Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.11.2021 > 10:10 Versiunea pentru printare
Marți, 16 noiembrie 2021, ora 10:10

Subiect vot: Propunere 1
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:138 36 33 42 12 6 6 3
- voturi pentru (DA):125 35 33 42 1 6 5 3
- voturi împotrivă (NU):11 - - - 11 - - -
- abțineri:1 - - - - - 1 -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR NU
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Andronache Gabriel PNL DA
7. Apostol Alin-Gabriel USR DA
8. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
9. Axinia Adrian-George AUR NU
10. Badiu Georgel AUR NU
11. Balan Ioan PNL DA
12. Barbu Costel PNL DA
13. Barcari Rodica-Luminița - DA
14. Barna Ilie Dan USR DA
15. Băltărețu Viorel USR DA
16. Benga Tudor - Vlad USR DA
17. Berescu Monica-Elena USR DA
18. Blaga Daniel-Codruț USR DA
19. Bode Lucian Nicolae PNL DA
20. Bola Bogdan-Alexandru - DA
21. Bulai Iulian USR DA
22. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
23. Calista Mara-Daniela PNL DA
24. Cambera Oana-Alexandra USR DA
25. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
26. Chichirău Cosette-Paula USR DA
27. Ciofu Cătălina PNL DA
28. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
29. Ciornei Radu Tudor USR DA
30. Cîtea Vasile PSD DA
31. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
32. Cristian Brian USR DA
33. Crușoveanu Marian PNL DA
34. Csoma Botond UDMR DA
35. Cupșa Ioan PNL DA
36. Damian Romulus-Marius PSD DA
37. Dehelean Silviu USR DA
38. Drancă Andrei-Iulian USR DA
39. Dunava Costel Neculai PSD DA
40. Fădor Angelica PNL DA
41. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
42. Fălcoi Nicu USR DA
43. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
44. Florea Daniel PSD DA
45. Floroiu Ionel PSD DA
46. Gál Károly UDMR DA
47. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
48. Gheba Daniel-Sorin USR DA
49. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
50. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
51. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
52. Giurgiu Adrian USR DA
53. Gliga Dumitrița PSD DA
54. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
55. Hărătău Elena PNL DA
56. Huțu Alexandra PSD DA
57. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
58. Ichim Cristian-Paul USR DA
59. Ilie Victor USR DA
60. Ion Stelian-Cristian USR DA
61. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
62. Kelemen Attila UDMR DA
63. Kiss János PNL DA
64. Lazăr Ion-Marian USR DA
65. Lazăr Teodor USR DA
66. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
67. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
68. Macovei Silviu Nicu PSD DA
69. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati Abținere
70. Mărculescu Dumitru PNL DA
71. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
72. Miftode Marius-Andrei USR DA
73. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
74. Miklós Zoltán UDMR DA
75. Mircea Florin PSD -
76. Miruță Radu-Dinel USR DA
77. Mitrea Dumitrina AUR NU
78. Moisin Radu-Marin PNL DA
79. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
80. Molnar Radu-Iulian USR DA
81. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
82. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
83. Murariu Oana USR DA
84. Nacov Gheorghe Minoritati DA
85. Nagy Szabolcs UDMR DA
86. Năcuță Sorin PNL DA
87. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
88. Neagu Denisa-Elena USR DA
89. Neață Eugen PSD DA
90. Niță Nicu PSD DA
91. Özmen Oana-Marciana USR DA
92. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
93. Piper-Savu Florin PSD DA
94. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
95. Pop Rareș Tudor USR DA
96. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
97. Popescu Dan-Cristian PSD DA
98. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
99. Presură Alexandra PSD DA
100. Prunean Alin-Costel USR DA
101. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
102. Rizea Cristina Camelia USR DA
103. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
104. Roman Florin-Claudiu PNL DA
105. Sandu Viorica PSD DA
106. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
107. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
108. Scripnic Lilian AUR NU
109. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
110. Simion George-Nicolae AUR NU
111. Solomon Adrian PSD DA
112. Stancu Ionel Minoritati DA
113. Stancu Paul PSD DA
114. Stativă Irinel Ioan PSD DA
115. Stănescu Vetuța PNL DA
116. Stângă George-Cătălin PNL DA
117. Stoian Maria PNL DA
118. Stoica Diana USR DA
119. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
120. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
121. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
122. Șerban Gianina AUR NU
123. Șișcu George PNL DA
124. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
125. Tătaru Nelu PNL DA
126. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
127. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
128. Terente Eugen USR DA
129. Thellmann Christine PNL DA
130. Toda Daniel-Liviu USR DA
131. Toma Vasilică PSD DA
132. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
133. Turcan Raluca PNL DA
134. Tușa Adriana Diana PSD DA
135. Tuță George-Cristian PNL DA
136. Wiener Adrian USR DA
137. Zakarias Zoltán UDMR DA
138. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 28 ianuarie 2022, 22:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro