Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:35 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:35

Subiect vot: Anexa 3/41 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:337 97 59 49 12 13 15 8 35 19 21 1 7 1
- voturi pentru (DA):246 97 59 - 1 12 15 1 35 19 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):91 - - 49 11 1 - 7 - - 21 1 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
28. Barna Ilie Dan deputat USR NU
29. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
31. Băltărețu Viorel deputat USR NU
32. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
33. Bende Sándor deputat UDMR NU
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
36. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
37. Bica Dănuț senator PNL DA
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
41. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
43. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
44. Bodea Marius senator USR NU
45. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
46. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
47. Bordei Cristian senator USR NU
48. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
49. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
50. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
51. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
53. Burciu Cristina deputat PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
55. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
57. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
61. Cernic Sebastian senator USR NU
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
64. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
66. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
68. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
69. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
72. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
73. Constantin Daniel deputat PNL DA
74. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
75. Crețu Gabriela senator PSD DA
76. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
77. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
78. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
79. Cristian Brian deputat USR NU
80. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
81. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
82. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
83. Csoma Botond deputat UDMR DA
84. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
85. Cupșa Ioan deputat PNL DA
86. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
87. Dehelean Silviu deputat USR NU
88. Deneș Ioan senator PSD DA
89. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
90. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
91. Dogariu Eugen senator PSD DA
92. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
93. Drulă Cătălin deputat USR NU
94. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
95. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
96. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
97. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
98. Enachi Raisa deputat AUR NU
99. Farago Petru deputat UDMR DA
100. Fădor Angelica deputat PNL DA
101. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
102. Fechet Mircea deputat PNL DA
103. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
104. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
105. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
106. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
107. Firea Gabriela senator PSD DA
108. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
109. Floroiu Ionel deputat PSD DA
110. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
111. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
112. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
113. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
114. Furtună Mirela deputat PSD DA
115. Gál Károly deputat UDMR DA
116. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
117. Genoiu Mihail senator PSD DA
118. Georgescu Laura senator PSD DA
119. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
120. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
121. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
123. Ghica Cristian senator USR NU
124. Giugea Nicolae deputat - NU
125. Giurgiu Adrian deputat USR NU
126. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
127. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
128. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
130. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
131. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
132. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
133. Guran Virgil senator PNL DA
134. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
135. Halici Nicușor deputat PSD DA
136. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
137. Hatos Adrian senator PNL DA
138. Havârneanu Filip deputat USR NU
139. Hărătău Elena deputat PNL DA
140. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
141. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
142. Humelnicu Marius senator PSD DA
143. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
144. Huțu Alexandra deputat PSD DA
145. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
146. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
147. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
148. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
149. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
150. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
151. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
152. Iordache Ion senator - NU
153. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
154. Ivan Dan senator USR NU
155. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
156. Kiss János deputat PNL DA
157. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
158. Könczei Csaba deputat UDMR DA
159. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
160. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
161. László Attila senator UDMR DA
162. Lavric Sorin senator AUR NU
163. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
164. Lazăr Teodor deputat USR NU
165. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
166. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
167. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
168. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
169. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
170. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
171. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
172. Mang Ioan deputat PSD DA
173. Manta Claudiu deputat PSD DA
174. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
175. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
176. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
177. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
178. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
179. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
180. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
181. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
182. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
184. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
185. Mina Marian deputat PSD DA
186. Mircea Florin deputat PSD DA
187. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
188. Mirea Siminica senator PSD DA
189. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
190. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
191. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
192. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
193. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
194. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
195. Molnar Ervin deputat PNL DA
196. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
197. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
198. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
199. Munteanu Remus deputat PSD DA
200. Murariu Oana deputat USR NU
201. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
202. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
203. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
204. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
205. Nassar Rodica deputat PSD DA
206. Năcuță Sorin deputat PNL DA
207. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
208. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
209. Neagu Nicolae senator PNL DA
210. Neață Eugen deputat PSD DA
211. Nechita Aurel deputat PSD DA
212. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
213. Niță Nicu deputat PSD DA
214. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
215. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
216. Oprinoiu Aurel senator USR NU
217. Orban Ludovic deputat - NU
218. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
219. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
220. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
221. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
222. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
223. Panait Radu deputat USR NU
224. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
225. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
226. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
227. Pălărie Ștefan senator USR NU
228. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
229. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
230. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
231. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
232. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
233. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
234. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
235. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
236. Popa Maricel senator PSD DA
237. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
238. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
239. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
240. Postică Andrei senator USR NU
241. Potecă Vasilica senator PNL DA
242. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
243. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
244. Presură Alexandra deputat PSD DA
245. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
246. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
247. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
248. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
249. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
250. Răducanu Sebastian senator PSD DA
251. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
252. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
253. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
254. Roman Nicolae deputat AUR NU
255. Roșca Mircea deputat PNL DA
256. Rotaru Ion senator PSD DA
257. Rujan Dumitru deputat PNL DA
258. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
259. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
260. Salan Viorel deputat PSD DA
261. Sandu Viorica deputat PSD DA
262. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
263. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
264. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
265. Scripnic Lilian deputat AUR DA
266. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
267. Seres Dénes deputat UDMR DA
268. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
269. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
270. Solomon Adrian deputat PSD DA
271. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
272. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
273. Stancu Paul deputat PSD DA
274. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
275. Stănescu Paul senator PSD DA
276. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
277. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
278. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
279. Stoian Maria deputat PNL DA
280. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
281. Stoica Diana deputat USR NU
282. Stoica Elena deputat PSD DA
283. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
284. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
285. Stroe Felix senator PSD DA
286. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
287. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
288. Szabó Ödön deputat UDMR DA
289. Șandru Cosmin deputat PNL DA
290. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
291. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
292. Șișcu George deputat PNL DA
293. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
294. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
295. Tănase Antonel deputat - NU
296. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
297. Tătaru Nelu deputat PNL DA
298. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
299. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
300. Terente Eugen deputat USR NU
301. Thellmann Christine deputat PNL DA
302. Tîlvăr Angel senator PSD DA
303. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
304. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
305. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
306. Todosiu Beniamin deputat USR NU
307. Toma Ilie deputat PSD DA
308. Toma Vasilică deputat PSD DA
309. Trăilă Cristina deputat PNL DA
310. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
311. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
312. Trufin Lucian senator PSD DA
313. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
314. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
315. Turos Lóránd senator UDMR DA
316. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
317. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
318. Țachianu Marian deputat PSD DA
319. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
320. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
321. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
322. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
323. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
324. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
325. Veștea Mihail senator PNL DA
326. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
327. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
328. Vicol Costel senator USR NU
329. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
330. Vlașin Sorin senator PSD DA
331. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
332. Weber Mihai deputat PSD DA
333. Wiener Adrian deputat USR NU
334. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
335. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
336. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
337. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 16 mai 2022, 18:23
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro