Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.11.2021 > 17:10 Versiunea pentru printare
Luni, 15 noiembrie 2021, ora 17:10

Subiect vot: Propunere 2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:311 84 48 39 22 13 13 7 38 14 20 11 1 1
- voturi pentru (DA):303 84 48 39 22 13 13 6 35 13 20 9 1 -
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - - - - - 1
- abțineri:2 - - - - - - 1 - - - 1 - -
- nu au votat:5 - - - - - - - 3 1 - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
19. Badiu Georgel deputat AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR DA
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Bende Sándor deputat UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
28. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
29. Bica Dănuț senator PNL DA
30. Boancă Rodica senator AUR DA
31. Bodea Marius senator USR DA
32. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
33. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
35. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
36. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
38. Buican Cristian deputat PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
40. Bulai Iulian deputat USR DA
41. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
42. Busuioc Andrei senator AUR DA
43. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
44. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
46. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
47. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
48. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
49. Cernic Sebastian senator USR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
51. Chira Claudiu-Martin deputat - DA
52. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
53. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
54. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
55. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
56. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
57. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
58. Ciubuc Ciprian deputat AUR DA
59. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
60. Cîtea Vasile deputat PSD DA
61. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
62. Constantin Daniel deputat PNL DA
63. Corlățean Titus senator PSD DA
64. Cosma Dorinel senator AUR DA
65. Costea Adrian senator AUR DA
66. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
67. Crețu Gabriela senator PSD DA
68. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
70. Cristian Brian deputat USR DA
71. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
72. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
73. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
74. Cupșa Ioan deputat PNL DA
75. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
76. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
77. Dăneasă Mircea senator AUR -
78. Dehelean Silviu deputat USR DA
79. Deneș Ioan senator PSD DA
80. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
81. Dîncu Vasile senator PSD DA
82. Dogariu Eugen senator PSD DA
83. Dragu Anca Dana senator USR DA
84. Drulă Cătălin deputat USR DA
85. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
86. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
87. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
88. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
89. Enachi Raisa deputat AUR DA
90. Farago Petru deputat UDMR DA
91. Fădor Angelica deputat PNL DA
92. Fălcoi Nicu deputat USR DA
93. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
94. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
95. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
96. Firea Gabriela senator PSD DA
97. Florea Daniel deputat PSD DA
98. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
99. Floroiu Ionel deputat PSD DA
100. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
101. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
103. Gál Károly deputat UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
105. Gavrilă Anamaria deputat - Abținere
106. Genoiu Mihail senator PSD DA
107. Georgescu Laura senator PSD DA
108. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
109. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
110. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
111. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
112. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
113. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
114. Giurgiu Adrian deputat USR DA
115. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
116. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
118. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
119. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
120. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
121. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
122. Gudu Michael deputat PNL DA
123. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
124. Halici Nicușor deputat PSD DA
125. Hangan Andrei senator AUR DA
126. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
127. Hărătău Elena deputat PNL DA
128. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
129. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
130. Huțu Alexandra deputat PSD DA
131. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
133. Ilie Victor deputat USR DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
137. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
138. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
139. Ivan Dan senator USR DA
140. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
141. Kelemen Attila deputat UDMR DA
142. Kiss János deputat PNL DA
143. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - DA
144. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
145. Könczei Csaba deputat UDMR DA
146. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
147. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
148. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
149. Lazăr Teodor deputat USR DA
150. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
151. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
152. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
153. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
154. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
155. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
156. Mang Ioan deputat PSD DA
157. Manta Claudiu deputat PSD DA
158. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
159. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
160. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
161. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
162. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
163. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
164. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
165. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
166. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
167. Mina Marian deputat PSD DA
168. Mircea Florin deputat PSD DA
169. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
170. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
171. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
172. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
173. Mocioalcă Ion senator PSD DA
174. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
175. Molnar Ervin deputat PNL DA
176. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
177. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
178. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
179. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
180. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
181. Munteanu Remus deputat PSD DA
182. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
183. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
184. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
185. Mutu Gabriel senator PSD DA
186. Năcuță Sorin deputat PNL DA
187. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
188. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
189. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
190. Neagu Ionuț senator AUR Abținere
191. Neagu Nicolae senator PNL DA
192. Neață Eugen deputat PSD DA
193. Nechita Aurel deputat PSD DA
194. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
195. Niță Nicu deputat PSD DA
196. Oprinoiu Aurel senator USR DA
197. Orban Ludovic deputat - DA
198. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
199. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
200. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
201. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
202. Pălărie Ștefan senator USR DA
203. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
204. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
205. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
206. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
207. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
208. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
209. Polak Tudor deputat PNL DA
210. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
211. Pop Darius deputat AUR DA
212. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
213. Popa Alexandru deputat PNL DA
214. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
215. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
216. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
217. Postică Andrei senator USR DA
218. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
219. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
220. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
221. Presură Alexandra deputat PSD DA
222. Prioteasa Ion senator PSD -
223. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
224. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
225. Puiu Ovidiu senator PSD DA
226. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
227. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
228. Rafila Alexandru deputat PSD DA
229. Răducanu Sebastian senator PSD DA
230. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
231. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
232. Roman Nicolae deputat AUR DA
233. Romașcanu Lucian senator PSD DA
234. Roșca Mircea deputat PNL DA
235. Rotaru Ion senator PSD DA
236. Rujan Dumitru deputat PNL DA
237. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
238. Salan Viorel deputat PSD DA
239. Sandu Viorica deputat PSD DA
240. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
241. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
242. Scântei Laura-Iuliana senator PNL -
243. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
244. Seres Dénes deputat UDMR DA
245. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
246. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
247. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
248. Stan Ioan senator PSD -
249. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
250. Stancu Paul deputat PSD DA
251. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
252. Stănescu Paul senator PSD DA
253. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
254. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
255. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
256. Stoian Maria deputat PNL DA
257. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
258. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
259. Stoica Elena deputat PSD DA
260. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
261. Stroe Felix senator PSD DA
262. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
263. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
264. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
265. Szabó Ödön deputat UDMR DA
266. Șandru Cosmin deputat PNL DA
267. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
268. Șerban Gianina deputat AUR DA
269. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
270. Șișcu George deputat PNL DA
271. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
272. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
273. Șoptică Costel deputat PNL DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
275. Tanasă Dan deputat AUR DA
276. Tătaru Nelu deputat PNL DA
277. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
278. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
279. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
280. Thellmann Christine deputat PNL DA
281. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
282. Tobă Francisc deputat - DA
283. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
284. Todosiu Beniamin deputat USR DA
285. Toma Ilie deputat PSD DA
286. Toma Vasilică deputat PSD DA
287. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
288. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
289. Trufin Lucian senator PSD -
290. Tudorache Daniel deputat PSD DA
291. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
292. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
293. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
294. Țachianu Marian deputat PSD DA
295. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
296. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
297. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
298. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
299. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
300. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
301. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
302. Vicol Costel senator USR DA
303. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
304. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
305. Vlașin Sorin senator PSD DA
306. Volosatîi Boris deputat AUR DA
307. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
308. Weber Mihai deputat PSD DA
309. Wiener Adrian deputat USR DA
310. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
311. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 27 ianuarie 2022, 19:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro