Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:19 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:19

Subiect vot: Anexa 3/29 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:329 98 54 45 10 14 15 8 37 16 23 2 7
- voturi pentru (DA):235 95 53 1 - 13 14 1 36 15 - - 7
- voturi împotrivă (NU):91 3 1 43 9 1 1 7 1 1 23 1 -
- abțineri:3 - - 1 1 - - - - - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Barbu Costel deputat PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița deputat - NU
26. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
27. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
28. Băltărețu Viorel deputat USR NU
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
34. Bica Dănuț senator PNL DA
35. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR NU
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
39. Bodea Marius senator USR NU
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
41. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
42. Bordei Cristian senator USR NU
43. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
44. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
45. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
49. Burciu Cristina deputat PNL NU
50. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
60. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
68. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
69. Constantin Daniel deputat PNL DA
70. Costea Adrian senator AUR Abținere
71. Crețu Gabriela senator PSD DA
72. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
73. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
74. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
75. Cristian Brian deputat USR NU
76. Cristina Ioan senator PNL NU
77. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
78. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
79. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
80. Csoma Botond deputat UDMR DA
81. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Deneș Ioan senator PSD DA
85. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dogariu Eugen senator PSD DA
88. Dragu Anca Dana senator USR NU
89. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
90. Drulă Cătălin deputat USR NU
91. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
92. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
93. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
94. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
95. Enachi Raisa deputat AUR NU
96. Farago Petru deputat UDMR DA
97. Fădor Angelica deputat PNL DA
98. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
99. Fechet Mircea deputat PNL DA
100. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
101. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
102. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
103. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
104. Firea Gabriela senator PSD DA
105. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
106. Floroiu Ionel deputat PSD DA
107. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
108. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
109. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
110. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
111. Furtună Mirela deputat PSD DA
112. Gál Károly deputat UDMR DA
113. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
115. Genoiu Mihail senator PSD DA
116. Georgescu Laura senator PSD DA
117. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
118. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
119. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
121. Ghica Cristian senator USR NU
122. Giugea Nicolae deputat - NU
123. Giurgiu Adrian deputat USR NU
124. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
125. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
126. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
128. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
129. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
130. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
131. Guran Virgil senator PNL DA
132. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
133. Halici Nicușor deputat PSD DA
134. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
135. Hatos Adrian senator PNL DA
136. Havârneanu Filip deputat USR NU
137. Hărătău Elena deputat PNL DA
138. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
139. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
140. Humelnicu Marius senator PSD DA
141. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
142. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
143. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
144. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
145. Ilie Victor deputat USR NU
146. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
147. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
148. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
149. Ivan Dan senator USR NU
150. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
151. Kelemen Attila deputat UDMR DA
152. Kiss János deputat PNL DA
153. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
154. Könczei Csaba deputat UDMR DA
155. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
156. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
157. László Attila senator UDMR DA
158. Lavric Sorin senator AUR NU
159. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
160. Lazăr Teodor deputat USR NU
161. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
162. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
163. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
164. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
165. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
166. Mang Ioan deputat PSD DA
167. Manta Claudiu deputat PSD DA
168. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
169. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
170. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
171. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
172. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
173. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
175. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
176. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
177. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
178. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
180. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
181. Mina Marian deputat PSD DA
182. Mircea Florin deputat PSD DA
183. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
184. Mirea Siminica senator PSD DA
185. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
186. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
187. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
188. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
189. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
190. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
191. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
192. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
193. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR Abținere
194. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
195. Munteanu Remus deputat PSD DA
196. Murariu Oana deputat USR Abținere
197. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
198. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
199. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
200. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
201. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
202. Nassar Rodica deputat PSD DA
203. Năcuță Sorin deputat PNL DA
204. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
205. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
206. Neață Eugen deputat PSD DA
207. Nechita Aurel deputat PSD DA
208. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
209. Niță Nicu deputat PSD DA
210. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
211. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
212. Oprinoiu Aurel senator USR NU
213. Orban Ludovic deputat - NU
214. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
215. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
216. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
217. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
218. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
219. Panait Radu deputat USR NU
220. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
221. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
222. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
223. Pălărie Ștefan senator USR NU
224. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
225. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
226. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
227. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
228. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
229. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
230. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
231. Popa Maricel senator PSD DA
232. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
233. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
234. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
235. Postică Andrei senator USR NU
236. Potecă Vasilica senator PNL DA
237. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
238. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
239. Presură Alexandra deputat PSD DA
240. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
241. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
242. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
243. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
244. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
245. Răducanu Sebastian senator PSD DA
246. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
247. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
248. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
249. Roman Nicolae deputat AUR NU
250. Roșca Mircea deputat PNL DA
251. Rotaru Ion senator PSD DA
252. Rujan Dumitru deputat PNL DA
253. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
254. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
255. Salan Viorel deputat PSD DA
256. Sandu Viorica deputat PSD DA
257. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
258. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
259. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
260. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
261. Seres Dénes deputat UDMR DA
262. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
263. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
264. Solomon Adrian deputat PSD DA
265. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
266. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
267. Stancu Paul deputat PSD DA
268. Stănescu Paul senator PSD DA
269. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
270. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
271. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
272. Stoian Maria deputat PNL DA
273. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati NU
274. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
275. Stoica Diana deputat USR NU
276. Stoica Elena deputat PSD DA
277. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
278. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
279. Stroe Felix senator PSD DA
280. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
281. Szabó Ödön deputat UDMR DA
282. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
283. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
284. Șișcu George deputat PNL DA
285. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
286. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
287. Tănase Antonel deputat - DA
288. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
289. Tătaru Nelu deputat PNL DA
290. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
291. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD NU
292. Terente Eugen deputat USR NU
293. Thellmann Christine deputat PNL DA
294. Tîlvăr Angel senator PSD DA
295. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
296. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
297. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
298. Toma Ilie deputat PSD DA
299. Toma Vasilică deputat PSD DA
300. Trăilă Cristina deputat PNL DA
301. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
302. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
303. Trufin Lucian senator PSD NU
304. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
305. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
306. Turos Lóránd senator UDMR DA
307. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
308. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
309. Țachianu Marian deputat PSD DA
310. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
311. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
312. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
313. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
314. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
315. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
316. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
317. Veștea Mihail senator PNL DA
318. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
319. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
320. Vicol Costel senator USR NU
321. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
322. Vlașin Sorin senator PSD DA
323. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
324. Weber Mihai deputat PSD DA
325. Wiener Adrian deputat USR NU
326. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
327. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
328. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
329. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 17 mai 2022, 18:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro