Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.11.2021 > 11:41 Versiunea pentru printare
Marți, 16 noiembrie 2021, ora 11:41

Poziție pe
ordinea de zi:
12
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 436/2021 pentru modificarea art.291 alin.(3) lit.a.) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:304 103 69 54 29 20 16 13
- voturi pentru (DA):302 103 69 54 29 20 16 11
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Barbu Costel PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița - DA
28. Barna Ilie Dan USR DA
29. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
30. Bălășoiu Aurel PSD DA
31. Băltărețu Viorel USR DA
32. Bejinariu Eugen PSD DA
33. Bende Sándor UDMR DA
34. Benedek Zacharie UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad USR DA
36. Berescu Monica-Elena USR DA
37. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
39. Bîrcă Constantin PSD DA
40. Bode Lucian Nicolae PNL DA
41. Bola Bogdan-Alexandru - DA
42. Bota Călin-Ioan PNL DA
43. Botez Mihai-Cătălin USR DA
44. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
45. Budăi Marius-Constantin PSD DA
46. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
47. Bulai Iulian USR DA
48. Bulai Oana-Gianina PSD DA
49. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda USR DA
51. Calista Mara-Daniela PNL DA
52. Calotă Florică Ică PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra USR DA
54. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
55. Chelaru Mircia AUR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
57. Chichirău Cosette-Paula USR DA
58. Chira Claudiu-Martin - DA
59. Chirilă Virgil Alin PSD DA
60. Ciofu Cătălina PNL DA
61. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
62. Ciornei Radu Tudor USR DA
63. Ciubuc Ciprian AUR DA
64. Cîtea Vasile PSD DA
65. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
66. Constantin Daniel PNL DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
68. Cristea Andi-Lucian PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
70. Cristian Brian USR DA
71. Crîstici Ognean Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian PNL DA
73. Csép Éva-Andrea UDMR DA
74. Csoma Botond UDMR DA
75. Cupșa Ioan PNL DA
76. Damian Romulus-Marius PSD DA
77. Dancă Ionel - DA
78. Dămureanu Ringo AUR DA
79. Dehelean Silviu USR DA
80. Dinu Cristina-Elena PSD DA
81. Drancă Andrei-Iulian USR DA
82. Drulă Cătălin USR DA
83. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil PNL DA
86. Dunava Costel Neculai PSD DA
87. Enachi Raisa AUR DA
88. Farago Petru UDMR DA
89. Fădor Angelica PNL DA
90. Fălcoi Nicu USR DA
91. Fechet Mircea PNL DA
92. Feodor Silviu Minoritati DA
93. Feodorov Lucian AUR DA
94. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
95. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
96. Florea Daniel PSD DA
97. Florea Oana-Consuela PSD DA
98. Floroiu Ionel PSD DA
99. Flucuș Dumitru PNL DA
100. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
102. Furtună Mirela PSD DA
103. Gál Károly UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
105. Gavrilă Anamaria - DA
106. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
107. Georgescu Nicolae PSD DA
108. Gheba Daniel-Sorin USR DA
109. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
112. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
113. Giurgiu Adrian USR DA
114. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
115. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
116. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
117. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
119. Gudu Michael PNL DA
120. Hajdu Gábor UDMR DA
121. Halici Nicușor PSD DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
123. Havârneanu Filip USR DA
124. Hărătău Elena PNL DA
125. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
126. Horga Maria-Gabriela PNL DA
127. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
128. Huțu Alexandra PSD DA
129. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
130. Iancu Marius-Ionel PSD DA
131. Ibram Iusein Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul USR DA
133. Ilie Victor USR DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
135. Intotero Natalia-Elena PSD DA
136. Ion Stelian-Cristian USR DA
137. Ionescu George - DA
138. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
139. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
140. Kelemen Attila UDMR DA
141. Kelemen Hunor UDMR DA
142. Kiss János PNL DA
143. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
144. Könczei Csaba UDMR DA
145. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
146. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
147. Lasca Mihai Ioan - DA
148. Lazăr Ion-Marian USR DA
149. Lazăr Teodor USR DA
150. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
151. Longher Ghervazen Minoritati DA
152. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
153. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
154. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
155. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
156. Macovei Silviu Nicu PSD DA
157. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
158. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
159. Mang Ioan PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
161. Mărculescu Dumitru PNL DA
162. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
163. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
164. Miftode Marius-Andrei USR DA
165. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
166. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
167. Miklós Zoltán UDMR DA
168. Mina Marian PSD DA
169. Mircea Florin PSD DA
170. Miruță Radu-Dinel USR DA
171. Mitrea Dumitrina AUR DA
172. Moisin Radu-Marin PNL DA
173. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
174. Molnar Ervin PNL DA
175. Molnar Radu-Iulian USR DA
176. Morar Olivia-Diana PNL DA
177. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
178. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
179. Munteanu Remus PSD DA
180. Murariu Oana USR DA
181. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
182. Mușoiu Ștefan PSD DA
183. Nagy Szabolcs UDMR DA
184. Năcuță Sorin PNL DA
185. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
186. Neagu Denisa-Elena USR DA
187. Neață Eugen PSD DA
188. Nechita Aurel PSD DA
189. Niță Nicu PSD DA
190. Orban Ludovic - Abținere
191. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
192. Oteșanu Daniela PSD DA
193. Özmen Oana-Marciana USR DA
194. Paladi George-Adrian PSD DA
195. Pambuccian Varujan Minoritati DA
196. Panait Radu USR DA
197. Paraschiv Rodica PSD DA
198. Pavelescu Nicolae PSD DA
199. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
200. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
201. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
202. Piper-Savu Florin PSD DA
203. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
204. Plăiașu Gabriel - DA
205. Polak Tudor PNL DA
206. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
207. Pop Darius AUR DA
208. Pop Rareș Tudor USR DA
209. Popa Alexandru PNL DA
210. Popa Radu Mihai PSD DA
211. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian PSD DA
213. Popescu Pavel PNL DA
214. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
215. Popica Eduard-Andrei PSD DA
216. Predescu Ana-Loredana PSD DA
217. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
218. Presură Alexandra PSD DA
219. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
220. Prună Cristina-Mădălina USR DA
221. Prunean Alin-Costel USR DA
222. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
223. Rafila Alexandru PSD DA
224. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
225. Rizea Cristina Camelia USR DA
226. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
227. Roman Florin-Claudiu PNL DA
228. Roman Nicolae AUR DA
229. Roșca Mircea PNL DA
230. Rujan Dumitru PNL DA
231. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
232. Salan Viorel PSD DA
233. Sandu Viorica PSD DA
234. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
235. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
236. Scripnic Lilian AUR DA
237. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
238. Seres Dénes UDMR DA
239. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
240. Simion George-Nicolae AUR DA
241. Simonis Alfred - Robert PSD DA
242. Solomon Adrian PSD DA
243. Stancu Ionel Minoritati DA
244. Stancu Paul PSD DA
245. Stativă Irinel Ioan PSD DA
246. Stănescu Vetuța PNL DA
247. Stângă George-Cătălin PNL DA
248. Stoian Maria PNL DA
249. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
250. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
251. Stoica Diana USR DA
252. Stoica Elena PSD DA
253. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
254. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
255. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
256. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
257. Szabó Ödön UDMR DA
258. Șandru Cosmin PNL DA
259. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
260. Șerban Gianina AUR DA
261. Șimon Gheorghe PSD DA
262. Șișcu George PNL DA
263. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
264. Șoldan Gheorghe PSD DA
265. Șoptică Costel PNL DA
266. Șovăială Constantin - DA
267. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
268. Tanasă Dan AUR DA
269. Tănase Antonel - Abținere
270. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
271. Tătaru Nelu PNL DA
272. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
273. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
274. Terente Eugen USR DA
275. Thellmann Christine PNL DA
276. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
277. Tobă Francisc - DA
278. Toda Daniel-Liviu USR DA
279. Todosiu Beniamin USR DA
280. Toma Ilie PSD DA
281. Toma Vasilică PSD DA
282. Trăilă Cristina PNL DA
283. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
284. Tudorache Daniel PSD DA
285. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
286. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
287. Turcan Raluca PNL DA
288. Tușa Adriana Diana PSD DA
289. Tuță George-Cristian PNL DA
290. Țachianu Marian PSD DA
291. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
292. Țoiu Oana-Silvia USR DA
293. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
294. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
295. Varga Glad-Aurel PNL DA
296. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
297. Vexler Silviu Minoritati DA
298. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
299. Volosatîi Boris AUR DA
300. Vulpescu Ioan PSD DA
301. Weber Mihai PSD DA
302. Wiener Adrian USR DA
303. Zakarias Zoltán UDMR DA
304. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 9:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro