Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2021 > 10:07 Versiunea pentru printare
Joi, 25 noiembrie 2021, ora 10:07

Subiect vot: Ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:273 65 51 36 18 17 13 5 34 16 15 2 1
- voturi pentru (DA):262 63 50 36 17 17 13 4 33 12 15 1 1
- voturi împotrivă (NU):2 - - - 1 - - - - - - 1 -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:9 2 1 - - - - 1 1 4 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
13. Axinia Adrian-George deputat AUR DA
14. Azamfirei Leonard senator PSD DA
15. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
17. Badea Viorel-Riceard senator PNL -
18. Badiu Georgel deputat AUR DA
19. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Barbu Costel deputat PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD -
25. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
26. Băltărețu Viorel deputat USR DA
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
30. Bica Dănuț senator PNL DA
31. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
32. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
33. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
34. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
35. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
36. Bodea Marius senator USR DA
37. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
38. Bordei Cristian senator USR DA
39. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
40. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
41. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
44. Buican Cristian deputat PNL DA
45. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
46. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
47. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
49. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL -
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
55. Cernic Sebastian senator USR DA
56. Chelaru Mircia deputat AUR DA
57. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
58. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
59. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
60. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
61. Ciofu Cătălina deputat PNL -
62. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
63. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
64. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
65. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Constantin Daniel deputat PNL DA
68. Corlățean Titus senator PSD DA
69. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
73. Cristian Brian deputat USR DA
74. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
75. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
76. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
77. Csoma Botond deputat UDMR DA
78. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
79. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
80. Dancă Ionel deputat - -
81. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
82. Deneș Ioan senator PSD DA
83. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
84. Dogariu Eugen senator PSD DA
85. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
86. Drulă Cătălin deputat USR DA
87. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
88. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
89. Enachi Raisa deputat AUR DA
90. Farago Petru deputat UDMR DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL -
93. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
94. Feodorov Lucian deputat AUR DA
95. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
96. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
97. Firea Gabriela senator PSD DA
98. Florea Daniel deputat PSD DA
99. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
100. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
101. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
103. Furtună Mirela deputat PSD DA
104. Gál Károly deputat UDMR DA
105. Genoiu Mihail senator PSD DA
106. Georgescu Laura senator PSD DA
107. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
108. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
109. Ghica Cristian senator USR DA
110. Giurgiu Adrian deputat USR DA
111. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
115. Gudu Michael deputat PNL DA
116. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
118. Hatos Adrian senator PNL DA
119. Hărătău Elena deputat PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
121. Humelnicu Marius senator PSD DA
122. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
123. Huțu Alexandra deputat PSD DA
124. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
125. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
126. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
127. Ilie Victor deputat USR DA
128. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
129. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
130. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
131. Kelemen Attila deputat UDMR DA
132. Kiss János deputat PNL DA
133. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
134. Könczei Csaba deputat UDMR DA
135. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
136. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
137. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
138. Lazăr Teodor deputat USR DA
139. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
140. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
141. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
142. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
143. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
144. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
145. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
146. Mang Ioan deputat PSD DA
147. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
148. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
149. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
150. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
152. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
153. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
154. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD -
155. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
156. Mina Marian deputat PSD DA
157. Mircea Florin deputat PSD DA
158. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
159. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
160. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
161. Mocioalcă Ion senator PSD DA
162. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
163. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
164. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
165. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
166. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
167. Munteanu Remus deputat PSD -
168. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
169. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
170. Mutu Gabriel senator PSD DA
171. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
172. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
173. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
174. Neagu Ionuț senator AUR NU
175. Neață Eugen deputat PSD DA
176. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
177. Niță Nicu deputat PSD DA
178. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
179. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
180. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
181. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
182. Panait Radu deputat USR DA
183. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
184. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
185. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
186. Pălărie Ștefan senator USR DA
187. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
188. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
190. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
192. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
193. Pop Darius deputat AUR DA
194. Popa Maricel senator PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
197. Popescu Ion-Dragoș senator USR DA
198. Popescu Pavel deputat PNL DA
199. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
200. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
201. Postică Andrei senator USR DA
202. Potecă Vasilica senator PNL -
203. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
204. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
205. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
206. Presură Alexandra deputat PSD DA
207. Prioteasa Ion senator PSD DA
208. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
209. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
210. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
211. Puiu Ovidiu senator PSD DA
212. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
213. Rafila Alexandru deputat PSD DA
214. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
215. Răducanu Sebastian senator PSD DA
216. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
217. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
218. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
219. Rujan Dumitru deputat PNL DA
220. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
221. Salan Viorel deputat PSD DA
222. Sandu Viorica deputat PSD DA
223. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
224. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
225. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
226. Scripnic Lilian deputat AUR DA
227. Seres Dénes deputat UDMR DA
228. Simion George-Nicolae deputat AUR DA
229. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
230. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
231. Stan Ioan senator PSD DA
232. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
233. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
234. Stoian Maria deputat PNL DA
235. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
236. Stroe Felix senator PSD DA
237. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
238. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
239. Szabó Ödön deputat UDMR DA
240. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
241. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
242. Șișcu George deputat PNL DA
243. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
244. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
245. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
246. Tanasă Dan deputat AUR DA
247. Tănase Antonel deputat - DA
248. Tătaru Nelu deputat PNL DA
249. Terente Eugen deputat USR DA
250. Thellmann Christine deputat PNL DA
251. Tîlvăr Angel senator PSD DA
252. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
253. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
254. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
255. Todosiu Beniamin deputat USR DA
256. Toma Vasilică deputat PSD DA
257. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
258. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
259. Tudorache Daniel deputat PSD DA
260. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
261. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
262. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
263. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
264. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
265. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
266. Vicol Costel senator USR DA
267. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
268. Vlașin Sorin senator PSD DA
269. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
270. Weber Mihai deputat PSD DA
271. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
272. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
273. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 17 ianuarie 2022, 21:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro