Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.11.2021 > 11:47 Versiunea pentru printare
Marți, 16 noiembrie 2021, ora 11:47

Poziție pe
ordinea de zi:
19
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 271/2021 pentru modificarea și completarea Legii nr.55/2020 privind unele măsuri pentru prevenirea și combaterea efectelor pandemiei de COVID-19
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:309 105 71 55 29 20 14 15
- voturi pentru (DA):171 3 71 54 - 20 10 13
- voturi împotrivă (NU):128 96 - - 29 - 1 2
- abțineri:10 6 - 1 - - 3 -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD NU
7. Alda Adrian PSD NU
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR NU
20. Badea Iulian-Alexandru PSD Abținere
21. Badea Mihai-Alexandru USR DA
22. Badiu Georgel AUR NU
23. Balabașciuc Călin-Constantin AUR NU
24. Balan Ioan PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD NU
29. Barcari Rodica-Luminița - DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Bălășoiu Aurel PSD Abținere
33. Băltărețu Viorel USR DA
34. Bejinariu Eugen PSD NU
35. Bende Sándor UDMR DA
36. Benedek Zacharie UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad USR DA
38. Berescu Monica-Elena USR DA
39. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
41. Bîrcă Constantin PSD NU
42. Blaga Daniel-Codruț USR DA
43. Bode Lucian Nicolae PNL DA
44. Bola Bogdan-Alexandru - DA
45. Bota Călin-Ioan PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin USR DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD NU
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD NU
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda USR DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
59. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
60. Chelaru Mircia AUR NU
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
62. Chichirău Cosette-Paula USR DA
63. Chira Claudiu-Martin - DA
64. Chirilă Virgil Alin PSD NU
65. Ciofu Cătălina PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel PSD NU
67. Ciornei Radu Tudor USR DA
68. Ciubuc Ciprian AUR NU
69. Cîtea Vasile PSD NU
70. Coarnă Dumitru PSD NU
71. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
72. Cozma Adrian-Felician PNL DA
73. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
74. Cristea Andi-Lucian PSD NU
75. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
76. Cristian Brian USR DA
77. Crîstici Ognean Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian PNL DA
79. Csép Éva-Andrea UDMR DA
80. Csoma Botond UDMR DA
81. Cupșa Ioan PNL DA
82. Damian Romulus-Marius PSD NU
83. Dancă Ionel - DA
84. Dămureanu Ringo AUR NU
85. Dehelean Silviu USR DA
86. Dinu Cristina-Elena PSD NU
87. Drancă Andrei-Iulian USR DA
88. Drulă Cătălin USR DA
89. Dumitrache Ileana Cristina PSD Abținere
90. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
91. Dumitru Florian-Emil PNL DA
92. Dunava Costel Neculai PSD NU
93. Enachi Raisa AUR NU
94. Farago Petru UDMR DA
95. Fădor Angelica PNL DA
96. Fălcoi Nicu USR DA
97. Fechet Mircea PNL DA
98. Feodor Silviu Minoritati DA
99. Feodorov Lucian AUR NU
100. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
101. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
102. Florea Daniel PSD NU
103. Florea Oana-Consuela PSD NU
104. Floroiu Ionel PSD NU
105. Flucuș Dumitru PNL DA
106. Focșa Dumitru-Viorel AUR NU
107. Folescu Cornel-Vasile PSD NU
108. Furtună Mirela PSD NU
109. Gál Károly UDMR DA
110. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
111. Gavrilă Anamaria - NU
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
113. Georgescu Nicolae PSD NU
114. Gheba Daniel-Sorin USR DA
115. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
116. Gheorghiu Bogdan PNL DA
117. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
118. Giugea Nicolae - DA
119. Giurgiu Adrian USR DA
120. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
121. Gliga Dumitrița PSD NU
122. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
123. Grecu Ion-Cătălin PSD NU
124. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
125. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
126. Gudu Michael PNL DA
127. Hajdu Gábor UDMR DA
128. Halici Nicușor PSD NU
129. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
130. Havârneanu Filip USR DA
131. Hărătău Elena PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
133. Horga Maria-Gabriela PNL DA
134. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
135. Huțu Alexandra PSD NU
136. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
137. Iancu Marius-Ionel PSD NU
138. Ibram Iusein Minoritati DA
139. Ichim Cristian-Paul USR DA
140. Ilie Victor USR DA
141. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD NU
142. Intotero Natalia-Elena PSD NU
143. Ion Stelian-Cristian USR DA
144. Ionescu George - DA
145. Ivan Bogdan-Gruia PSD NU
146. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
147. Kelemen Attila UDMR DA
148. Kelemen Hunor UDMR DA
149. Kiss János PNL DA
150. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
151. Könczei Csaba UDMR DA
152. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
153. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
154. Lasca Mihai Ioan - NU
155. Lazăr Ion-Marian USR DA
156. Lazăr Teodor USR DA
157. Longher Ghervazen Minoritati Abținere
158. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
159. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
160. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
161. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
162. Macovei Silviu Nicu PSD NU
163. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
164. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati NU
165. Mang Ioan PSD NU
166. Manta Claudiu PSD NU
167. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
168. Mărculescu Dumitru PNL DA
169. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati Abținere
171. Miftode Marius-Andrei USR DA
172. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
173. Miklós Zoltán UDMR DA
174. Mina Marian PSD NU
175. Mircea Florin PSD NU
176. Miruță Radu-Dinel USR DA
177. Mitrea Dumitrina AUR NU
178. Moisin Radu-Marin PNL DA
179. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
180. Molnar Ervin PNL DA
181. Molnar Radu-Iulian USR DA
182. Morar Olivia-Diana PNL DA
183. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
184. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
185. Munteanu Remus PSD NU
186. Murariu Oana USR DA
187. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
188. Mușoiu Ștefan PSD NU
189. Nagy Szabolcs UDMR DA
190. Năcuță Sorin PNL DA
191. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
192. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
193. Neagu Denisa-Elena USR DA
194. Neață Eugen PSD Abținere
195. Nechita Aurel PSD NU
196. Niță Nicu PSD DA
197. Orban Ludovic - DA
198. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD NU
199. Oteșanu Daniela PSD NU
200. Özmen Oana-Marciana USR DA
201. Paladi George-Adrian PSD NU
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Panait Radu USR DA
204. Paraschiv Rodica PSD NU
205. Pavelescu Nicolae PSD NU
206. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati Abținere
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD Abținere
209. Piper-Savu Florin PSD NU
210. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
211. Plăiașu Gabriel - DA
212. Polak Tudor PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
214. Pop Darius AUR NU
215. Pop Rareș Tudor USR DA
216. Popa Alexandru PNL DA
217. Popa Radu Mihai PSD NU
218. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
219. Popescu Pavel PNL DA
220. Popescu Vlad-Piedone PSD NU
221. Popica Eduard-Andrei PSD NU
222. Predescu Ana-Loredana PSD NU
223. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
224. Presură Alexandra PSD NU
225. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
226. Prună Cristina-Mădălina USR DA
227. Prunean Alin-Costel USR DA
228. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
229. Rafila Alexandru PSD NU
230. Rasaliu Marian-Iulian PSD NU
231. Rizea Cristina Camelia USR DA
232. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
233. Roman Florin-Claudiu PNL DA
234. Roman Nicolae AUR NU
235. Roșca Mircea PNL DA
236. Rujan Dumitru PNL DA
237. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
238. Salan Viorel PSD NU
239. Sandu Viorica PSD NU
240. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
241. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
242. Scripnic Lilian AUR NU
243. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
246. Simion George-Nicolae AUR NU
247. Simonis Alfred - Robert PSD NU
248. Solomon Adrian PSD DA
249. Stancu Paul PSD NU
250. Stativă Irinel Ioan PSD NU
251. Stănescu Vetuța PNL DA
252. Stângă George-Cătălin PNL DA
253. Stoian Maria PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
255. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
256. Stoica Diana USR DA
257. Stoica Elena PSD NU
258. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
261. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șandru Cosmin PNL DA
264. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
265. Șerban Gianina AUR NU
266. Șimon Gheorghe PSD NU
267. Șișcu George PNL DA
268. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
269. Șoldan Gheorghe PSD NU
270. Șoptică Costel PNL DA
271. Șovăială Constantin - DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Tanasă Dan AUR NU
274. Tănase Antonel - DA
275. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
276. Tătaru Nelu PNL DA
277. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
278. Teodoroiu Simona-Maya PSD NU
279. Terente Eugen USR DA
280. Thellmann Christine PNL DA
281. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
282. Tobă Francisc - DA
283. Toda Daniel-Liviu USR DA
284. Todosiu Beniamin USR DA
285. Toma Ilie PSD NU
286. Toma Vasilică PSD NU
287. Trăilă Cristina PNL DA
288. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
289. Tudorache Daniel PSD NU
290. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
291. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
292. Turcan Raluca PNL DA
293. Tușa Adriana Diana PSD NU
294. Tuță George-Cristian PNL DA
295. Țachianu Marian PSD NU
296. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD NU
297. Țoiu Oana-Silvia USR DA
298. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
299. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
300. Varga Glad-Aurel PNL DA
301. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
302. Vexler Silviu Minoritati DA
303. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
304. Volosatîi Boris AUR NU
305. Vulpescu Ioan PSD NU
306. Weber Mihai PSD Abținere
307. Wiener Adrian USR DA
308. Zakarias Zoltán UDMR DA
309. Zetea Gabriel-Valer PSD NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 18:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro