Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:34 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:34

Subiect vot: Anexa 3/39 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:333 97 58 48 11 12 14 8 36 18 22 1 7 1
- voturi pentru (DA):244 97 58 - - 12 14 2 36 18 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):89 - - 48 11 - - 6 - - 22 1 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
11. Antal István-Loránt senator UDMR DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
16. Azamfirei Leonard senator PSD DA
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
24. Barbu Costel deputat PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
26. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
27. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
28. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
29. Băltărețu Viorel deputat USR NU
30. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
31. Bende Sándor deputat UDMR DA
32. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
33. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
34. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
35. Bica Dănuț senator PNL DA
36. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
38. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR NU
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
44. Bordei Cristian senator USR NU
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
46. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
49. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
50. Burciu Cristina deputat PNL DA
51. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
52. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
53. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
54. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
55. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
56. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
57. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
58. Cernic Sebastian senator USR NU
59. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
60. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
61. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
64. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
65. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
66. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
67. Cîtea Vasile deputat PSD DA
68. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
69. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
70. Constantin Daniel deputat PNL DA
71. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
72. Crețu Gabriela senator PSD DA
73. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
74. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
76. Cristian Brian deputat USR NU
77. Cristina Ioan senator PNL DA
78. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
80. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
81. Csoma Botond deputat UDMR DA
82. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
83. Cupșa Ioan deputat PNL DA
84. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
85. Dehelean Silviu deputat USR NU
86. Deneș Ioan senator PSD DA
87. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
88. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
89. Dogariu Eugen senator PSD DA
90. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
91. Drulă Cătălin deputat USR NU
92. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
93. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
94. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
95. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
96. Enachi Raisa deputat AUR NU
97. Farago Petru deputat UDMR DA
98. Fădor Angelica deputat PNL DA
99. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
100. Fechet Mircea deputat PNL DA
101. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
102. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
103. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
104. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
105. Firea Gabriela senator PSD DA
106. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
107. Floroiu Ionel deputat PSD DA
108. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
109. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
110. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
111. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
112. Furtună Mirela deputat PSD DA
113. Gál Károly deputat UDMR DA
114. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
115. Genoiu Mihail senator PSD DA
116. Georgescu Laura senator PSD DA
117. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
118. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
119. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
120. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
121. Ghica Cristian senator USR NU
122. Giugea Nicolae deputat - NU
123. Giurgiu Adrian deputat USR NU
124. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
125. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
126. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
128. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
129. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
130. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
131. Guran Virgil senator PNL DA
132. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
133. Halici Nicușor deputat PSD DA
134. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
135. Havârneanu Filip deputat USR NU
136. Hărătău Elena deputat PNL DA
137. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
138. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
139. Humelnicu Marius senator PSD DA
140. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
141. Huțu Alexandra deputat PSD DA
142. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
143. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
144. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
145. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
146. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
147. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
148. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
149. Iordache Ion senator - NU
150. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
151. Ivan Dan senator USR NU
152. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
153. Kiss János deputat PNL DA
154. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
155. Könczei Csaba deputat UDMR DA
156. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
157. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
158. László Attila senator UDMR DA
159. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
160. Lazăr Teodor deputat USR NU
161. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
162. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
163. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
164. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
165. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
166. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
167. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
168. Mang Ioan deputat PSD DA
169. Manta Claudiu deputat PSD DA
170. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
171. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
172. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
173. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
174. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
175. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
177. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
178. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
179. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
180. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
181. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
182. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
183. Mina Marian deputat PSD DA
184. Mircea Florin deputat PSD DA
185. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
186. Mirea Siminica senator PSD DA
187. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
188. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
189. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
190. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
191. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
192. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
193. Molnar Ervin deputat PNL DA
194. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
195. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
196. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
197. Munteanu Remus deputat PSD DA
198. Murariu Oana deputat USR NU
199. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
200. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
201. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
202. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
203. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
204. Nassar Rodica deputat PSD DA
205. Năcuță Sorin deputat PNL DA
206. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
207. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
208. Neagu Ionuț senator AUR NU
209. Neagu Nicolae senator PNL DA
210. Neață Eugen deputat PSD DA
211. Nechita Aurel deputat PSD DA
212. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
213. Niță Nicu deputat PSD DA
214. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
215. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
216. Oprinoiu Aurel senator USR NU
217. Orban Ludovic deputat - NU
218. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
219. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
220. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
221. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
222. Panait Radu deputat USR NU
223. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
224. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
225. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
226. Pălărie Ștefan senator USR NU
227. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
228. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
229. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
230. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
231. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
232. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
233. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
234. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
235. Popa Maricel senator PSD DA
236. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
237. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
238. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
239. Postică Andrei senator USR NU
240. Potecă Vasilica senator PNL DA
241. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
242. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
243. Presură Alexandra deputat PSD DA
244. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
245. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
246. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
247. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
248. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
249. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
250. Răducanu Sebastian senator PSD DA
251. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
252. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
253. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
254. Roman Nicolae deputat AUR NU
255. Roșca Mircea deputat PNL DA
256. Rotaru Ion senator PSD DA
257. Rujan Dumitru deputat PNL DA
258. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
259. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
260. Salan Viorel deputat PSD DA
261. Sandu Viorica deputat PSD DA
262. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
263. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
264. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
265. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
266. Seres Dénes deputat UDMR DA
267. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
268. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
269. Solomon Adrian deputat PSD DA
270. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
271. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
272. Stancu Paul deputat PSD DA
273. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
274. Stănescu Paul senator PSD DA
275. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
276. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
277. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
278. Stoian Maria deputat PNL DA
279. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
280. Stoica Diana deputat USR NU
281. Stoica Elena deputat PSD DA
282. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
283. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
284. Stroe Felix senator PSD DA
285. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
286. Szabó Ödön deputat UDMR DA
287. Șandru Cosmin deputat PNL DA
288. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
289. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
290. Șișcu George deputat PNL DA
291. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
292. Tănase Antonel deputat - NU
293. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
294. Tătaru Nelu deputat PNL DA
295. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
296. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
297. Terente Eugen deputat USR NU
298. Thellmann Christine deputat PNL DA
299. Tîlvăr Angel senator PSD DA
300. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
301. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
302. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
303. Todosiu Beniamin deputat USR NU
304. Toma Ilie deputat PSD DA
305. Toma Vasilică deputat PSD DA
306. Trăilă Cristina deputat PNL DA
307. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
308. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
309. Trufin Lucian senator PSD DA
310. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
311. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
312. Turos Lóránd senator UDMR DA
313. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
314. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
315. Țachianu Marian deputat PSD DA
316. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
317. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
318. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
319. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
320. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
321. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
322. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
323. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
324. Vicol Costel senator USR NU
325. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
326. Vlașin Sorin senator PSD DA
327. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
328. Weber Mihai deputat PSD DA
329. Wiener Adrian deputat USR NU
330. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
331. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
333. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 22:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro