Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.11.2021 > 11:12 Versiunea pentru printare
Marți, 23 noiembrie 2021, ora 11:12

Subiect vot: Comisia de numarare si validare a voturilor
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:247 90 51 47 21 15 14 9
- voturi pentru (DA):246 90 51 47 20 15 14 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Amet Varol Minoritati DA
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balabașciuc Călin-Constantin AUR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bode Lucian Nicolae PNL DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Burduja Sebastian-Ioan PNL DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Cambera Oana-Alexandra USR DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula USR DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Ciubuc Ciprian AUR DA
54. Cîtea Vasile PSD DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Constantin Daniel PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dehelean Silviu USR DA
66. Dinu Cristina-Elena PSD DA
67. Dumitru Florian-Emil PNL DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Enachi Raisa AUR DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Fălcoi Nicu USR DA
73. Fechet Mircea PNL DA
74. Feodor Silviu Minoritati DA
75. Feodorov Lucian AUR DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Florea Daniel PSD DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Focșa Dumitru-Viorel AUR DA
81. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gavrilă Anamaria - DA
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin USR DA
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Giugea Nicolae - DA
91. Giurgiu Adrian USR DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Gliga Dumitrița PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
98. Hajdu Gábor UDMR DA
99. Halici Nicușor PSD DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
101. Havârneanu Filip USR DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ichim Cristian-Paul USR DA
108. Ilie Victor USR DA
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ion Stelian-Cristian USR DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
117. Könczei Csaba UDMR DA
118. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
119. Lazăr Ion-Marian USR DA
120. Lazăr Teodor USR DA
121. Longher Ghervazen Minoritati DA
122. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
124. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
125. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
129. Mang Ioan PSD DA
130. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
131. Mărculescu Dumitru PNL DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
136. Miklós Zoltán UDMR DA
137. Mina Marian PSD DA
138. Mircea Florin PSD DA
139. Miruță Radu-Dinel USR DA
140. Mitrea Dumitrina AUR DA
141. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
142. Moisin Radu-Marin PNL DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Molnar Ervin PNL DA
145. Molnar Radu-Iulian USR DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
148. Munteanu Remus PSD DA
149. Murariu Oana USR DA
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Nagy Szabolcs UDMR DA
152. Nagy Vasile AUR DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Năcuță Sorin PNL DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neagu Denisa-Elena USR DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Olar Corneliu PNL DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Özmen Oana-Marciana USR DA
163. Paladi George-Adrian PSD DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Panait Radu USR DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pavelescu Nicolae PSD DA
168. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
169. Pecingină Gheorghe PNL DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Piper-Savu Florin PSD DA
172. Plăiașu Gabriel - DA
173. Polak Tudor PNL DA
174. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
175. Pop Darius AUR DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Pavel PNL DA
178. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
179. Popica Eduard-Andrei PSD DA
180. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Prunean Alin-Costel USR DA
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
185. Rafila Alexandru PSD DA
186. Rizea Cristina Camelia USR DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roșca Mircea PNL DA
190. Rujan Dumitru PNL DA
191. Rusu Daniel-Gheorghe AUR DA
192. Salan Viorel PSD DA
193. Sandu Viorica PSD DA
194. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stancu Ionel Minoritati DA
200. Stancu Paul PSD DA
201. Stănescu Vetuța PNL DA
202. Stoian Maria PNL DA
203. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
204. Stoica Diana USR DA
205. Stoica Elena PSD DA
206. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
207. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
208. Szabó Ödön UDMR DA
209. Șandru Cosmin PNL DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șerban Gianina AUR DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
214. Șoldan Gheorghe PSD DA
215. Șoptică Costel PNL DA
216. Șovăială Constantin - DA
217. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
218. Tanasă Dan AUR DA
219. Tănase Antonel - DA
220. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
221. Tătaru Nelu PNL DA
222. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
223. Terente Eugen USR DA
224. Thellmann Christine PNL DA
225. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
226. Tobă Francisc - DA
227. Toda Daniel-Liviu USR DA
228. Todosiu Beniamin USR DA
229. Toma Ilie PSD DA
230. Toma Vasilică PSD DA
231. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
232. Tudorache Daniel PSD DA
233. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Țachianu Marian PSD DA
236. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
237. Țoiu Oana-Silvia USR DA
238. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
239. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
240. Vexler Silviu Minoritati DA
241. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
242. Volosatîi Boris AUR DA
243. Vulpescu Ioan PSD DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Zakarias Zoltán UDMR DA
246. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 5:35
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro