Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.11.2021 > 16:54 Versiunea pentru printare
Luni, 15 noiembrie 2021, ora 16:54

Poziție pe
ordinea de zi:
10
Subiect vot: PL-x 239/2021 - AMR1
PL 239/2021 pentru modificarea art.27 alin.(4) din Ordonanța Guvernului nr.43/1997 privind regimul drumurilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:199 70 42 42 16 6 8 15
- voturi pentru (DA):59 1 1 42 1 1 2 11
- voturi împotrivă (NU):134 68 39 - 15 5 3 4
- abțineri:5 - 2 - - - 3 -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL Abținere
9. Andrușceac Antonio AUR NU
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL NU
12. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL NU
13. Axinia Adrian-George AUR NU
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Balint Liviu-Ioan PNL NU
16. Banias Mircea Marius PNL NU
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița - DA
19. Barna Ilie Dan USR DA
20. Bălășoiu Aurel PSD NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bende Sándor UDMR NU
23. Benga Tudor - Vlad USR DA
24. Berescu Monica-Elena USR DA
25. Bîrcă Constantin PSD NU
26. Blaga Daniel-Codruț USR DA
27. Bola Bogdan-Alexandru - NU
28. Bota Călin-Ioan PNL NU
29. Botez Mihai-Cătălin USR DA
30. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
31. Budăi Marius-Constantin PSD NU
32. Bulai Iulian USR DA
33. Bulai Oana-Gianina PSD NU
34. Burduja Sebastian-Ioan PNL NU
35. Calista Mara-Daniela PNL NU
36. Cambera Oana-Alexandra USR DA
37. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
38. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
39. Chira Claudiu-Martin - DA
40. Ciofu Cătălina PNL NU
41. Ciornei Radu Tudor USR DA
42. Ciubuc Ciprian AUR DA
43. Cîtea Vasile PSD NU
44. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
45. Cozma Adrian-Felician PNL NU
46. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
47. Cristian Brian USR DA
48. Crușoveanu Marian PNL NU
49. Damian Romulus-Marius PSD NU
50. Dancă Ionel - DA
51. Dinu Cristina-Elena PSD NU
52. Drancă Andrei-Iulian USR DA
53. Drulă Cătălin USR DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
55. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
56. Dumitru Florian-Emil PNL Abținere
57. Dunava Costel Neculai PSD DA
58. Fădor Angelica PNL NU
59. Fălcoi Nicu USR DA
60. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
61. Floroiu Ionel PSD NU
62. Flucuș Dumitru PNL NU
63. Furtună Mirela PSD NU
64. Gál Károly UDMR NU
65. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
66. Gavrilă Anamaria - NU
67. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
68. Gheba Daniel-Sorin USR DA
69. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
70. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
71. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
72. Giugea Nicolae - DA
73. Giurgiu Adrian USR DA
74. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
75. Gliga Dumitrița PSD NU
76. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
77. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
78. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
79. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
80. Havârneanu Filip USR DA
81. Hărătău Elena PNL NU
82. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
83. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
84. Huțu Alexandra PSD NU
85. Ibram Iusein Minoritati DA
86. Ichim Cristian-Paul USR DA
87. Ilie Victor USR DA
88. Intotero Natalia-Elena PSD NU
89. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
90. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
91. Kiss János PNL NU
92. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
93. Könczei Csaba UDMR NU
94. Lasca Mihai Ioan - NU
95. Lazăr Ion-Marian USR DA
96. Lazăr Teodor USR DA
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL NU
98. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
99. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
100. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
101. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
102. Macovei Silviu Nicu PSD NU
103. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
104. Mang Ioan PSD NU
105. Manta Claudiu PSD NU
106. Marșalic Jaro Norbert PNL NU
107. Miftode Marius-Andrei USR DA
108. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
109. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD NU
110. Mina Marian PSD NU
111. Mircea Florin PSD NU
112. Mitrea Dumitrina AUR NU
113. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
114. Moisin Radu-Marin PNL NU
115. Moldovan Sorin-Dan PNL NU
116. Molnar Radu-Iulian USR DA
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
118. Munteanu Remus PSD NU
119. Muraru Iulian-Alexandru PNL NU
120. Mușoiu Ștefan PSD NU
121. Năcuță Sorin PNL NU
122. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
123. Neagu Denisa-Elena USR DA
124. Nechita Aurel PSD NU
125. Niță Nicu PSD NU
126. Orban Ludovic - DA
127. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
128. Oteșanu Daniela PSD NU
129. Özmen Oana-Marciana USR DA
130. Pavelescu Nicolae PSD NU
131. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD NU
133. Piper-Savu Florin PSD NU
134. Plăiașu Gabriel - DA
135. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
136. Pop Rareș Tudor USR DA
137. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
138. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
139. Predescu Ana-Loredana PSD NU
140. Predoiu Marian-Cătălin PNL NU
141. Presură Alexandra PSD NU
142. Prună Cristina-Mădălina USR DA
143. Prunean Alin-Costel USR DA
144. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
145. Rizea Cristina Camelia USR DA
146. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
147. Roman Florin-Claudiu PNL NU
148. Roman Nicolae AUR NU
149. Rujan Dumitru PNL NU
150. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
151. Sandu Viorica PSD NU
152. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
153. Sărmaș Ioan-Sabin PNL NU
154. Scripnic Lilian AUR NU
155. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
156. Seres Dénes UDMR NU
157. Stancu Paul PSD NU
158. Stănescu Vetuța PNL NU
159. Stângă George-Cătălin PNL NU
160. Stoian Maria PNL NU
161. Stoica Bogdan-Alin Minoritati Abținere
162. Stoica Elena PSD NU
163. Stroe Ionuț-Marian PNL NU
164. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
165. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
166. Szabó Ödön UDMR NU
167. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
168. Șerban Gianina AUR NU
169. Șișcu George PNL NU
170. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
171. Șovăială Constantin - DA
172. Știrbu Gigel-Sorinel PNL NU
173. Tanasă Dan AUR NU
174. Tănase Antonel - DA
175. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
176. Tătaru Nelu PNL NU
177. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
178. Teodoroiu Simona-Maya PSD -
179. Terente Eugen USR DA
180. Thellmann Christine PNL NU
181. Tobă Francisc - NU
182. Toda Daniel-Liviu USR DA
183. Todosiu Beniamin USR DA
184. Toma Ilie PSD NU
185. Toma Vasilică PSD NU
186. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
187. Tudorache Daniel PSD NU
188. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
189. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
190. Tușa Adriana Diana PSD NU
191. Țachianu Marian PSD NU
192. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
193. Țoiu Oana-Silvia USR DA
194. Varga Glad-Aurel PNL NU
195. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
196. Volosatîi Boris AUR NU
197. Vulpescu Ioan PSD NU
198. Zakarias Zoltán UDMR DA
199. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 21:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro