Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.11.2021 > 11:45 Versiunea pentru printare
Marți, 16 noiembrie 2021, ora 11:45

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 534/2019 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.7/2019 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.34/2000 privind produsele agroalimentare ecologice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:308 105 70 54 28 19 17 15
- voturi pentru (DA):308 105 70 54 28 19 17 15
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR DA
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru USR DA
22. Badiu Georgel AUR DA
23. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
24. Balan Ioan PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița - DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Bălășoiu Aurel PSD DA
33. Băltărețu Viorel USR DA
34. Bejinariu Eugen PSD DA
35. Bende Sándor UDMR DA
36. Benedek Zacharie UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad USR DA
38. Berescu Monica-Elena USR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
40. Bîrcă Constantin PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț USR DA
42. Bode Lucian Nicolae PNL DA
43. Bola Bogdan-Alexandru - DA
44. Bota Călin-Ioan PNL DA
45. Botez Mihai-Cătălin USR DA
46. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin PSD DA
48. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
49. Bulai Iulian USR DA
50. Bulai Oana-Gianina PSD DA
51. Burciu Cristina PNL DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
57. Chelaru Mircia AUR DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula USR DA
60. Chira Claudiu-Martin - DA
61. Chirilă Virgil Alin PSD DA
62. Ciofu Cătălina PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor USR DA
65. Ciubuc Ciprian AUR DA
66. Cîtea Vasile PSD DA
67. Coarnă Dumitru PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
69. Constantin Daniel PNL DA
70. Cozma Adrian-Felician PNL DA
71. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
72. Cristea Andi-Lucian PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
74. Cristian Brian USR DA
75. Crîstici Ognean Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian PNL DA
77. Csép Éva-Andrea UDMR DA
78. Csoma Botond UDMR DA
79. Cupșa Ioan PNL DA
80. Damian Romulus-Marius PSD DA
81. Dancă Ionel - DA
82. Dămureanu Ringo AUR DA
83. Dehelean Silviu USR DA
84. Dinu Cristina-Elena PSD DA
85. Drancă Andrei-Iulian USR DA
86. Drulă Cătălin USR DA
87. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
88. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
89. Dumitru Florian-Emil PNL DA
90. Dunava Costel Neculai PSD DA
91. Enachi Raisa AUR DA
92. Farago Petru UDMR DA
93. Fădor Angelica PNL DA
94. Fălcoi Nicu USR DA
95. Fechet Mircea PNL DA
96. Feodor Silviu Minoritati DA
97. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
98. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
99. Florea Daniel PSD DA
100. Florea Oana-Consuela PSD DA
101. Floroiu Ionel PSD DA
102. Flucuș Dumitru PNL DA
103. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
104. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
105. Furtună Mirela PSD DA
106. Gál Károly UDMR DA
107. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
108. Gavrilă Anamaria - DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
110. Georgescu Nicolae PSD DA
111. Gheba Daniel-Sorin USR DA
112. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
113. Gheorghiu Bogdan PNL DA
114. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
115. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
116. Giugea Nicolae - DA
117. Giurgiu Adrian USR DA
118. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
119. Gliga Dumitrița PSD DA
120. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
121. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
122. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
123. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
124. Gudu Michael PNL DA
125. Hajdu Gábor UDMR DA
126. Halici Nicușor PSD DA
127. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
128. Havârneanu Filip USR DA
129. Hărătău Elena PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
131. Horga Maria-Gabriela PNL DA
132. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
133. Huțu Alexandra PSD DA
134. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
135. Iancu Marius-Ionel PSD DA
136. Ibram Iusein Minoritati DA
137. Ichim Cristian-Paul USR DA
138. Ilie Victor USR DA
139. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
140. Intotero Natalia-Elena PSD DA
141. Ion Stelian-Cristian USR DA
142. Ionescu George - DA
143. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
144. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
145. Kelemen Attila UDMR DA
146. Kelemen Hunor UDMR DA
147. Kiss János PNL DA
148. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
149. Könczei Csaba UDMR DA
150. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
151. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
152. Lasca Mihai Ioan - DA
153. Lazăr Ion-Marian USR DA
154. Lazăr Teodor USR DA
155. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
156. Longher Ghervazen Minoritati DA
157. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
158. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
159. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
160. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
161. Macovei Silviu Nicu PSD DA
162. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
163. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
164. Mang Ioan PSD DA
165. Manta Claudiu PSD DA
166. Mărculescu Dumitru PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei USR DA
170. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
171. Miklós Zoltán UDMR DA
172. Mina Marian PSD DA
173. Mircea Florin PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel USR DA
175. Mitrea Dumitrina AUR DA
176. Moisin Radu-Marin PNL DA
177. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
178. Molnar Ervin PNL DA
179. Molnar Radu-Iulian USR DA
180. Morar Olivia-Diana PNL DA
181. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
182. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
183. Munteanu Remus PSD DA
184. Murariu Oana USR DA
185. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
186. Mușoiu Ștefan PSD DA
187. Nacov Gheorghe Minoritati DA
188. Nagy Szabolcs UDMR DA
189. Năcuță Sorin PNL DA
190. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
191. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
192. Neagu Denisa-Elena USR DA
193. Neață Eugen PSD DA
194. Nechita Aurel PSD DA
195. Niță Nicu PSD DA
196. Orban Ludovic - DA
197. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
198. Oteșanu Daniela PSD DA
199. Özmen Oana-Marciana USR DA
200. Paladi George-Adrian PSD DA
201. Pambuccian Varujan Minoritati DA
202. Panait Radu USR DA
203. Paraschiv Rodica PSD DA
204. Pavelescu Nicolae PSD DA
205. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
206. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
207. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
208. Piper-Savu Florin PSD DA
209. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
210. Plăiașu Gabriel - DA
211. Polak Tudor PNL DA
212. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
213. Pop Darius AUR DA
214. Pop Rareș Tudor USR DA
215. Popa Alexandru PNL DA
216. Popa Radu Mihai PSD DA
217. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
218. Popescu Dan-Cristian PSD DA
219. Popescu Pavel PNL DA
220. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
221. Popica Eduard-Andrei PSD DA
222. Predescu Ana-Loredana PSD DA
223. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
224. Presură Alexandra PSD DA
225. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
226. Prună Cristina-Mădălina USR DA
227. Prunean Alin-Costel USR DA
228. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
229. Rafila Alexandru PSD DA
230. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
231. Rizea Cristina Camelia USR DA
232. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
233. Roman Florin-Claudiu PNL DA
234. Roman Nicolae AUR DA
235. Roșca Mircea PNL DA
236. Rujan Dumitru PNL DA
237. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
238. Salan Viorel PSD DA
239. Sandu Viorica PSD DA
240. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
241. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
242. Scripnic Lilian AUR DA
243. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
244. Seres Dénes UDMR DA
245. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
246. Simion George-Nicolae AUR DA
247. Simonis Alfred - Robert PSD DA
248. Solomon Adrian PSD DA
249. Stancu Ionel Minoritati DA
250. Stancu Paul PSD DA
251. Stativă Irinel Ioan PSD DA
252. Stângă George-Cătălin PNL DA
253. Stoian Maria PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
255. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
256. Stoica Diana USR DA
257. Stoica Elena PSD DA
258. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
259. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
260. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
261. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
262. Szabó Ödön UDMR DA
263. Șandru Cosmin PNL DA
264. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
265. Șerban Gianina AUR DA
266. Șimon Gheorghe PSD DA
267. Șișcu George PNL DA
268. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
269. Șoldan Gheorghe PSD DA
270. Șoptică Costel PNL DA
271. Șovăială Constantin - DA
272. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
273. Tanasă Dan AUR DA
274. Tănase Antonel - DA
275. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
276. Tătaru Nelu PNL DA
277. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
278. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
279. Terente Eugen USR DA
280. Thellmann Christine PNL DA
281. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
282. Tobă Francisc - DA
283. Toda Daniel-Liviu USR DA
284. Todosiu Beniamin USR DA
285. Toma Ilie PSD DA
286. Toma Vasilică PSD DA
287. Trăilă Cristina PNL DA
288. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
289. Tudorache Daniel PSD DA
290. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
291. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
292. Turcan Raluca PNL DA
293. Tușa Adriana Diana PSD DA
294. Tuță George-Cristian PNL DA
295. Țachianu Marian PSD DA
296. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
297. Țoiu Oana-Silvia USR DA
298. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
299. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
300. Varga Glad-Aurel PNL DA
301. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
302. Vexler Silviu Minoritati DA
303. Volosatîi Boris AUR DA
304. Vulpescu Ioan PSD DA
305. Weber Mihai PSD DA
306. Wiener Adrian USR DA
307. Zakarias Zoltán UDMR DA
308. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 13:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro