Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.11.2021 > 11:49 Versiunea pentru printare
Marți, 16 noiembrie 2021, ora 11:49

Poziție pe
ordinea de zi:
20
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 230/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.33/2021 pentru modificarea și completarea Legii nr.156/2000 privind protecția cetățenilor români care lucrează în străinătate
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:309 104 70 55 29 20 16 15
- voturi pentru (DA):309 104 70 55 29 20 16 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru USR DA
22. Badiu Georgel AUR DA
23. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
24. Balan Ioan PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița - DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Bălășoiu Aurel PSD DA
33. Băltărețu Viorel USR DA
34. Bejinariu Eugen PSD DA
35. Bende Sándor UDMR DA
36. Benedek Zacharie UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad USR DA
38. Berescu Monica-Elena USR DA
39. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
41. Bîrcă Constantin PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț USR DA
43. Bode Lucian Nicolae PNL DA
44. Bola Bogdan-Alexandru - DA
45. Bota Călin-Ioan PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin USR DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burciu Cristina PNL DA
53. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda USR DA
55. Calista Mara-Daniela PNL DA
56. Calotă Florică Ică PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra USR DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin - DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristea Andi-Lucian PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
75. Cristian Brian USR DA
76. Crîstici Ognean Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Damian Romulus-Marius PSD DA
82. Dancă Ionel - DA
83. Dămureanu Ringo AUR DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Drancă Andrei-Iulian USR DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
90. Dumitru Florian-Emil PNL DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Enachi Raisa AUR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Fălcoi Nicu USR DA
96. Fechet Mircea PNL DA
97. Feodor Silviu Minoritati DA
98. Feodorov Lucian AUR DA
99. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Flucuș Dumitru PNL DA
105. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
106. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria - DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghiu Bogdan PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
116. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
117. Giugea Nicolae - DA
118. Giurgiu Adrian USR DA
119. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
120. Gliga Dumitrița PSD DA
121. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
122. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
125. Gudu Michael PNL DA
126. Hajdu Gábor UDMR DA
127. Halici Nicușor PSD DA
128. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
129. Havârneanu Filip USR DA
130. Hărătău Elena PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
132. Horga Maria-Gabriela PNL DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
134. Huțu Alexandra PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul USR DA
139. Ilie Victor USR DA
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ion Stelian-Cristian USR DA
143. Ionescu George - DA
144. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
145. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
146. Kelemen Attila UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kiss János PNL DA
149. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
150. Könczei Csaba UDMR DA
151. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
153. Lasca Mihai Ioan - DA
154. Lazăr Ion-Marian USR DA
155. Lazăr Teodor USR DA
156. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
159. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
160. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
161. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
162. Macovei Silviu Nicu PSD DA
163. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
164. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
165. Mang Ioan PSD DA
166. Manta Claudiu PSD DA
167. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
168. Mărculescu Dumitru PNL DA
169. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Miftode Marius-Andrei USR DA
172. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Miklós Zoltán UDMR DA
175. Mina Marian PSD DA
176. Mircea Florin PSD DA
177. Miruță Radu-Dinel USR DA
178. Mitrea Dumitrina AUR DA
179. Moisin Radu-Marin PNL DA
180. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
181. Molnar Ervin PNL DA
182. Molnar Radu-Iulian USR DA
183. Morar Olivia-Diana PNL DA
184. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
185. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
186. Munteanu Remus PSD DA
187. Murariu Oana USR DA
188. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
189. Mușoiu Ștefan PSD DA
190. Nagy Szabolcs UDMR DA
191. Năcuță Sorin PNL DA
192. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
193. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
194. Neagu Denisa-Elena USR DA
195. Neață Eugen PSD DA
196. Nechita Aurel PSD DA
197. Orban Ludovic - DA
198. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
199. Oteșanu Daniela PSD DA
200. Özmen Oana-Marciana USR DA
201. Paladi George-Adrian PSD DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Panait Radu USR DA
204. Paraschiv Rodica PSD DA
205. Pavelescu Nicolae PSD DA
206. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Piper-Savu Florin PSD DA
210. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
211. Plăiașu Gabriel - DA
212. Polak Tudor PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
214. Pop Darius AUR DA
215. Pop Rareș Tudor USR DA
216. Popa Alexandru PNL DA
217. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
218. Popescu Dan-Cristian PSD DA
219. Popescu Pavel PNL DA
220. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
221. Popica Eduard-Andrei PSD DA
222. Predescu Ana-Loredana PSD DA
223. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
224. Presură Alexandra PSD DA
225. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
226. Prună Cristina-Mădălina USR DA
227. Prunean Alin-Costel USR DA
228. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
229. Rafila Alexandru PSD DA
230. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
231. Rizea Cristina Camelia USR DA
232. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
233. Roman Florin-Claudiu PNL DA
234. Roman Nicolae AUR DA
235. Roșca Mircea PNL DA
236. Rujan Dumitru PNL DA
237. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
238. Salan Viorel PSD DA
239. Sandu Viorica PSD DA
240. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
241. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
242. Scripnic Lilian AUR DA
243. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
246. Simion George-Nicolae AUR DA
247. Simonis Alfred - Robert PSD DA
248. Solomon Adrian PSD DA
249. Stancu Ionel Minoritati DA
250. Stancu Paul PSD DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stănescu Vetuța PNL DA
253. Stângă George-Cătălin PNL DA
254. Stoian Maria PNL DA
255. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
256. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
257. Stoica Diana USR DA
258. Stoica Elena PSD DA
259. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
262. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șandru Cosmin PNL DA
265. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
266. Șerban Gianina AUR DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șișcu George PNL DA
269. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
270. Șoldan Gheorghe PSD DA
271. Șoptică Costel PNL DA
272. Șovăială Constantin - DA
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Tanasă Dan AUR DA
275. Tănase Antonel - DA
276. Tătaru Nelu PNL DA
277. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
278. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
279. Terente Eugen USR DA
280. Thellmann Christine PNL DA
281. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
282. Tobă Francisc - DA
283. Toda Daniel-Liviu USR DA
284. Todosiu Beniamin USR DA
285. Toma Ilie PSD DA
286. Toma Vasilică PSD DA
287. Trăilă Cristina PNL DA
288. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
291. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
292. Turcan Raluca PNL DA
293. Tușa Adriana Diana PSD DA
294. Tuță George-Cristian PNL DA
295. Țachianu Marian PSD DA
296. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
297. Țoiu Oana-Silvia USR DA
298. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
299. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
300. Varga Glad-Aurel PNL DA
301. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
302. Vexler Silviu Minoritati DA
303. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
304. Volosatîi Boris AUR DA
305. Vulpescu Ioan PSD DA
306. Weber Mihai PSD DA
307. Wiener Adrian USR DA
308. Zakarias Zoltán UDMR DA
309. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 15:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro