Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:03 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:03

Subiect vot: Anexa 3/26 - amendament respins 169, 170, 173,172
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:310 90 54 39 11 15 13 7 30 21 23 2 5
- voturi pentru (DA):34 3 - 5 11 - 3 6 2 1 1 2 -
- voturi împotrivă (NU):216 87 54 - - 15 7 - 28 20 - - 5
- abțineri:59 - - 33 - - 3 1 - - 22 - -
- nu au votat:1 - - 1 - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD NU
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL NU
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
4. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
6. Alda Adrian deputat PSD NU
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL NU
9. Anastase Roberta Alma senator PNL NU
10. Andronache Gabriel deputat PNL NU
11. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL NU
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR Abținere
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL NU
15. Azamfirei Leonard senator PSD NU
16. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
18. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
19. Balan Ioan deputat PNL NU
20. Banias Mircea Marius deputat PNL NU
21. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
22. Barbu Costel deputat PNL NU
23. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD NU
24. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL NU
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
26. Băltărețu Viorel deputat USR Abținere
27. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
28. Bende Sándor deputat UDMR NU
29. Berea Cristinel-Gabriel senator USR Abținere
30. Berescu Monica-Elena deputat USR Abținere
31. Bica Dănuț senator PNL NU
32. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR NU
33. Bîca Iulian-Mihail senator PNL NU
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL NU
35. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
36. Blaga Daniel-Codruț deputat USR Abținere
37. Bode Lucian Nicolae deputat PNL NU
38. Bodea Marius senator USR Abținere
39. Bola Bogdan-Alexandru deputat - DA
40. Bordei Cristian senator USR Abținere
41. Bota Călin-Ioan deputat PNL NU
42. Botez Mihai-Cătălin deputat USR Abținere
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
45. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
46. Burciu Cristina deputat PNL NU
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR Abținere
48. Calotă Florică Ică deputat PNL NU
49. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL NU
50. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD NU
51. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD NU
52. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL NU
53. Cernic Sebastian senator USR Abținere
54. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
55. Chichirău Cosette-Paula deputat USR Abținere
56. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
58. Ciofu Cătălina deputat PNL NU
59. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
60. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
61. Cîtea Vasile deputat PSD NU
62. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
63. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
64. Costea Adrian senator AUR DA
65. Cozma Adrian-Felician deputat PNL NU
66. Crețu Gabriela senator PSD NU
67. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
68. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
69. Cristian Brian deputat USR -
70. Crușoveanu Marian deputat PNL NU
71. Császár Károly Zsolt senator UDMR NU
72. Csép Éva-Andrea deputat UDMR NU
73. Csoma Botond deputat UDMR NU
74. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD NU
75. Cupșa Ioan deputat PNL NU
76. Darău Ambrozie-Irineu senator USR Abținere
77. Deneș Ioan senator PSD NU
78. Dinică Silvia-Monica senator USR Abținere
79. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
80. Dogariu Eugen senator PSD DA
81. Dragu Anca Dana senator USR Abținere
82. Drancă Andrei-Iulian deputat USR Abținere
83. Drulă Cătălin deputat USR Abținere
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
85. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
86. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
87. Enachi Raisa deputat AUR DA
88. Farago Petru deputat UDMR NU
89. Fădor Angelica deputat PNL NU
90. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL NU
91. Fechet Mircea deputat PNL NU
92. Fejér László-Ődőn senator UDMR NU
93. Feodor Silviu deputat Minoritati NU
94. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
95. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
96. Firu Stela senator PNL NU
97. Florea Oana-Consuela deputat PSD NU
98. Floroiu Ionel deputat PSD NU
99. Flucuș Dumitru deputat PNL NU
100. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR DA
101. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
102. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
103. Furtună Mirela deputat PSD NU
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
105. Genoiu Mihail senator PSD NU
106. Georgescu Laura senator PSD NU
107. Georgescu Nicolae deputat PSD NU
108. Gheba Daniel-Sorin deputat USR Abținere
109. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
110. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
111. Ghica Cristian senator USR Abținere
112. Giugea Nicolae deputat - DA
113. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD NU
114. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
115. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD NU
116. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
117. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
118. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
119. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati NU
120. Guran Virgil senator PNL NU
121. Hajdu Gábor deputat UDMR NU
122. Halici Nicușor deputat PSD NU
123. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR Abținere
124. Hatos Adrian senator PNL NU
125. Havârneanu Filip deputat USR Abținere
126. Hărătău Elena deputat PNL NU
127. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
128. Horga Maria-Gabriela deputat PNL NU
129. Humelnicu Marius senator PSD NU
130. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD NU
131. Huțu Alexandra deputat PSD NU
132. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL NU
133. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
134. Ibram Iusein deputat Minoritati NU
135. Ichim Cristian-Paul deputat USR Abținere
136. Ilie Victor deputat USR Abținere
137. Intotero Natalia-Elena deputat PSD NU
138. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL NU
139. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
140. Ivan Dan senator USR Abținere
141. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
142. Kelemen Attila deputat UDMR NU
143. Kiss János deputat PNL NU
144. Könczei Csaba deputat UDMR NU
145. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR NU
146. László Attila senator UDMR NU
147. Lazăr Ion-Marian deputat USR Abținere
148. Lazăr Teodor deputat USR Abținere
149. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL NU
150. Longher Ghervazen deputat Minoritati NU
151. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR Abținere
152. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
153. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
154. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR Abținere
155. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
156. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR NU
157. Mang Ioan deputat PSD NU
158. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL NU
159. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD NU
160. Mărculescu Dumitru deputat PNL NU
161. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
162. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati Abținere
163. Miftode Marius-Andrei deputat USR Abținere
164. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
165. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
166. Miklós Zoltán deputat UDMR NU
167. Mina Marian deputat PSD NU
168. Mircea Florin deputat PSD NU
169. Mircescu Ion-Narcis senator USR Abținere
170. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
171. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
172. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
173. Mîndruță Gheorghiță senator USR Abținere
174. Moisin Radu-Marin deputat PNL NU
175. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL NU
176. Molnar Ervin deputat PNL NU
177. Morar Olivia-Diana deputat PNL NU
178. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
179. Muntean Lucica Dina senator PNL NU
180. Munteanu Remus deputat PSD NU
181. Murariu Oana deputat USR DA
182. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL NU
183. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR Abținere
184. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
185. Nagy Szabolcs deputat UDMR NU
186. Nassar Rodica deputat PSD NU
187. Năcuță Sorin deputat PNL NU
188. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
189. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
190. Neagu Ionuț senator AUR DA
191. Neagu Nicolae senator PNL NU
192. Neață Eugen deputat PSD NU
193. Nechita Aurel deputat PSD DA
194. Negoi Eugen-Remus senator USR Abținere
195. Niță Nicu deputat PSD NU
196. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR NU
197. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
198. Oprinoiu Aurel senator USR Abținere
199. Orban Ludovic deputat - DA
200. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
201. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
202. Özmen Oana-Marciana deputat USR Abținere
203. Paladi George-Adrian deputat PSD NU
204. Pambuccian Varujan deputat Minoritati Abținere
205. Panait Radu deputat USR Abținere
206. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
207. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
208. Pălărie Ștefan senator USR DA
209. Petcu Toma-Florin senator PNL NU
210. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati NU
211. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
212. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
213. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL NU
214. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
215. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR Abținere
216. Popa Maricel senator PSD NU
217. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
218. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
219. Postică Andrei senator USR Abținere
220. Potecă Vasilica senator PNL NU
221. Poteraș Cosmin-Marian senator USR Abținere
222. Predescu Ana-Loredana deputat PSD NU
223. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
224. Presură Alexandra deputat PSD NU
225. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL NU
226. Prună Cristina-Mădălina deputat USR Abținere
227. Pufu Vlad-Mircea senator PNL NU
228. Puiu Ovidiu senator PSD NU
229. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
230. Răducanu Sebastian senator PSD DA
231. Rizea Cristina Camelia deputat USR Abținere
232. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR Abținere
233. Roman Nicolae deputat AUR DA
234. Romașcanu Lucian senator PSD NU
235. Roșca Mircea deputat PNL NU
236. Rotaru Ion senator PSD NU
237. Rujan Dumitru deputat PNL NU
238. Rujan Ion-Cristinel senator PSD NU
239. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR DA
240. Salan Viorel deputat PSD NU
241. Sandu Viorica deputat PSD NU
242. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR Abținere
243. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL NU
244. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
245. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR Abținere
246. Seres Dénes deputat UDMR NU
247. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL NU
248. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
249. Solomon Adrian deputat PSD NU
250. Spătaru Elena-Simona senator USR Abținere
251. Stancu Ionel deputat Minoritati NU
252. Stănescu Paul senator PSD NU
253. Stănescu Vetuța deputat PNL NU
254. Stângă George-Cătălin deputat PNL NU
255. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
256. Stoian Maria deputat PNL NU
257. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati NU
258. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
259. Stoica Diana deputat USR Abținere
260. Stoica Elena deputat PSD NU
261. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
262. Stroe Felix senator PSD NU
263. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
264. Szabó Ödön deputat UDMR NU
265. Șandru Cosmin deputat PNL NU
266. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD NU
267. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
268. Șișcu George deputat PNL NU
269. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
270. Șovăială Constantin deputat - DA
271. Tănase Antonel deputat - Abținere
272. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
273. Tătaru Nelu deputat PNL NU
274. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD NU
275. Terente Eugen deputat USR Abținere
276. Thellmann Christine deputat PNL NU
277. Tîlvăr Angel senator PSD NU
278. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
279. Toda Daniel-Liviu deputat USR Abținere
280. Toma Ilie deputat PSD NU
281. Toma Vasilică deputat PSD NU
282. Trăilă Cristina deputat PNL NU
283. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
284. Trifan Raoul-Adrian senator USR Abținere
285. Trufin Lucian senator PSD NU
286. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
287. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR Abținere
288. Turos Lóránd senator UDMR NU
289. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
290. Tuță George-Cristian deputat PNL NU
291. Țachianu Marian deputat PSD NU
292. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
293. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD NU
294. Țoiu Oana-Silvia deputat USR Abținere
295. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
296. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
297. Varga Glad-Aurel deputat PNL NU
298. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL NU
299. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
300. Veștea Mihail senator PNL NU
301. Viașu Cosmin-Cristian senator USR Abținere
302. Vicol Costel senator USR Abținere
303. Vlad Sergiu Cosmin senator USR Abținere
304. Vlașin Sorin senator PSD NU
305. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
306. Wiener Adrian deputat USR Abținere
307. Zakarias Zoltán deputat UDMR NU
308. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
309. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati Abținere
310. Zob Alexandru-Robert senator USR Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 22:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro