Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 15.11.2021 > 18:24 Versiunea pentru printare
Luni, 15 noiembrie 2021, ora 18:24

Subiect vot: Propunere 4
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:209 51 43 30 19 6 5 3 17 10 14 7 2 2
- voturi pentru (DA):199 50 42 30 18 6 5 2 16 10 14 3 2 1
- voturi împotrivă (NU):4 - - - 1 - - - - - - 2 - 1
- abțineri:3 - 1 - - - - 1 - - - 1 - -
- nu au votat:3 1 - - - - - - 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
8. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
9. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
12. Azamfirei Leonard senator PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
14. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
15. Balan Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Barna Ilie Dan deputat USR DA
18. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
19. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
20. Bende Sándor deputat UDMR DA
21. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
22. Bica Dănuț senator PNL DA
23. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
24. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
25. Bodea Marius senator USR DA
26. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
27. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
28. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
29. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
30. Buican Cristian deputat PNL DA
31. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
32. Bulai Iulian deputat USR DA
33. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
34. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
35. Busuioc Andrei senator AUR -
36. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
37. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
38. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
39. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
40. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
41. Cătană Gheorghe-Adrian senator AUR DA
42. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
43. Cernic Sebastian senator USR DA
44. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
45. Chira Claudiu-Martin deputat - DA
46. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
47. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
48. Ciofu Cătălina deputat PNL Abținere
49. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
50. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR Abținere
51. Cîtea Vasile deputat PSD -
52. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
53. Constantin Daniel deputat PNL DA
54. Cosma Dorinel senator AUR NU
55. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
57. Crețu Gabriela senator PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
59. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
60. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
61. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
62. Dăneasă Mircea senator AUR NU
63. Dehelean Silviu deputat USR DA
64. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
65. Dragu Anca Dana senator USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
67. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
68. Fădor Angelica deputat PNL DA
69. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
70. Fălcoi Nicu deputat USR DA
71. Fechet Mircea deputat PNL DA
72. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
73. Florea Daniel deputat PSD DA
74. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
75. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
76. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
77. Gavrilă Anamaria deputat - DA
78. Genoiu Mihail senator PSD DA
79. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
80. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
81. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
82. Ghica Cristian senator USR DA
83. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
84. Giurgiu Adrian deputat USR DA
85. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
86. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
87. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
88. Gudu Michael deputat PNL DA
89. Hangan Andrei senator AUR DA
90. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
91. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
92. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
93. Ilie Victor deputat USR DA
94. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
95. Iordache Ion senator - DA
96. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
97. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
98. Ivan Dan senator USR DA
99. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
100. Kiss János deputat PNL DA
101. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
102. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
103. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
104. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
105. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
106. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
107. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
108. Mang Ioan deputat PSD DA
109. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
110. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
111. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
112. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
113. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
114. Mina Marian deputat PSD DA
115. Mircea Florin deputat PSD DA
116. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
117. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
118. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
119. Molnar Ervin deputat PNL DA
120. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
121. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
122. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
123. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
124. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
125. Munteanu Remus deputat PSD DA
126. Murariu Oana deputat USR DA
127. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
128. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
129. Mutu Gabriel senator PSD DA
130. Nazare Alexandru senator PNL DA
131. Năcuță Sorin deputat PNL DA
132. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
133. Neață Eugen deputat PSD DA
134. Nechita Aurel deputat PSD DA
135. Niță Nicu deputat PSD DA
136. Oprinoiu Aurel senator USR DA
137. Orban Ludovic deputat - Abținere
138. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
139. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
140. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
141. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
142. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
143. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
144. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
145. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
146. Pop Darius deputat AUR DA
147. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
148. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
149. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
150. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
151. Postică Andrei senator USR DA
152. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
153. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
154. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
155. Presură Alexandra deputat PSD DA
156. Prioteasa Ion senator PSD DA
157. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
158. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
159. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
160. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
161. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
162. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
163. Roman Nicolae deputat AUR NU
164. Romașcanu Lucian senator PSD DA
165. Rotaru Ion senator PSD DA
166. Rujan Dumitru deputat PNL DA
167. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
168. Sandu Viorica deputat PSD DA
169. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
170. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
171. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
172. Scripnic Lilian deputat AUR DA
173. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
174. Seres Dénes deputat UDMR DA
175. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
176. Stan Ioan senator PSD DA
177. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
178. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
179. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
180. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
181. Szabó Ödön deputat UDMR DA
182. Șandru Cosmin deputat PNL DA
183. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
184. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
185. Șișcu George deputat PNL DA
186. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
187. Șoptică Costel deputat PNL DA
188. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
189. Tanasă Dan deputat AUR DA
190. Tătaru Nelu deputat PNL DA
191. Târziu Claudiu-Richard senator AUR DA
192. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
193. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
194. Terente Eugen deputat USR DA
195. Thellmann Christine deputat PNL DA
196. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
197. Toma Vasilică deputat PSD DA
198. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
199. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
200. Trufin Lucian senator PSD -
201. Tudorache Daniel deputat PSD DA
202. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
203. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
204. Veștea Mihail senator PNL DA
205. Volosatîi Boris deputat AUR DA
206. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
207. Weber Mihai deputat PSD DA
208. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
209. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 27 ianuarie 2022, 20:13
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro