Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.11.2021 > 11:50 Versiunea pentru printare
Marți, 16 noiembrie 2021, ora 11:50

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 255/2021 pentru completarea art.174 din Legea educației naționale nr.1/2011
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:310 105 70 55 29 20 15 16
- voturi pentru (DA):235 105 70 - 29 - 15 16
- voturi împotrivă (NU):75 - - 55 - 20 - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR NU
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru USR NU
22. Badiu Georgel AUR DA
23. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
24. Balan Ioan PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița - DA
30. Barna Ilie Dan USR NU
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Bălășoiu Aurel PSD DA
33. Băltărețu Viorel USR NU
34. Bejinariu Eugen PSD DA
35. Bende Sándor UDMR NU
36. Benedek Zacharie UDMR NU
37. Benga Tudor - Vlad USR NU
38. Berescu Monica-Elena USR NU
39. Biró Rozália-Ibolya UDMR NU
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
41. Bîrcă Constantin PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț USR NU
43. Bode Lucian Nicolae PNL DA
44. Bola Bogdan-Alexandru - DA
45. Bota Călin-Ioan PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin USR NU
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR NU
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR NU
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR NU
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR DA
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR NU
62. Chira Claudiu-Martin - DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR NU
67. Ciubuc Ciprian AUR DA
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristea Andi-Lucian PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
75. Cristian Brian USR NU
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR NU
78. Csoma Botond UDMR NU
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Damian Romulus-Marius PSD DA
81. Dancă Ionel - DA
82. Dămureanu Ringo AUR DA
83. Dehelean Silviu USR NU
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Drancă Andrei-Iulian USR NU
86. Drulă Cătălin USR NU
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil PNL DA
89. Dunava Costel Neculai PSD DA
90. Enachi Raisa AUR DA
91. Farago Petru UDMR NU
92. Fădor Angelica PNL DA
93. Fălcoi Nicu USR NU
94. Fechet Mircea PNL DA
95. Feodor Silviu Minoritati DA
96. Feodorov Lucian AUR DA
97. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Flucuș Dumitru PNL DA
103. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
104. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Gál Károly UDMR NU
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Anamaria - DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gheba Daniel-Sorin USR NU
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghiu Bogdan PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
116. Giugea Nicolae - DA
117. Giurgiu Adrian USR NU
118. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
119. Gliga Dumitrița PSD DA
120. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
121. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Michael PNL DA
125. Hajdu Gábor UDMR NU
126. Halici Nicușor PSD DA
127. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
128. Havârneanu Filip USR NU
129. Hărătău Elena PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
131. Horga Maria-Gabriela PNL DA
132. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
133. Huțu Alexandra PSD DA
134. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
135. Iancu Marius-Ionel PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ichim Cristian-Paul USR NU
138. Ilie Victor USR NU
139. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ion Stelian-Cristian USR NU
142. Ionescu George - DA
143. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
144. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
145. Kelemen Attila UDMR NU
146. Kelemen Hunor UDMR NU
147. Kiss János PNL DA
148. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
149. Könczei Csaba UDMR NU
150. Kulcsár-Terza József-György UDMR NU
151. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
152. Lasca Mihai Ioan - DA
153. Lazăr Ion-Marian USR NU
154. Lazăr Teodor USR NU
155. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
158. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
159. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
160. Lupu Andrei-Răzvan USR NU
161. Macovei Silviu Nicu PSD DA
162. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
163. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
164. Mang Ioan PSD DA
165. Manta Claudiu PSD DA
166. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
167. Mărculescu Dumitru PNL DA
168. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Miftode Marius-Andrei USR NU
171. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
172. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
173. Miklós Zoltán UDMR NU
174. Mina Marian PSD DA
175. Mircea Florin PSD DA
176. Miruță Radu-Dinel USR NU
177. Mitrea Dumitrina AUR DA
178. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
179. Moisin Radu-Marin PNL DA
180. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
181. Molnar Ervin PNL DA
182. Molnar Radu-Iulian USR NU
183. Morar Olivia-Diana PNL DA
184. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
185. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
186. Munteanu Remus PSD DA
187. Murariu Oana USR NU
188. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
189. Mușoiu Ștefan PSD DA
190. Nagy Szabolcs UDMR NU
191. Năcuță Sorin PNL DA
192. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
193. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
194. Neagu Denisa-Elena USR NU
195. Neață Eugen PSD DA
196. Nechita Aurel PSD DA
197. Orban Ludovic - DA
198. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
199. Oteșanu Daniela PSD DA
200. Özmen Oana-Marciana USR NU
201. Paladi George-Adrian PSD DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Panait Radu USR NU
204. Paraschiv Rodica PSD DA
205. Pavelescu Nicolae PSD DA
206. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Piper-Savu Florin PSD DA
210. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
211. Plăiașu Gabriel - DA
212. Polak Tudor PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR NU
214. Pop Darius AUR DA
215. Pop Rareș Tudor USR NU
216. Popa Alexandru PNL DA
217. Popa Radu Mihai PSD DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PSD DA
220. Popescu Pavel PNL DA
221. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
222. Popica Eduard-Andrei PSD DA
223. Predescu Ana-Loredana PSD DA
224. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
225. Presură Alexandra PSD DA
226. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
227. Prună Cristina-Mădălina USR NU
228. Prunean Alin-Costel USR NU
229. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
230. Rafila Alexandru PSD DA
231. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
232. Rizea Cristina Camelia USR NU
233. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
234. Roman Florin-Claudiu PNL DA
235. Roman Nicolae AUR DA
236. Roșca Mircea PNL DA
237. Rujan Dumitru PNL DA
238. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
239. Salan Viorel PSD DA
240. Sandu Viorica PSD DA
241. Sas Lóránt-Zoltan USR NU
242. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
243. Scripnic Lilian AUR DA
244. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
245. Seres Dénes UDMR NU
246. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
247. Simion George-Nicolae AUR DA
248. Simonis Alfred - Robert PSD DA
249. Solomon Adrian PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stancu Paul PSD DA
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Vetuța PNL DA
254. Stângă George-Cătălin PNL DA
255. Stoian Maria PNL DA
256. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
257. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
258. Stoica Diana USR NU
259. Stoica Elena PSD DA
260. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
261. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
262. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
263. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
264. Szabó Ödön UDMR NU
265. Șandru Cosmin PNL DA
266. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
267. Șerban Gianina AUR DA
268. Șimon Gheorghe PSD DA
269. Șișcu George PNL DA
270. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
271. Șoldan Gheorghe PSD DA
272. Șoptică Costel PNL DA
273. Șovăială Constantin - DA
274. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
275. Tanasă Dan AUR DA
276. Tănase Antonel - DA
277. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
278. Tătaru Nelu PNL DA
279. Teniță Dragoș-Cătălin USR NU
280. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
281. Terente Eugen USR NU
282. Thellmann Christine PNL DA
283. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
284. Tobă Francisc - DA
285. Toda Daniel-Liviu USR NU
286. Todosiu Beniamin USR NU
287. Toma Ilie PSD DA
288. Toma Vasilică PSD DA
289. Trăilă Cristina PNL DA
290. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
291. Tudorache Daniel PSD DA
292. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
293. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR NU
294. Turcan Raluca PNL DA
295. Tușa Adriana Diana PSD DA
296. Tuță George-Cristian PNL DA
297. Țachianu Marian PSD DA
298. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
299. Țoiu Oana-Silvia USR NU
300. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
301. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
302. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
303. Vexler Silviu Minoritati DA
304. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
305. Volosatîi Boris AUR DA
306. Vulpescu Ioan PSD DA
307. Weber Mihai PSD DA
308. Wiener Adrian USR NU
309. Zakarias Zoltán UDMR NU
310. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 9:33
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro