Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 25.11.2021 > 14:23 Versiunea pentru printare
Joi, 25 noiembrie 2021, ora 14:23

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 464/2021 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.8/2021 pentru modificarea și completarea Legii nr.227/2015 privind Codul fiscal
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:242 96 53 49 - 16 17 11
- voturi pentru (DA):239 96 52 49 - 16 17 9
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - 1 - - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albotă Emil-Florin PSD DA
4. Alda Adrian PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Amet Varol Minoritati DA
7. Andronache Gabriel PNL DA
8. Apostol Alin-Gabriel USR DA
9. Ardelean Ben-Oni PNL DA
10. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
11. Avrămescu Gabriel-Ioan PNL DA
12. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru USR DA
14. Balan Ioan PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barbu Costel PNL DA
18. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
19. Barcari Rodica-Luminița - DA
20. Barna Ilie Dan USR DA
21. Bălășoiu Aurel PSD DA
22. Băltărețu Viorel USR DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Bende Sándor UDMR DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad USR DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bode Lucian Nicolae PNL DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chichirău Cosette-Paula USR DA
44. Chira Claudiu-Martin - DA
45. Chirilă Virgil Alin PSD DA
46. Ciofu Cătălina PNL DA
47. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
48. Coarnă Dumitru PSD DA
49. Constantin Daniel PNL DA
50. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
51. Cristea Andi-Lucian PSD DA
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Crîstici Ognean Minoritati DA
54. Crușoveanu Marian PNL DA
55. Csép Éva-Andrea UDMR DA
56. Csoma Botond UDMR DA
57. Cupșa Ioan PNL DA
58. Dancă Ionel - DA
59. Dehelean Silviu USR DA
60. Dinu Cristina-Elena PSD DA
61. Drancă Andrei-Iulian USR DA
62. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
63. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
64. Dumitru Florian-Emil PNL DA
65. Dunava Costel Neculai PSD DA
66. Farago Petru UDMR DA
67. Fădor Angelica PNL DA
68. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
69. Fălcoi Nicu USR DA
70. Fechet Mircea PNL DA
71. Feodor Silviu Minoritati DA
72. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
74. Florea Daniel PSD DA
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Flucuș Dumitru PNL DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Gál Károly UDMR DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Georgescu Nicolae PSD DA
82. Gheba Daniel-Sorin USR DA
83. Gheorghiu Bogdan PNL DA
84. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
85. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
86. Giugea Nicolae - DA
87. Giurgiu Adrian USR DA
88. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
89. Gliga Dumitrița PSD DA
90. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
91. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
92. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
93. Grosaru Andi-Gabriel Minoritati DA
94. Gudu Michael PNL DA
95. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
96. Havârneanu Filip USR DA
97. Hărătău Elena PNL DA
98. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
99. Horga Maria-Gabriela PNL DA
100. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
101. Huțu Alexandra PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ichim Cristian-Paul USR DA
106. Ilie Victor USR DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kiss János PNL DA
113. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
114. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
115. Lasca Mihai Ioan - Abținere
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
122. Lupu Andrei-Răzvan USR DA
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Miftode Marius-Andrei USR DA
132. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
133. Mihălcescu Carmen-Ileana PSD DA
134. Miklós Zoltán UDMR DA
135. Mina Marian PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Miruță Radu-Dinel USR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Ervin PNL DA
142. Molnar Radu-Iulian USR DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Murariu Oana USR DA
146. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nacov Gheorghe Minoritati DA
149. Nagy Szabolcs UDMR DA
150. Nassar Rodica PSD DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neagu Denisa-Elena USR DA
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Niță Nicu PSD DA
157. Orban Ludovic - Abținere
158. Ostaficiuc Marius-Eugen PSD DA
159. Özmen Oana-Marciana USR DA
160. Paladi George-Adrian PSD DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Panait Radu USR DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Piper-Savu Florin PSD DA
167. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
168. Plăiașu Gabriel - DA
169. Polițeanu Mihai-Laurențiu USR DA
170. Pop Rareș Tudor USR DA
171. Popa Alexandru PNL DA
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Dan-Cristian PSD DA
174. Popescu Pavel PNL DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana PSD DA
178. Predoiu Marian-Cătălin PNL DA
179. Presură Alexandra PSD DA
180. Prună Cristina-Mădălina USR DA
181. Prunean Alin-Costel USR DA
182. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
183. Rizea Cristina Camelia USR DA
184. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
185. Roșca Mircea PNL DA
186. Salan Viorel PSD DA
187. Sandu Viorica PSD DA
188. Sas Lóránt-Zoltan USR DA
189. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Solomon Adrian PSD DA
194. Stancu Ionel Minoritati DA
195. Stancu Paul PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Vetuța PNL DA
198. Stângă George-Cătălin PNL DA
199. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
200. Stoica Elena PSD DA
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Szabó Ödön UDMR DA
204. Șandru Cosmin PNL DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șișcu George PNL DA
208. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
209. Șoldan Gheorghe PSD DA
210. Șoptică Costel PNL DA
211. Ștefan Ion - DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teniță Dragoș-Cătălin USR DA
215. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
216. Terente Eugen USR DA
217. Thellmann Christine PNL DA
218. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
219. Toda Daniel-Liviu USR DA
220. Todosiu Beniamin USR DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
224. Tudorache Daniel PSD DA
225. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
226. Tulbure Simina-Geanina-Daniela USR DA
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Tuță George-Cristian PNL DA
229. Țachianu Marian PSD DA
230. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
231. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
232. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
233. Varga Glad-Aurel PNL Abținere
234. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
235. Vexler Silviu Minoritati DA
236. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
237. Vulpescu Ioan PSD DA
238. Weber Mihai PSD DA
239. Wiener Adrian USR DA
240. Zakarias Zoltán UDMR DA
241. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 ianuarie 2022, 8:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro