Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:40 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:40

Subiect vot: Anexa 3/45 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:337 97 55 48 12 15 15 7 35 20 22 3 7 1
- voturi pentru (DA):245 97 55 - - 15 15 1 35 20 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):92 - - 48 12 - - 6 - - 22 3 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
28. Barna Ilie Dan deputat USR NU
29. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
31. Băltărețu Viorel deputat USR NU
32. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
33. Bende Sándor deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
36. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
37. Bica Dănuț senator PNL DA
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
40. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
43. Bodea Marius senator USR NU
44. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
45. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
46. Bordei Cristian senator USR NU
47. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
48. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
49. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
50. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
51. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
53. Burciu Cristina deputat PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
55. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
57. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
60. Cernic Sebastian senator USR NU
61. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
62. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
63. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
64. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
65. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
66. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
67. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
68. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
72. Costea Adrian senator AUR NU
73. Crețu Gabriela senator PSD DA
74. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
75. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
76. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
77. Cristian Brian deputat USR NU
78. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
80. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
81. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
82. Csoma Botond deputat UDMR DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
84. Cupșa Ioan deputat PNL DA
85. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
86. Dehelean Silviu deputat USR NU
87. Deneș Ioan senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dogariu Eugen senator PSD DA
91. Dragu Anca Dana senator USR NU
92. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
93. Drulă Cătălin deputat USR NU
94. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
95. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
96. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
97. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
98. Enachi Raisa deputat AUR NU
99. Farago Petru deputat UDMR DA
100. Fădor Angelica deputat PNL DA
101. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
102. Fechet Mircea deputat PNL DA
103. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
104. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
105. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
106. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
107. Firea Gabriela senator PSD DA
108. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
109. Floroiu Ionel deputat PSD DA
110. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
111. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
112. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
113. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
114. Furtună Mirela deputat PSD DA
115. Gál Károly deputat UDMR DA
116. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
117. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
118. Genoiu Mihail senator PSD DA
119. Georgescu Laura senator PSD DA
120. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
121. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
122. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
123. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
124. Giugea Nicolae deputat - NU
125. Giurgiu Adrian deputat USR NU
126. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
127. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
128. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
130. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
131. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
132. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
133. Guran Virgil senator PNL DA
134. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
135. Halici Nicușor deputat PSD DA
136. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
137. Hatos Adrian senator PNL DA
138. Havârneanu Filip deputat USR NU
139. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
140. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
141. Humelnicu Marius senator PSD DA
142. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
143. Huțu Alexandra deputat PSD DA
144. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
145. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
146. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
147. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
148. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
149. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
150. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
151. Iordache Ion senator - NU
152. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
153. Ivan Dan senator USR NU
154. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
155. Kelemen Attila deputat UDMR DA
156. Kiss János deputat PNL DA
157. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
158. Könczei Csaba deputat UDMR DA
159. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
160. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
161. László Attila senator UDMR DA
162. Lavric Sorin senator AUR NU
163. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
164. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
165. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
166. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
167. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
168. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
169. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
170. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
171. Mang Ioan deputat PSD DA
172. Manta Claudiu deputat PSD DA
173. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
174. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
175. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
176. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
177. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
178. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
179. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
180. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
181. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
182. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
184. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
185. Mina Marian deputat PSD DA
186. Mircea Florin deputat PSD DA
187. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
188. Mirea Siminica senator PSD DA
189. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
190. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
191. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
192. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
193. Molnar Ervin deputat PNL DA
194. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
195. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
196. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
197. Munteanu Remus deputat PSD DA
198. Murariu Oana deputat USR NU
199. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
200. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
201. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
202. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
203. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
204. Nassar Rodica deputat PSD DA
205. Năcuță Sorin deputat PNL DA
206. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
207. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
208. Neagu Ionuț senator AUR NU
209. Neagu Nicolae senator PNL DA
210. Neață Eugen deputat PSD DA
211. Nechita Aurel deputat PSD DA
212. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
213. Niță Nicu deputat PSD DA
214. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
215. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
216. Oprinoiu Aurel senator USR NU
217. Orban Ludovic deputat - NU
218. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
219. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
220. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
221. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
222. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
223. Panait Radu deputat USR NU
224. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
225. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
226. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
227. Pălărie Ștefan senator USR NU
228. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
229. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
230. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
231. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
232. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
233. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
234. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
235. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
236. Popa Maricel senator PSD DA
237. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
238. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
239. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
240. Postică Andrei senator USR NU
241. Potecă Vasilica senator PNL DA
242. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
243. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
244. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
245. Presură Alexandra deputat PSD DA
246. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
247. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
248. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
249. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
250. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
251. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
252. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
253. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
254. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
255. Roman Nicolae deputat AUR NU
256. Roșca Mircea deputat PNL DA
257. Rotaru Ion senator PSD DA
258. Rujan Dumitru deputat PNL DA
259. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
260. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
261. Salan Viorel deputat PSD DA
262. Sandu Viorica deputat PSD DA
263. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
264. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
265. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
266. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
267. Scripnic Lilian deputat AUR NU
268. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
269. Seres Dénes deputat UDMR DA
270. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
271. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
272. Solomon Adrian deputat PSD DA
273. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
274. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
275. Stancu Paul deputat PSD DA
276. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
277. Stănescu Paul senator PSD DA
278. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
279. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
280. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
281. Stoian Maria deputat PNL DA
282. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
283. Stoica Diana deputat USR NU
284. Stoica Elena deputat PSD DA
285. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
286. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
287. Stroe Felix senator PSD DA
288. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
289. Szabó Ödön deputat UDMR DA
290. Șandru Cosmin deputat PNL DA
291. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
292. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
293. Șișcu George deputat PNL DA
294. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
295. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
296. Șovăială Constantin deputat - NU
297. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
298. Tătaru Nelu deputat PNL DA
299. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
300. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
301. Terente Eugen deputat USR NU
302. Thellmann Christine deputat PNL DA
303. Tîlvăr Angel senator PSD DA
304. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
305. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
306. Toma Ilie deputat PSD DA
307. Toma Vasilică deputat PSD DA
308. Trăilă Cristina deputat PNL DA
309. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
310. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
311. Trufin Lucian senator PSD DA
312. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
313. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
314. Turos Lóránd senator UDMR DA
315. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
316. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
317. Țachianu Marian deputat PSD DA
318. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
319. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
320. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
321. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
322. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
323. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
324. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
325. Veștea Mihail senator PNL DA
326. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
327. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
328. Vicol Costel senator USR NU
329. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
330. Vlașin Sorin senator PSD DA
331. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
332. Weber Mihai deputat PSD DA
333. Wiener Adrian deputat USR NU
334. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
335. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
336. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
337. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 10:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro