Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:29 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:29

Subiect vot: Anexa 3/34 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:307 84 55 43 10 10 15 6 34 22 19 2 7
- voturi pentru (DA):223 82 53 - 1 10 15 2 32 21 - - 7
- voturi împotrivă (NU):82 1 2 43 9 - - 4 1 1 19 2 -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:2 1 - - - - - - 1 - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
6. Andronache Gabriel deputat PNL DA
7. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
10. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
12. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
13. Azamfirei Leonard senator PSD DA
14. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
15. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
16. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
17. Balan Ioan deputat PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
24. Barna Ilie Dan deputat USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL NU
26. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Bende Sándor deputat UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
30. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
31. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
32. Bica Dănuț senator PNL DA
33. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
34. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
35. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
36. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
37. Bodea Marius senator USR NU
38. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
39. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
40. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
41. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
42. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
43. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
44. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
45. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
46. Burciu Cristina deputat PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
48. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
49. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
50. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
51. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
55. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
56. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
57. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
58. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
60. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
61. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
62. Constantin Daniel deputat PNL DA
63. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
64. Crețu Gabriela senator PSD -
65. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
66. Cristian Brian deputat USR NU
67. Cristina Ioan senator PNL DA
68. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
70. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
71. Csoma Botond deputat UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
73. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
74. Dehelean Silviu deputat USR NU
75. Deneș Ioan senator PSD DA
76. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
77. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
78. Dogariu Eugen senator PSD DA
79. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
80. Drulă Cătălin deputat USR NU
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
82. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
83. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
84. Enachi Raisa deputat AUR NU
85. Farago Petru deputat UDMR DA
86. Fădor Angelica deputat PNL DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
88. Fechet Mircea deputat PNL DA
89. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
90. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
91. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
92. Firea Gabriela senator PSD NU
93. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
94. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
95. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
96. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
97. Furtună Mirela deputat PSD DA
98. Gál Károly deputat UDMR DA
99. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
100. Genoiu Mihail senator PSD DA
101. Georgescu Laura senator PSD DA
102. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
104. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
106. Ghica Cristian senator USR NU
107. Giugea Nicolae deputat - NU
108. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
109. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
111. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
112. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
113. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
114. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
115. Guran Virgil senator PNL DA
116. Halici Nicușor deputat PSD DA
117. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
118. Hatos Adrian senator PNL DA
119. Havârneanu Filip deputat USR NU
120. Hărătău Elena deputat PNL DA
121. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
122. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
123. Humelnicu Marius senator PSD DA
124. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
125. Huțu Alexandra deputat PSD DA
126. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
127. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
128. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
129. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
130. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
131. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
132. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
133. Ivan Dan senator USR NU
134. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
135. Kiss János deputat PNL DA
136. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
137. Könczei Csaba deputat UDMR DA
138. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
139. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
140. László Attila senator UDMR DA
141. Lavric Sorin senator AUR NU
142. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
143. Lazăr Teodor deputat USR NU
144. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
145. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
146. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
147. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
148. Mang Ioan deputat PSD DA
149. Manta Claudiu deputat PSD DA
150. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
151. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
152. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
153. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
154. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
155. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
156. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
157. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
158. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
159. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
160. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
161. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
162. Mina Marian deputat PSD DA
163. Mircea Florin deputat PSD DA
164. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
165. Mirea Siminica senator PSD DA
166. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
167. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
168. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
169. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
170. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
171. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
172. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
173. Molnar Ervin deputat PNL DA
174. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
175. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
176. Munteanu Remus deputat PSD DA
177. Murariu Oana deputat USR NU
178. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
179. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
180. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
181. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
182. Nassar Rodica deputat PSD DA
183. Năcuță Sorin deputat PNL DA
184. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
185. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
186. Neagu Ionuț senator AUR NU
187. Neagu Nicolae senator PNL DA
188. Neață Eugen deputat PSD DA
189. Nechita Aurel deputat PSD DA
190. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
191. Niță Nicu deputat PSD DA
192. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
193. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
194. Oprinoiu Aurel senator USR NU
195. Oteșanu Daniela deputat PSD -
196. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
197. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
198. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
199. Panait Radu deputat USR NU
200. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
201. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
202. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
203. Pălărie Ștefan senator USR NU
204. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
205. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
206. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
207. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
208. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
209. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
210. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
211. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
212. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
213. Popa Maricel senator PSD DA
214. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
215. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
216. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
217. Postică Andrei senator USR NU
218. Potecă Vasilica senator PNL DA
219. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
220. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
221. Presură Alexandra deputat PSD DA
222. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
223. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
224. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
225. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
226. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
227. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
228. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
229. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
230. Roman Nicolae deputat AUR NU
231. Roșca Mircea deputat PNL DA
232. Rotaru Ion senator PSD DA
233. Rujan Dumitru deputat PNL DA
234. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
235. Salan Viorel deputat PSD DA
236. Sandu Viorica deputat PSD DA
237. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
238. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
239. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
240. Scripnic Lilian deputat AUR DA
241. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
242. Seres Dénes deputat UDMR DA
243. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
244. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
245. Solomon Adrian deputat PSD DA
246. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
247. Stancu Paul deputat PSD DA
248. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
249. Stănescu Paul senator PSD DA
250. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
251. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
252. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
253. Stoian Maria deputat PNL DA
254. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
255. Stoica Diana deputat USR NU
256. Stoica Elena deputat PSD DA
257. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
258. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
259. Stroe Felix senator PSD DA
260. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
261. Szabó Ödön deputat UDMR DA
262. Șandru Cosmin deputat PNL NU
263. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
264. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
265. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
266. Tănase Antonel deputat - NU
267. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
268. Tătaru Nelu deputat PNL DA
269. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
270. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
271. Terente Eugen deputat USR NU
272. Thellmann Christine deputat PNL DA
273. Tîlvăr Angel senator PSD DA
274. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
275. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
276. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
277. Todosiu Beniamin deputat USR NU
278. Toma Ilie deputat PSD DA
279. Toma Vasilică deputat PSD DA
280. Trăilă Cristina deputat PNL DA
281. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
282. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
283. Trufin Lucian senator PSD DA
284. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
285. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
286. Turos Lóránd senator UDMR DA
287. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
288. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
289. Țachianu Marian deputat PSD DA
290. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
291. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
292. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
293. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
294. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
295. Veștea Mihail senator PNL DA
296. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
297. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
298. Vicol Costel senator USR NU
299. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
300. Vlașin Sorin senator PSD DA
301. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
302. Weber Mihai deputat PSD DA
303. Wiener Adrian deputat USR NU
304. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
305. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
306. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
307. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 30 septembrie 2022, 3:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro