Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.11.2021 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 23 noiembrie 2021, ora 12:13

Subiect vot: Alegerea unor noi membri ai Biroului permanent al Camerei Deputatilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:263 101 52 52 18 17 11 12
- voturi pentru (DA):251 101 52 50 9 17 11 11
- voturi împotrivă (NU):7 - - - 6 - - 1
- abțineri:4 - - 2 2 - - -
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Badiu Georgel AUR NU
19. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița - DA
25. Barna Ilie Dan USR DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Băltărețu Viorel USR DA
28. Bejinariu Eugen PSD DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad USR DA
31. Berescu Monica-Elena USR Abținere
32. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Iulian USR DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra USR DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chelaru Mircia AUR Abținere
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula USR DA
55. Chira Claudiu-Martin - DA
56. Chirilă Virgil Alin PSD DA
57. Ciofu Cătălina PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor USR DA
60. Cîtea Vasile PSD DA
61. Coarnă Dumitru PSD DA
62. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
63. Constantin Daniel PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
68. Cristian Brian USR DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Csoma Botond UDMR DA
71. Damian Romulus-Marius PSD DA
72. Dehelean Silviu USR DA
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa AUR NU
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fălcoi Nicu USR DA
81. Fechet Mircea PNL DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Florea Daniel PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru PNL DA
87. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
88. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Anamaria - NU
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin USR DA
95. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
99. Giugea Nicolae - DA
100. Giurgiu Adrian USR DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
104. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
106. Hajdu Gábor UDMR DA
107. Halici Nicușor PSD DA
108. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
109. Havârneanu Filip USR DA
110. Hărătău Elena PNL DA
111. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
112. Horga Maria-Gabriela PNL DA
113. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
114. Huțu Alexandra PSD DA
115. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
116. Iancu Marius-Ionel PSD DA
117. Ibram Iusein Minoritati DA
118. Ichim Cristian-Paul USR DA
119. Ilie Victor USR DA
120. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
121. Intotero Natalia-Elena PSD DA
122. Ion Stelian-Cristian USR DA
123. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
124. Ivănuță Cristian-Daniel AUR -
125. Kelemen Attila UDMR DA
126. Kiss János PNL DA
127. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
128. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
129. Könczei Csaba UDMR DA
130. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
131. Lasca Mihai Ioan - DA
132. Lazăr Ion-Marian USR DA
133. Lazăr Teodor USR DA
134. Longher Ghervazen Minoritati DA
135. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
136. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
137. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
138. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
139. Macovei Silviu Nicu PSD DA
140. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
141. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
142. Mang Ioan PSD DA
143. Manta Claudiu PSD DA
144. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
145. Mărculescu Dumitru PNL DA
146. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
147. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
148. Miftode Marius-Andrei USR DA
149. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
150. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
151. Miklós Zoltán UDMR DA
152. Mina Marian PSD DA
153. Mircea Florin PSD DA
154. Miruță Radu-Dinel USR DA
155. Mitrea Dumitrina AUR DA
156. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
157. Moisin Radu-Marin PNL DA
158. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
159. Molnar Radu-Iulian USR DA
160. Morar Olivia-Diana PNL DA
161. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
162. Munteanu Remus PSD DA
163. Murariu Oana USR DA
164. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
165. Mușoiu Ștefan PSD DA
166. Nagy Szabolcs UDMR DA
167. Nassar Rodica PSD DA
168. Năcuță Sorin PNL DA
169. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
170. Neagu Denisa-Elena USR DA
171. Neață Eugen PSD DA
172. Nechita Aurel PSD DA
173. Niță Nicu PSD DA
174. Olar Corneliu PNL DA
175. Orban Ludovic - DA
176. Oteșanu Daniela PSD DA
177. Özmen Oana-Marciana USR DA
178. Pambuccian Varujan Minoritati DA
179. Panait Radu USR DA
180. Paraschiv Rodica PSD DA
181. Pavelescu Nicolae PSD DA
182. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
183. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
184. Piper-Savu Florin PSD DA
185. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
186. Plăiașu Gabriel - DA
187. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
188. Pop Darius AUR Abținere
189. Pop Rareș Tudor USR DA
190. Popa Radu Mihai PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Pavel PNL DA
193. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
194. Popica Eduard-Andrei PSD DA
195. Predescu Ana-Loredana PSD DA
196. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prună Cristina-Mădălina USR DA
199. Prunean Alin-Costel USR DA
200. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
201. Rafila Alexandru PSD DA
202. Rizea Cristina Camelia USR DA
203. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
204. Roman Florin-Claudiu PNL DA
205. Roșca Mircea PNL DA
206. Rujan Dumitru PNL DA
207. Rusu Daniel-Gheorghe AUR NU
208. Salan Viorel PSD DA
209. Sandu Viorica PSD DA
210. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
211. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
212. Scripnic Lilian AUR DA
213. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
214. Seres Dénes UDMR DA
215. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
216. Simonis Alfred - Robert PSD DA
217. Solomon Adrian PSD DA
218. Stancu Paul PSD DA
219. Stativă Irinel Ioan PSD DA
220. Stoian Maria PNL DA
221. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
222. Stoica Diana USR DA
223. Stoica Elena PSD DA
224. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
225. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
226. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
227. Szabó Ödön UDMR DA
228. Șandru Cosmin PNL DA
229. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
230. Șerban Gianina AUR DA
231. Șimon Gheorghe PSD DA
232. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
233. Șoldan Gheorghe PSD DA
234. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Tătaru Nelu PNL DA
237. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
238. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
239. Terente Eugen USR DA
240. Thellmann Christine PNL DA
241. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
242. Tobă Francisc - DA
243. Toda Daniel-Liviu USR DA
244. Todosiu Beniamin USR DA
245. Toma Ilie PSD DA
246. Toma Vasilică PSD DA
247. Trăilă Cristina PNL DA
248. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
249. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
250. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
253. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
254. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
256. Vexler Silviu Minoritati DA
257. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
258. Vîlceanu Dan PNL DA
259. Vulpescu Ioan PSD DA
260. Weber Mihai PSD DA
261. Zakarias Zoltán UDMR DA
262. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
263. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 26 ianuarie 2022, 19:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro