Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2021 > 10:12 Versiunea pentru printare
Joi, 25 noiembrie 2021, ora 10:12

Subiect vot: Timpi dezbateri asupra Programului și listei Guvernului
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:312 78 59 37 20 18 13 5 34 20 17 6 4 1
- voturi pentru (DA):304 78 59 37 17 18 13 4 34 20 16 3 4 1
- voturi împotrivă (NU):7 - - - 3 - - - - - 1 3 - -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Aelenei Evdochia senator AUR DA
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - -
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Amet Varol deputat Minoritati DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Azamfirei Leonard senator PSD DA
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
18. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
19. Badiu Georgel deputat AUR DA
20. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Barbu Costel deputat PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
27. Băltărețu Viorel deputat USR DA
28. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
29. Bende Sándor deputat UDMR DA
30. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
31. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
32. Bica Dănuț senator PNL DA
33. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
34. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
36. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
37. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
38. Boancă Rodica senator AUR NU
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodea Marius senator USR DA
41. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
42. Bordei Cristian senator USR DA
43. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
44. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
45. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Buican Cristian deputat PNL DA
49. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
50. Bulai Iulian deputat USR DA
51. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
52. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
53. Burciu Cristina deputat PNL DA
54. Burduja Sebastian-Ioan deputat PNL DA
55. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
56. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
57. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
58. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
59. Carp Gheorghe senator PNL DA
60. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
61. Cernic Sebastian senator USR DA
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
64. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
66. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
67. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
69. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
70. Ciucă Nicolae-Ionel senator PNL DA
71. Cîtea Vasile deputat PSD DA
72. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
73. Constantin Daniel deputat PNL DA
74. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
75. Crețu Gabriela senator PSD DA
76. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
77. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
78. Cristian Brian deputat USR DA
79. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
81. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Csoma Botond deputat UDMR DA
84. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
85. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
86. Dancă Ionel deputat - DA
87. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
88. Dăneasă Mircea senator AUR NU
89. Dehelean Silviu deputat USR DA
90. Deneș Ioan senator PSD DA
91. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
92. Dogariu Eugen senator PSD DA
93. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
94. Drulă Cătălin deputat USR DA
95. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
96. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
97. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
98. Enachi Raisa deputat AUR DA
99. Farago Petru deputat UDMR DA
100. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
101. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
102. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
103. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
104. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
105. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
106. Firea Gabriela senator PSD DA
107. Firu Stela senator PNL DA
108. Florea Daniel deputat PSD DA
109. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
110. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
111. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
112. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
113. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
114. Furtună Mirela deputat PSD DA
115. Gál Károly deputat UDMR DA
116. Georgescu Laura senator PSD DA
117. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
118. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
119. Ghica Cristian senator USR DA
120. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
121. Giurgiu Adrian deputat USR DA
122. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
123. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
124. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
125. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
126. Gudu Michael deputat PNL DA
127. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
128. Hangan Andrei senator AUR DA
129. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
130. Hatos Adrian senator PNL DA
131. Hărătău Elena deputat PNL DA
132. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
133. Humelnicu Marius senator PSD DA
134. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
135. Huțu Alexandra deputat PSD DA
136. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
137. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
138. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
139. Ilie Victor deputat USR DA
140. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
141. Iordache Ion senator - DA
142. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
143. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
144. Kelemen Attila deputat UDMR DA
145. Kiss János deputat PNL DA
146. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
147. Könczei Csaba deputat UDMR DA
148. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
149. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
150. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
151. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
152. Lazăr Teodor deputat USR DA
153. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
154. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
155. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
156. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
157. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
158. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
159. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
160. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
161. Mang Ioan deputat PSD DA
162. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
163. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
164. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
165. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
166. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
167. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
168. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
169. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
170. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
171. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
172. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
173. Mina Marian deputat PSD DA
174. Mircea Florin deputat PSD DA
175. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
176. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
177. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
178. Mocioalcă Ion senator PSD DA
179. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
180. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
181. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
182. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
183. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
184. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
185. Munteanu Remus deputat PSD DA
186. Murariu Oana deputat USR DA
187. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
188. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
189. Mutu Gabriel senator PSD DA
190. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
191. Nagy Vasile deputat AUR DA
192. Nassar Rodica deputat PSD DA
193. Năcuță Sorin deputat PNL DA
194. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
195. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
196. Neagu Ionuț senator AUR NU
197. Neață Eugen deputat PSD DA
198. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
199. Niță Nicu deputat PSD DA
200. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
201. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
202. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
203. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
204. Panait Radu deputat USR DA
205. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
206. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
207. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
208. Pălărie Ștefan senator USR DA
209. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
210. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
211. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
212. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
213. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
214. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
215. Pîrvulescu Eugen senator PNL DA
216. Polak Tudor deputat PNL DA
217. Pop Darius deputat AUR DA
218. Popa Maricel senator PSD DA
219. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
220. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
221. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
222. Popescu Pavel deputat PNL DA
223. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
224. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
225. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
226. Postică Andrei senator USR DA
227. Potecă Vasilica senator PNL DA
228. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
229. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
230. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
231. Presură Alexandra deputat PSD DA
232. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
233. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
234. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
235. Puiu Ovidiu senator PSD DA
236. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
237. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
238. Rafila Alexandru deputat PSD DA
239. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
240. Răducanu Sebastian senator PSD DA
241. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
242. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
243. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
244. Roman Nicolae deputat AUR NU
245. Romașcanu Lucian senator PSD DA
246. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
247. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
248. Salan Viorel deputat PSD DA
249. Sandu Viorica deputat PSD DA
250. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
251. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
252. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
253. Scarlat George senator PNL DA
254. Scripnic Lilian deputat AUR DA
255. Seres Dénes deputat UDMR DA
256. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
257. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
258. Solomon Adrian deputat PSD DA
259. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
260. Stan Ioan senator PSD DA
261. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
262. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
263. Stănescu Paul senator PSD DA
264. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
265. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
266. Stoian Maria deputat PNL DA
267. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
268. Stroe Felix senator PSD DA
269. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
270. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
271. Szabó Ödön deputat UDMR DA
272. Șandru Cosmin deputat PNL DA
273. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
274. Șerban Gianina deputat AUR DA
275. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
276. Șișcu George deputat PNL DA
277. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
278. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
279. Șoptică Costel deputat PNL DA
280. Șovăială Constantin deputat - DA
281. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
282. Tănase Antonel deputat - DA
283. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
284. Tătaru Nelu deputat PNL DA
285. Terente Eugen deputat USR DA
286. Thellmann Christine deputat PNL DA
287. Tîlvăr Angel senator PSD DA
288. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
289. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
290. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
291. Todosiu Beniamin deputat USR DA
292. Toma Vasilică deputat PSD DA
293. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
294. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
295. Tudorache Daniel deputat PSD DA
296. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
297. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
298. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
299. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
300. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
301. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
302. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
303. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
304. Vicol Costel senator USR DA
305. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
306. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
307. Vlașin Sorin senator PSD DA
308. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
309. Volosatîi Boris deputat AUR DA
310. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
311. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
312. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 18 ianuarie 2022, 0:08
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro