Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2021 > 14:22 Versiunea pentru printare
Joi, 25 noiembrie 2021, ora 14:22

Subiect vot: Vot final
Adoptare PHC 86/2021 privind modificarea și completarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:244 96 53 50 - 16 18 11
- voturi pentru (DA):233 96 53 49 - 16 18 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:11 - - 1 - - - 10
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița - Abținere
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chira Claudiu-Martin - Abținere
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Coarnă Dumitru PSD DA
49. Constantin Daniel PNL DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Cristian Brian USR DA
54. Crîstici Ognean Minoritati DA
55. Crușoveanu Marian PNL DA
56. Csép Éva-Andrea UDMR DA
57. Csoma Botond UDMR DA
58. Cupșa Ioan PNL DA
59. Dancă Ionel - Abținere
60. Dehelean Silviu USR DA
61. Dinu Cristina-Elena PSD DA
62. Drancă Andrei-Iulian USR DA
63. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
64. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
65. Dumitru Florian-Emil PNL DA
66. Dunava Costel Neculai PSD DA
67. Farago Petru UDMR DA
68. Fădor Angelica PNL DA
69. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
70. Fălcoi Nicu USR DA
71. Fechet Mircea PNL DA
72. Feodor Silviu Minoritati DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Daniel PSD DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Flucuș Dumitru PNL DA
79. Folescu Cornel-Vasile PSD DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Gál Károly UDMR DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin USR DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Giugea Nicolae - Abținere
88. Giurgiu Adrian USR DA
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
90. Gliga Dumitrița PSD DA
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
92. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
93. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
95. Gudu Michael PNL DA
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
97. Havârneanu Filip USR DA
98. Hărătău Elena PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Horga Maria-Gabriela PNL DA
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
102. Huțu Alexandra PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ichim Cristian-Paul USR DA
107. Ilie Victor USR DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR DA
111. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
112. Kelemen Attila UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
115. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
116. Lasca Mihai Ioan - Abținere
117. Lazăr Ion-Marian USR DA
118. Lazăr Teodor USR DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
122. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
123. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
124. Macovei Silviu Nicu PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manta Claudiu PSD DA
129. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Miftode Marius-Andrei USR DA
134. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
135. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
136. Miklós Zoltán UDMR DA
137. Mina Marian PSD DA
138. Mircea Florin PSD DA
139. Miruță Radu-Dinel USR DA
140. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
141. Moisin Radu-Marin PNL DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Molnar Ervin PNL DA
144. Molnar Radu-Iulian USR DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Munteanu Remus PSD DA
147. Murariu Oana USR DA
148. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nacov Gheorghe Minoritati DA
151. Nagy Szabolcs UDMR DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
155. Neagu Denisa-Elena USR DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Orban Ludovic - Abținere
160. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
161. Özmen Oana-Marciana USR DA
162. Paladi George-Adrian PSD DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Panait Radu USR DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
167. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
168. Piper-Savu Florin PSD DA
169. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
170. Plăiașu Gabriel - Abținere
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
172. Pop Rareș Tudor USR DA
173. Popa Alexandru PNL DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Dan-Cristian PSD DA
176. Popescu Pavel PNL DA
177. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
178. Popica Eduard-Andrei PSD DA
179. Predescu Ana-Loredana PSD DA
180. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Prunean Alin-Costel USR DA
184. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
185. Rizea Cristina Camelia USR DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
187. Roșca Mircea PNL DA
188. Salan Viorel PSD DA
189. Sandu Viorica PSD DA
190. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
191. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
192. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Simonis Alfred - Robert PSD DA
195. Solomon Adrian PSD DA
196. Stancu Ionel Minoritati DA
197. Stancu Paul PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stângă George-Cătălin PNL DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stoica Elena PSD DA
203. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Szabó Ödön UDMR DA
206. Șandru Cosmin PNL DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șișcu George PNL DA
210. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
211. Șoldan Gheorghe PSD DA
212. Șoptică Costel PNL DA
213. Ștefan Ion - Abținere
214. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
215. Tătaru Nelu PNL DA
216. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
217. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
218. Terente Eugen USR DA
219. Thellmann Christine PNL DA
220. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
221. Toda Daniel-Liviu USR DA
222. Todosiu Beniamin USR DA
223. Toma Ilie PSD DA
224. Trăilă Cristina PNL DA
225. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
226. Tudorache Daniel PSD DA
227. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
228. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
229. Tușa Adriana Diana PSD DA
230. Tuță George-Cristian PNL DA
231. Țachianu Marian PSD DA
232. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
233. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
235. Varga Glad-Aurel PNL DA
236. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
237. Vexler Silviu Minoritati DA
238. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
239. Vulpescu Ioan PSD DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Wiener Adrian USR DA
242. Zakarias Zoltán UDMR DA
243. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
244. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 20 ianuarie 2022, 22:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro