Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.11.2021 > 11:43 Versiunea pentru printare
Marți, 16 noiembrie 2021, ora 11:43

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 209/2021 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.31/2021 privind derogarea de la prevederile art.47 alin.(6) din Legea nr.500/2002 privind finanțele publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:310 105 71 55 29 20 16 14
- voturi pentru (DA):298 105 70 55 29 20 16 3
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:12 - 1 - - - - 11
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
18. Axinia Adrian-George AUR DA
19. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru USR DA
21. Badiu Georgel AUR DA
22. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
23. Balan Ioan PNL DA
24. Balint Liviu-Ioan PNL DA
25. Banias Mircea Marius PNL DA
26. Barbu Costel PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița - Abținere
29. Barna Ilie Dan USR DA
30. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
31. Bălășoiu Aurel PSD DA
32. Băltărețu Viorel USR DA
33. Bejinariu Eugen PSD DA
34. Bende Sándor UDMR DA
35. Benedek Zacharie UDMR DA
36. Benga Tudor - Vlad USR DA
37. Berescu Monica-Elena USR DA
38. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD DA
51. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda USR DA
53. Calista Mara-Daniela PNL DA
54. Calotă Florică Ică PNL DA
55. Cambera Oana-Alexandra USR DA
56. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
57. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
58. Chelaru Mircia AUR DA
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula USR DA
61. Chira Claudiu-Martin - Abținere
62. Chirilă Virgil Alin PSD DA
63. Ciofu Cătălina PNL Abținere
64. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor USR DA
66. Ciubuc Ciprian AUR DA
67. Cîtea Vasile PSD DA
68. Coarnă Dumitru PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
70. Constantin Daniel PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristea Andi-Lucian PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
75. Cristian Brian USR DA
76. Crîstici Ognean Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Damian Romulus-Marius PSD DA
82. Dancă Ionel - Abținere
83. Dămureanu Ringo AUR DA
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Drancă Andrei-Iulian USR DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
90. Dumitru Florian-Emil PNL DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Enachi Raisa AUR DA
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Fălcoi Nicu USR DA
96. Fechet Mircea PNL DA
97. Feodor Silviu Minoritati DA
98. Feodorov Lucian AUR DA
99. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Flucuș Dumitru PNL DA
105. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
106. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria - DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
118. Giugea Nicolae - Abținere
119. Giurgiu Adrian USR DA
120. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
121. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
122. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
125. Gudu Michael PNL DA
126. Hajdu Gábor UDMR DA
127. Halici Nicușor PSD DA
128. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
129. Havârneanu Filip USR DA
130. Hărătău Elena PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
132. Horga Maria-Gabriela PNL DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
134. Huțu Alexandra PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul USR DA
139. Ilie Victor USR DA
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ion Stelian-Cristian USR DA
143. Ionescu George - Abținere
144. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
145. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
146. Kelemen Attila UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kiss János PNL DA
149. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
150. Könczei Csaba UDMR DA
151. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
153. Lasca Mihai Ioan - DA
154. Lazăr Ion-Marian USR DA
155. Lazăr Teodor USR DA
156. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
159. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
160. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
161. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
162. Macovei Silviu Nicu PSD DA
163. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
164. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
165. Mang Ioan PSD DA
166. Manta Claudiu PSD DA
167. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
168. Mărculescu Dumitru PNL DA
169. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
171. Miftode Marius-Andrei USR DA
172. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
173. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
174. Miklós Zoltán UDMR DA
175. Mina Marian PSD DA
176. Mircea Florin PSD DA
177. Miruță Radu-Dinel USR DA
178. Mitrea Dumitrina AUR DA
179. Moisin Radu-Marin PNL DA
180. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
181. Molnar Ervin PNL DA
182. Molnar Radu-Iulian USR DA
183. Morar Olivia-Diana PNL DA
184. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
185. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
186. Munteanu Remus PSD DA
187. Murariu Oana USR DA
188. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
189. Mușoiu Ștefan PSD DA
190. Nagy Szabolcs UDMR DA
191. Năcuță Sorin PNL DA
192. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
193. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
194. Neagu Denisa-Elena USR DA
195. Neață Eugen PSD DA
196. Nechita Aurel PSD DA
197. Orban Ludovic - Abținere
198. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
199. Oteșanu Daniela PSD DA
200. Özmen Oana-Marciana USR DA
201. Paladi George-Adrian PSD DA
202. Pambuccian Varujan Minoritati DA
203. Panait Radu USR DA
204. Paraschiv Rodica PSD DA
205. Pavelescu Nicolae PSD DA
206. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
207. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
208. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
209. Piper-Savu Florin PSD DA
210. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
211. Plăiașu Gabriel - Abținere
212. Polak Tudor PNL DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
214. Pop Darius AUR DA
215. Pop Rareș Tudor USR DA
216. Popa Alexandru PNL DA
217. Popa Radu Mihai PSD DA
218. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
219. Popescu Dan-Cristian PSD DA
220. Popescu Pavel PNL DA
221. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
222. Popica Eduard-Andrei PSD DA
223. Predescu Ana-Loredana PSD DA
224. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
225. Presură Alexandra PSD DA
226. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
227. Prună Cristina-Mădălina USR DA
228. Prunean Alin-Costel USR DA
229. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
230. Rafila Alexandru PSD DA
231. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
232. Rizea Cristina Camelia USR DA
233. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
234. Roman Florin-Claudiu PNL DA
235. Roman Nicolae AUR DA
236. Roșca Mircea PNL DA
237. Rujan Dumitru PNL DA
238. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
239. Salan Viorel PSD DA
240. Sandu Viorica PSD DA
241. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
242. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
243. Scripnic Lilian AUR DA
244. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
245. Seres Dénes UDMR DA
246. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
247. Simion George-Nicolae AUR DA
248. Simonis Alfred - Robert PSD DA
249. Solomon Adrian PSD DA
250. Stancu Ionel Minoritati DA
251. Stancu Paul PSD DA
252. Stativă Irinel Ioan PSD DA
253. Stănescu Vetuța PNL DA
254. Stângă George-Cătălin PNL DA
255. Stoian Maria PNL DA
256. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
257. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
258. Stoica Diana USR DA
259. Stoica Elena PSD DA
260. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
261. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
262. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
263. Szabó Ödön UDMR DA
264. Șandru Cosmin PNL DA
265. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
266. Șerban Gianina AUR DA
267. Șimon Gheorghe PSD DA
268. Șișcu George PNL DA
269. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
270. Șoldan Gheorghe PSD DA
271. Șoptică Costel PNL DA
272. Șovăială Constantin - Abținere
273. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
274. Tanasă Dan AUR DA
275. Tănase Antonel - Abținere
276. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
277. Tătaru Nelu PNL DA
278. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
279. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
280. Terente Eugen USR DA
281. Thellmann Christine PNL DA
282. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
283. Tobă Francisc - DA
284. Toda Daniel-Liviu USR DA
285. Todosiu Beniamin USR DA
286. Toma Ilie PSD DA
287. Toma Vasilică PSD DA
288. Trăilă Cristina PNL DA
289. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
290. Tudorache Daniel PSD DA
291. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
292. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
293. Turcan Raluca PNL DA
294. Tușa Adriana Diana PSD DA
295. Tuță George-Cristian PNL DA
296. Țachianu Marian PSD DA
297. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
298. Țoiu Oana-Silvia USR DA
299. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
300. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
301. Varga Glad-Aurel PNL DA
302. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
303. Vexler Silviu Minoritati DA
304. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
305. Volosatîi Boris AUR DA
306. Vulpescu Ioan PSD DA
307. Weber Mihai PSD DA
308. Wiener Adrian USR DA
309. Zakarias Zoltán UDMR DA
310. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 17:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro