Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2021 > 10:08 Versiunea pentru printare
Joi, 25 noiembrie 2021, ora 10:08

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:285 67 51 36 21 18 13 3 37 17 16 3 2 1
- voturi pentru (DA):283 67 51 36 20 18 13 3 37 17 15 3 2 1
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - - 1 - - -
- abțineri:1 - - - 1 - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Aelenei Evdochia senator AUR DA
6. Albișteanu Mihail deputat AUR Abținere
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
13. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
14. Azamfirei Leonard senator PSD DA
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
17. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
18. Badiu Georgel deputat AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Barbu Costel deputat PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
25. Băltărețu Viorel deputat USR DA
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Bende Sándor deputat UDMR DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
30. Bica Dănuț senator PNL DA
31. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
32. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
34. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
35. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
36. Bodea Marius senator USR DA
37. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
38. Bordei Cristian senator USR DA
39. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
40. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
43. Buican Cristian deputat PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
45. Bulai Iulian deputat USR DA
46. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
49. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
53. Carp Gheorghe senator PNL DA
54. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
55. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
56. Cernic Sebastian senator USR DA
57. Chelaru Mircia deputat AUR DA
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
60. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
63. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
64. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
65. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
66. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Constantin Daniel deputat PNL DA
69. Corlățean Titus senator PSD DA
70. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
71. Crețu Gabriela senator PSD DA
72. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
73. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR DA
75. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
76. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
77. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
78. Csoma Botond deputat UDMR DA
79. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
80. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
81. Dancă Ionel deputat - DA
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
83. Deneș Ioan senator PSD DA
84. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
85. Dogariu Eugen senator PSD DA
86. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
87. Drulă Cătălin deputat USR DA
88. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
89. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
90. Enachi Raisa deputat AUR DA
91. Farago Petru deputat UDMR DA
92. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
93. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
94. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
95. Feodorov Lucian deputat AUR DA
96. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
97. Firea Gabriela senator PSD DA
98. Florea Daniel deputat PSD DA
99. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
100. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
103. Furtună Mirela deputat PSD DA
104. Gál Károly deputat UDMR DA
105. Genoiu Mihail senator PSD DA
106. Georgescu Laura senator PSD DA
107. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
108. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
109. Ghica Cristian senator USR DA
110. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
111. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
115. Gudu Michael deputat PNL DA
116. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
117. Hangan Andrei senator AUR DA
118. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
119. Hatos Adrian senator PNL DA
120. Hărătău Elena deputat PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
122. Humelnicu Marius senator PSD DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
124. Huțu Alexandra deputat PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
126. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
127. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
128. Ilie Victor deputat USR DA
129. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
130. Iordache Ion senator - DA
131. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
132. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
133. Kelemen Attila deputat UDMR DA
134. Kiss János deputat PNL DA
135. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
136. Könczei Csaba deputat UDMR DA
137. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
138. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
140. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
141. Lazăr Teodor deputat USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
143. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
146. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
147. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
148. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
149. Mang Ioan deputat PSD DA
150. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
151. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
152. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
153. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
154. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
155. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
156. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
157. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
158. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
159. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
160. Mina Marian deputat PSD DA
161. Mircea Florin deputat PSD DA
162. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
163. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
164. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
165. Mocioalcă Ion senator PSD DA
166. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
168. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
169. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
170. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
171. Munteanu Remus deputat PSD DA
172. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
173. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
174. Mutu Gabriel senator PSD DA
175. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
176. Nagy Vasile deputat AUR DA
177. Nassar Rodica deputat PSD DA
178. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
179. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
180. Neață Eugen deputat PSD DA
181. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
182. Niță Nicu deputat PSD DA
183. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
184. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
185. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
186. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
187. Panait Radu deputat USR DA
188. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
189. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
190. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
191. Pălărie Ștefan senator USR DA
192. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
193. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
194. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
195. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
196. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
197. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
198. Pop Darius deputat AUR DA
199. Popa Maricel senator PSD DA
200. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
201. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
202. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
203. Popescu Pavel deputat PNL DA
204. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
205. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
206. Postică Andrei senator USR DA
207. Potecă Vasilica senator PNL DA
208. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
209. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
210. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
211. Presură Alexandra deputat PSD DA
212. Prioteasa Ion senator PSD DA
213. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
214. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
215. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
216. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
217. Puiu Ovidiu senator PSD DA
218. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
219. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
220. Rafila Alexandru deputat PSD DA
221. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
222. Răducanu Sebastian senator PSD DA
223. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
224. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
225. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
226. Roman Nicolae deputat AUR DA
227. Romașcanu Lucian senator PSD DA
228. Rujan Dumitru deputat PNL DA
229. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
230. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
231. Salan Viorel deputat PSD DA
232. Sandu Viorica deputat PSD DA
233. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
234. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
235. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
236. Scripnic Lilian deputat AUR DA
237. Seres Dénes deputat UDMR DA
238. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
239. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
240. Solomon Adrian deputat PSD DA
241. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
242. Stan Ioan senator PSD DA
243. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
244. Stănescu Paul senator PSD DA
245. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
246. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
247. Stroe Felix senator PSD DA
248. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
249. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
250. Szabó Ödön deputat UDMR DA
251. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
252. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
253. Șișcu George deputat PNL DA
254. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
255. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
256. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
257. Tanasă Dan deputat AUR DA
258. Tătaru Nelu deputat PNL DA
259. Terente Eugen deputat USR DA
260. Thellmann Christine deputat PNL DA
261. Tîlvăr Angel senator PSD DA
262. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
263. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
264. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
265. Todosiu Beniamin deputat USR DA
266. Toma Vasilică deputat PSD DA
267. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
268. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
269. Tudorache Daniel deputat PSD DA
270. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
271. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
272. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
273. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
274. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
275. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
276. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
277. Vicol Costel senator USR DA
278. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
279. Vlașin Sorin senator PSD DA
280. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
281. Volosatîi Boris deputat AUR DA
282. Weber Mihai deputat PSD DA
283. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
284. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
285. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 17 ianuarie 2022, 21:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro