Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2021 > 14:15 Versiunea pentru printare
Joi, 25 noiembrie 2021, ora 14:15

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 85/2021 privind modificarea și completarea Regulamentului Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:236 92 53 47 - 16 17 11
- voturi pentru (DA):232 91 53 47 - 16 16 9
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - 1 -
- abțineri:2 - - - - - - 2
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița - DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chira Claudiu-Martin - DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Coarnă Dumitru PSD DA
48. Constantin Daniel PNL DA
49. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
50. Cristea Andi-Lucian PSD DA
51. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
52. Cristian Brian USR DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dancă Ionel - DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Drancă Andrei-Iulian USR DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
64. Dumitru Florian-Emil PNL DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Farago Petru UDMR DA
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
69. Fechet Mircea PNL DA
70. Feodor Silviu Minoritati DA
71. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
72. Florea Daniel PSD DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Flucuș Dumitru PNL DA
76. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
77. Furtună Mirela PSD DA
78. Gál Károly UDMR DA
79. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
80. Georgescu Nicolae PSD DA
81. Gheba Daniel-Sorin USR DA
82. Gheorghiu Bogdan PNL DA
83. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
84. Giugea Nicolae - DA
85. Giurgiu Adrian USR DA
86. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
87. Gliga Dumitrița PSD DA
88. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
89. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati NU
91. Gudu Michael PNL DA
92. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
93. Havârneanu Filip USR DA
94. Hărătău Elena PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Horga Maria-Gabriela PNL DA
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
98. Huțu Alexandra PSD DA
99. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ichim Cristian-Paul USR DA
103. Ilie Victor USR DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ion Stelian-Cristian USR DA
107. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
108. Kelemen Attila UDMR DA
109. Kiss János PNL DA
110. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
111. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
112. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
113. Lasca Mihai Ioan - Abținere
114. Lazăr Ion-Marian USR DA
115. Lazăr Teodor USR DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
118. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
119. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
123. Mang Ioan PSD DA
124. Manta Claudiu PSD DA
125. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
126. Mărculescu Dumitru PNL DA
127. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Miftode Marius-Andrei USR DA
130. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
131. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
132. Miklós Zoltán UDMR DA
133. Mina Marian PSD DA
134. Mircea Florin PSD DA
135. Miruță Radu-Dinel USR DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
137. Moisin Radu-Marin PNL DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
139. Molnar Ervin PNL DA
140. Molnar Radu-Iulian USR DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
142. Munteanu Remus PSD DA
143. Murariu Oana USR DA
144. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
145. Mușoiu Ștefan PSD DA
146. Nacov Gheorghe Minoritati DA
147. Nagy Szabolcs UDMR DA
148. Nassar Rodica PSD DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
150. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
151. Neagu Denisa-Elena USR DA
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechita Aurel PSD DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Orban Ludovic - Abținere
156. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
157. Özmen Oana-Marciana USR DA
158. Paladi George-Adrian PSD DA
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Panait Radu USR DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
163. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
164. Piper-Savu Florin PSD DA
165. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
166. Plăiașu Gabriel - DA
167. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
168. Pop Rareș Tudor USR DA
169. Popa Alexandru PNL DA
170. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
171. Popescu Dan-Cristian PSD DA
172. Popescu Pavel PNL DA
173. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
174. Popica Eduard-Andrei PSD -
175. Predescu Ana-Loredana PSD DA
176. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR DA
179. Prunean Alin-Costel USR DA
180. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
181. Rizea Cristina Camelia USR DA
182. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
183. Roman Florin-Claudiu PNL DA
184. Roșca Mircea PNL DA
185. Salan Viorel PSD DA
186. Sandu Viorica PSD DA
187. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
188. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
189. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
190. Seres Dénes UDMR DA
191. Simonis Alfred - Robert PSD DA
192. Solomon Adrian PSD DA
193. Stancu Ionel Minoritati DA
194. Stancu Paul PSD DA
195. Stănescu Vetuța PNL DA
196. Stângă George-Cătălin PNL DA
197. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
198. Stoica Elena PSD DA
199. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Szabó Ödön UDMR DA
202. Șandru Cosmin PNL DA
203. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
204. Șimon Gheorghe PSD DA
205. Șișcu George PNL DA
206. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
207. Șoldan Gheorghe PSD DA
208. Ștefan Ion - DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Tătaru Nelu PNL DA
211. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
212. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
213. Terente Eugen USR DA
214. Thellmann Christine PNL DA
215. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
216. Toda Daniel-Liviu USR DA
217. Toma Ilie PSD DA
218. Trăilă Cristina PNL DA
219. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
220. Tudorache Daniel PSD DA
221. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
222. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
223. Tușa Adriana Diana PSD DA
224. Tuță George-Cristian PNL DA
225. Țachianu Marian PSD DA
226. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
227. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
229. Vexler Silviu Minoritati DA
230. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
231. Vulpescu Ioan PSD DA
232. Weber Mihai PSD DA
233. Wiener Adrian USR DA
234. Zakarias Zoltán UDMR DA
235. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 23 ianuarie 2022, 1:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro