Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2021 > 14:21 Versiunea pentru printare
Joi, 25 noiembrie 2021, ora 14:21

Subiect vot: Verificare prezenta
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:240 95 51 50 - 15 18 11
- voturi pentru (DA):161 49 48 40 - 11 11 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:2 - - 2 - - - -
- nu au votat:76 46 3 8 - 4 7 8

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD -
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD -
3. Albotă Emil-Florin PSD -
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD -
13. Badea Mihai-Alexandru USR -
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD -
19. Barcari Rodica-Luminița - -
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD -
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR -
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR -
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR -
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - -
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR -
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Bulai Iulian USR DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăuță Ana-Maria PSD -
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chichirău Cosette-Paula USR DA
45. Chira Claudiu-Martin - -
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
49. Coarnă Dumitru PSD -
50. Constantin Daniel PNL DA
51. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
52. Cristea Andi-Lucian PSD -
53. Cristescu Radu-Mihai PSD -
54. Cristian Brian USR DA
55. Crîstici Ognean Minoritati DA
56. Crușoveanu Marian PNL DA
57. Csép Éva-Andrea UDMR -
58. Csoma Botond UDMR DA
59. Cupșa Ioan PNL DA
60. Dancă Ionel - NU
61. Dehelean Silviu USR DA
62. Dinu Cristina-Elena PSD -
63. Drancă Andrei-Iulian USR DA
64. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
65. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
66. Dumitru Florian-Emil PNL DA
67. Dunava Costel Neculai PSD -
68. Farago Petru UDMR DA
69. Fădor Angelica PNL DA
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
71. Fălcoi Nicu USR DA
72. Fechet Mircea PNL DA
73. Feodor Silviu Minoritati DA
74. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Daniel PSD DA
77. Florea Oana-Consuela PSD -
78. Floroiu Ionel PSD -
79. Flucuș Dumitru PNL DA
80. Folescu Cornel-Vasile PSD -
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin USR DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL -
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Ghiță Daniel-Florin PSD -
89. Giugea Nicolae - -
90. Giurgiu Adrian USR DA
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD -
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD -
94. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
95. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati -
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
99. Havârneanu Filip USR Abținere
100. Hărătău Elena PNL -
101. Holban Georgeta-Carmen PSD -
102. Horga Maria-Gabriela PNL DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD -
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati -
108. Ichim Cristian-Paul USR -
109. Ilie Victor USR DA
110. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD -
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ion Stelian-Cristian USR DA
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD -
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
117. Lasca Mihai Ioan - -
118. Lazăr Ion-Marian USR DA
119. Lazăr Teodor USR DA
120. Longher Ghervazen Minoritati -
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR -
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
124. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD -
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
128. Mang Ioan PSD DA
129. Manta Claudiu PSD DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD -
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Miftode Marius-Andrei USR DA
134. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Miklós Zoltán UDMR -
137. Mina Marian PSD DA
138. Mircea Florin PSD -
139. Miruță Radu-Dinel USR DA
140. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
141. Moisin Radu-Marin PNL DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Molnar Ervin PNL DA
144. Molnar Radu-Iulian USR DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Munteanu Remus PSD DA
147. Murariu Oana USR DA
148. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nacov Gheorghe Minoritati DA
151. Nagy Szabolcs UDMR DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neaga Florian-Claudiu PSD -
155. Neagu Denisa-Elena USR DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechita Aurel PSD -
158. Niță Nicu PSD DA
159. Orban Ludovic - -
160. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
161. Özmen Oana-Marciana USR DA
162. Paladi George-Adrian PSD -
163. Pambuccian Varujan Minoritati -
164. Panait Radu USR DA
165. Paraschiv Rodica PSD -
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD -
168. Piper-Savu Florin PSD -
169. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
170. Plăiașu Gabriel - -
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
172. Pop Rareș Tudor USR DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD -
174. Popescu Pavel PNL DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD -
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
179. Presură Alexandra PSD -
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Prunean Alin-Costel USR -
182. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
183. Rizea Cristina Camelia USR DA
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
185. Roșca Mircea PNL DA
186. Salan Viorel PSD DA
187. Sandu Viorica PSD -
188. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
189. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD -
193. Solomon Adrian PSD DA
194. Stancu Ionel Minoritati DA
195. Stancu Paul PSD -
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Vetuța PNL DA
198. Stângă George-Cătălin PNL DA
199. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
200. Stoica Elena PSD DA
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Szabó Ödön UDMR -
204. Șandru Cosmin PNL DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD -
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șișcu George PNL DA
208. Șlincu Dan-Constantin PSD -
209. Șoldan Gheorghe PSD DA
210. Șoptică Costel PNL DA
211. Ștefan Ion - -
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD -
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
215. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
216. Terente Eugen USR DA
217. Thellmann Christine PNL DA
218. Toader Bogdan-Andrei PSD -
219. Toda Daniel-Liviu USR -
220. Todosiu Beniamin USR Abținere
221. Toma Ilie PSD -
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Trif Bogdan Gheorghe PSD -
224. Tudorache Daniel PSD DA
225. Tuhuț Radu-Marcel PSD -
226. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Tuță George-Cristian PNL -
229. Țachianu Marian PSD DA
230. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
232. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
233. Vexler Silviu Minoritati -
234. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD -
235. Vulpescu Ioan PSD -
236. Weber Mihai PSD DA
237. Wiener Adrian USR DA
238. Zakarias Zoltán UDMR DA
239. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati -

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 21:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro