSD DA
200. Pavelescu Nicolae PSD DA
201. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
202. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
203. Piper-Savu Florin PSD DA
204. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
205. Plăiașu Gabriel - DA
206. Polak Tudor PNL DA
207. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
208. Pop Darius AUR DA
209. Pop Rareș Tudor USR NU
210. Popa Alexandru PNL DA
211. Popa Radu Mihai PSD DA
212. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
213. Popescu Dan-Cristian PSD DA
214. Popescu Pavel PNL DA
215. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
216. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
217. Popica Eduard-Andrei PSD DA
218. Predescu Ana-Loredana PSD DA
219. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
220. Presură Alexandra PSD DA
221. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
222. Prună Cristina-Mădălina USR NU
223. Prunean Alin-Costel USR NU
224. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
225. Rafila Alexandru PSD DA
226. Rizea Cristina Camelia USR NU
227. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
228. Roman Florin-Claudiu PNL DA
229. Roman Nicolae AUR DA
230. Roșca Mircea PNL DA
231. Rujan Dumitru PNL DA
232. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
233. Salan Viorel PSD DA
234. Sandu Viorica PSD DA
235. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
236. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
237. Scripnic Lilian AUR DA
238. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
239. Seres Dénes UDMR DA
240. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
241. Simion George-Nicolae AUR DA
242. Simonis Alfred - Robert PSD DA
243. Solomon Adrian PSD DA
244. Stancu Ionel Minoritati DA
245. Stancu Paul PSD DA
246. Stănescu Vetuța PNL DA
247. Stângă George-Cătălin PNL DA
248. Stoian Maria PNL DA
249. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
250. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
251. Stoica Diana USR NU
252. Stoica Elena PSD DA
253. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
255. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
256. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șandru Cosmin PNL DA
259. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
260. Șerban Gianina AUR DA
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șișcu George PNL DA
263. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
264. Șoldan Gheorghe PSD DA
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Șovăială Constantin - DA
267. Tanasă Dan AUR DA
268. Tănase Antonel - DA
269. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
270. Tătaru Nelu PNL DA
271. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
272. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
273. Terente Eugen USR NU
274. Thellmann Christine PNL DA
275. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
276. Tobă Francisc - DA
277. Toda Daniel-Liviu USR NU
278. Todosiu Beniamin USR NU
279. Toma Ilie PSD DA
280. Toma Vasilică PSD DA
281. Trăilă Cristina PNL DA
282. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
283. Tudorache Daniel PSD DA
284. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
285. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
286. Turcan Raluca PNL DA
287. Tușa Adriana Diana PSD DA
288. Țachianu Marian PSD DA
289. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
290. Țoiu Oana-Silvia USR NU
291. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
292. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
293. Vexler Silviu Minoritati DA
294. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
295. Volosatîi Boris AUR DA
296. Vulpescu Ioan PSD DA
297. Weber Mihai PSD DA
298. Zakarias Zoltán UDMR NU
299. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
300. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 17:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro