Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.11.2021 > 11:46 Versiunea pentru printare
Marți, 16 noiembrie 2021, ora 11:46

Poziție pe
ordinea de zi:
17
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 86/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.207/2020 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.4/2009 privind reglementarea unor măsuri în domeniul bugetar
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:307 103 71 53 29 20 16 15
- voturi pentru (DA):274 103 70 53 - 20 16 12
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - 1
- abțineri:30 - - - 29 - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - -
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR Abținere
14. Apjok Norbert - DA
15. Apostol Alin-Gabriel USR DA
16. Ardelean Ben-Oni PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
18. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
19. Axinia Adrian-George AUR Abținere
20. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru USR DA
22. Badiu Georgel AUR Abținere
23. Balabașciuc Călin-Constantin AUR Abținere
24. Balan Ioan PNL DA
25. Balint Liviu-Ioan PNL DA
26. Banias Mircea Marius PNL DA
27. Barbu Costel PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
29. Barcari Rodica-Luminița - DA
30. Barna Ilie Dan USR DA
31. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
32. Bălășoiu Aurel PSD DA
33. Băltărețu Viorel USR DA
34. Bejinariu Eugen PSD DA
35. Bende Sándor UDMR DA
36. Benedek Zacharie UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad USR DA
38. Berescu Monica-Elena USR DA
39. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
41. Bîrcă Constantin PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț USR DA
43. Bode Lucian Nicolae PNL DA
44. Bola Bogdan-Alexandru - DA
45. Bota Călin-Ioan PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin USR DA
47. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin PSD DA
49. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
50. Bulai Iulian USR DA
51. Bulai Oana-Gianina PSD DA
52. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
53. Buzoianu Diana-Anda USR DA
54. Calista Mara-Daniela PNL DA
55. Calotă Florică Ică PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra USR DA
57. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
58. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
59. Chelaru Mircia AUR Abținere
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula USR DA
62. Chira Claudiu-Martin - DA
63. Chirilă Virgil Alin PSD DA
64. Ciofu Cătălina PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor USR DA
67. Ciubuc Ciprian AUR Abținere
68. Cîtea Vasile PSD DA
69. Coarnă Dumitru PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
71. Cozma Adrian-Felician PNL DA
72. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
73. Cristea Andi-Lucian PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
75. Cristian Brian USR DA
76. Crîstici Ognean Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian PNL DA
78. Csép Éva-Andrea UDMR DA
79. Csoma Botond UDMR DA
80. Cupșa Ioan PNL DA
81. Damian Romulus-Marius PSD DA
82. Dancă Ionel - DA
83. Dămureanu Ringo AUR Abținere
84. Dehelean Silviu USR DA
85. Dinu Cristina-Elena PSD DA
86. Drancă Andrei-Iulian USR DA
87. Drulă Cătălin USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
90. Dumitru Florian-Emil PNL DA
91. Dunava Costel Neculai PSD DA
92. Enachi Raisa AUR Abținere
93. Farago Petru UDMR DA
94. Fădor Angelica PNL DA
95. Fălcoi Nicu USR DA
96. Fechet Mircea PNL DA
97. Feodor Silviu Minoritati DA
98. Feodorov Lucian AUR Abținere
99. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
100. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
101. Florea Daniel PSD DA
102. Florea Oana-Consuela PSD DA
103. Floroiu Ionel PSD DA
104. Flucuș Dumitru PNL DA
105. Focșa Dumitru-Viorel AUR Abținere
106. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
107. Furtună Mirela PSD DA
108. Gál Károly UDMR DA
109. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
110. Gavrilă Anamaria - NU
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
112. Georgescu Nicolae PSD DA
113. Gheba Daniel-Sorin USR DA
114. Gheorghe Andrei Daniel PNL NU
115. Gheorghiu Bogdan PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
117. Giugea Nicolae - DA
118. Giurgiu Adrian USR DA
119. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
120. Gliga Dumitrița PSD DA
121. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
122. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
123. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
124. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
125. Gudu Michael PNL DA
126. Hajdu Gábor UDMR DA
127. Halici Nicușor PSD DA
128. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
129. Havârneanu Filip USR DA
130. Hărătău Elena PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
132. Horga Maria-Gabriela PNL DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
134. Huțu Alexandra PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel PSD DA
137. Ibram Iusein Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul USR DA
139. Ilie Victor USR DA
140. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena PSD DA
142. Ion Stelian-Cristian USR DA
143. Ionescu George - DA
144. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
145. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
146. Kelemen Attila UDMR DA
147. Kelemen Hunor UDMR DA
148. Kiss János PNL DA
149. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
150. Könczei Csaba UDMR DA
151. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
153. Lasca Mihai Ioan - Abținere
154. Lazăr Ion-Marian USR DA
155. Lazăr Teodor USR DA
156. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
157. Longher Ghervazen Minoritati DA
158. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
159. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
160. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
161. Macovei Silviu Nicu PSD DA
162. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
163. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
164. Mang Ioan PSD DA
165. Manta Claudiu PSD DA
166. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
167. Mărculescu Dumitru PNL DA
168. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
169. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
170. Miftode Marius-Andrei USR DA
171. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
172. Miklós Zoltán UDMR DA
173. Mina Marian PSD DA
174. Mircea Florin PSD DA
175. Miruță Radu-Dinel USR DA
176. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
177. Moisin Radu-Marin PNL DA
178. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
179. Molnar Ervin PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian USR DA
181. Morar Olivia-Diana PNL DA
182. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
183. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
184. Munteanu Remus PSD DA
185. Murariu Oana USR DA
186. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
187. Mușoiu Ștefan PSD DA
188. Nagy Szabolcs UDMR DA
189. Năcuță Sorin PNL DA
190. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
191. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
192. Neagu Denisa-Elena USR DA
193. Neață Eugen PSD DA
194. Nechita Aurel PSD DA
195. Orban Ludovic - DA
196. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
197. Oteșanu Daniela PSD DA
198. Özmen Oana-Marciana USR DA
199. Paladi George-Adrian PSD DA
200. Pambuccian Varujan Minoritati DA
201. Panait Radu USR DA
202. Paraschiv Rodica PSD DA
203. Pavelescu Nicolae PSD DA
204. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
205. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
206. Piper-Savu Florin PSD DA
207. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
208. Plăiașu Gabriel - DA
209. Polak Tudor PNL DA
210. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
211. Pop Darius AUR Abținere
212. Pop Rareș Tudor USR DA
213. Popa Alexandru PNL DA
214. Popa Radu Mihai PSD DA
215. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
216. Popescu Dan-Cristian PSD DA
217. Popescu Pavel PNL DA
218. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
219. Popica Eduard-Andrei PSD DA
220. Predescu Ana-Loredana PSD DA
221. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
222. Presură Alexandra PSD DA
223. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
224. Prună Cristina-Mădălina USR DA
225. Prunean Alin-Costel USR DA
226. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
227. Rafila Alexandru PSD DA
228. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
229. Rizea Cristina Camelia USR DA
230. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
231. Roman Florin-Claudiu PNL DA
232. Roman Nicolae AUR Abținere
233. Roșca Mircea PNL DA
234. Rujan Dumitru PNL DA
235. Rusu Daniel-Gheorghe AUR Abținere
236. Salan Viorel PSD DA
237. Sandu Viorica PSD DA
238. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
239. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
240. Scripnic Lilian AUR Abținere
241. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
242. Seres Dénes UDMR DA
243. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
244. Simion George-Nicolae AUR Abținere
245. Simonis Alfred - Robert PSD DA
246. Solomon Adrian PSD DA
247. Stancu Ionel Minoritati DA
248. Stancu Paul PSD DA
249. Stativă Irinel Ioan PSD DA
250. Stănescu Vetuța PNL DA
251. Stângă George-Cătălin PNL DA
252. Stoian Maria PNL DA
253. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
254. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
255. Stoica Diana USR DA
256. Stoica Elena PSD DA
257. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
258. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
259. Suciu Sebastian-Ilie AUR Abținere
260. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
261. Szabó Ödön UDMR DA
262. Șandru Cosmin PNL DA
263. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
264. Șerban Gianina AUR Abținere
265. Șimon Gheorghe PSD DA
266. Șișcu George PNL DA
267. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
268. Șoldan Gheorghe PSD DA
269. Șoptică Costel PNL DA
270. Șovăială Constantin - DA
271. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
272. Tanasă Dan AUR Abținere
273. Tănase Antonel - DA
274. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
275. Tătaru Nelu PNL DA
276. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
277. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
278. Terente Eugen USR DA
279. Thellmann Christine PNL DA
280. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
281. Tobă Francisc - DA
282. Toda Daniel-Liviu USR DA
283. Todosiu Beniamin USR DA
284. Toma Ilie PSD DA
285. Toma Vasilică PSD DA
286. Trăilă Cristina PNL DA
287. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
288. Tudorache Daniel PSD DA
289. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
290. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
291. Turcan Raluca PNL DA
292. Tușa Adriana Diana PSD DA
293. Tuță George-Cristian PNL DA
294. Țachianu Marian PSD DA
295. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
296. Țoiu Oana-Silvia USR DA
297. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
298. Varga Glad-Aurel PNL DA
299. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
300. Vexler Silviu Minoritati DA
301. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
302. Volosatîi Boris AUR Abținere
303. Vulpescu Ioan PSD DA
304. Weber Mihai PSD DA
305. Wiener Adrian USR DA
306. Zakarias Zoltán UDMR DA
307. Zetea Gabriel-Valer PSD DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 17:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro