Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:41 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:41

Subiect vot: Anexa 3/47 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:336 97 57 47 12 14 15 8 33 20 23 2 7 1
- voturi pentru (DA):243 97 57 - - 14 15 1 33 19 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):90 - - 47 12 - - 5 - 1 23 2 - -
- abțineri:3 - - - - - - 2 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
21. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
29. Barna Ilie Dan deputat USR NU
30. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
31. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
32. Băltărețu Viorel deputat USR NU
33. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
34. Bende Sándor deputat UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
36. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
37. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
38. Bica Dănuț senator PNL DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
41. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
42. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
43. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
44. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
45. Bodea Marius senator USR NU
46. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
47. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
48. Bordei Cristian senator USR NU
49. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
50. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
52. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
53. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
54. Burciu Cristina deputat PNL DA
55. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
56. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
57. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
58. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
59. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
60. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
61. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
62. Cernic Sebastian senator USR NU
63. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
64. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
65. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
66. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
67. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
68. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
69. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
70. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
71. Cîtea Vasile deputat PSD DA
72. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
73. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
74. Crețu Gabriela senator PSD DA
75. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
76. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
77. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
78. Cristian Brian deputat USR NU
79. Cristina Ioan senator PNL DA
80. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
81. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
82. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
83. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
84. Csoma Botond deputat UDMR DA
85. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
86. Cupșa Ioan deputat PNL DA
87. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
88. Dehelean Silviu deputat USR NU
89. Deneș Ioan senator PSD DA
90. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
91. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
92. Dogariu Eugen senator PSD DA
93. Dragu Anca Dana senator USR NU
94. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
95. Drulă Cătălin deputat USR NU
96. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
97. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
98. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
99. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
100. Enachi Raisa deputat AUR NU
101. Fădor Angelica deputat PNL DA
102. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
103. Fechet Mircea deputat PNL DA
104. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
105. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
106. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
107. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
108. Firea Gabriela senator PSD DA
109. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
110. Floroiu Ionel deputat PSD DA
111. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
112. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
113. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
114. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
115. Furtună Mirela deputat PSD DA
116. Gál Károly deputat UDMR DA
117. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
118. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
119. Genoiu Mihail senator PSD DA
120. Georgescu Laura senator PSD DA
121. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
122. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
123. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
124. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
125. Giugea Nicolae deputat - NU
126. Giurgiu Adrian deputat USR NU
127. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
128. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
129. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
130. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
131. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
132. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
133. Guran Virgil senator PNL DA
134. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
135. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
136. Hatos Adrian senator PNL DA
137. Havârneanu Filip deputat USR NU
138. Hărătău Elena deputat PNL DA
139. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
140. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
141. Humelnicu Marius senator PSD DA
142. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
143. Huțu Alexandra deputat PSD DA
144. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
145. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
146. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
147. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
148. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
149. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
150. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
151. Iordache Ion senator - Abținere
152. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
153. Ivan Dan senator USR NU
154. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
155. Kelemen Attila deputat UDMR DA
156. Kiss János deputat PNL DA
157. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
158. Könczei Csaba deputat UDMR DA
159. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
160. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
161. László Attila senator UDMR DA
162. Lavric Sorin senator AUR NU
163. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
164. Lazăr Teodor deputat USR NU
165. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
166. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
167. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
168. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
169. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
170. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
171. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
172. Mang Ioan deputat PSD DA
173. Manta Claudiu deputat PSD DA
174. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
175. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
176. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
177. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
178. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
179. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
180. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
181. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
182. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
183. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
184. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
185. Mina Marian deputat PSD DA
186. Mircea Florin deputat PSD DA
187. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
188. Mirea Siminica senator PSD DA
189. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
190. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - Abținere
191. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
192. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
193. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
194. Molnar Ervin deputat PNL DA
195. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
196. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
197. Muntean Lucica Dina senator PNL NU
198. Munteanu Remus deputat PSD DA
199. Murariu Oana deputat USR NU
200. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
201. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
202. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
203. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
204. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
205. Nassar Rodica deputat PSD DA
206. Năcuță Sorin deputat PNL DA
207. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
208. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
209. Neagu Ionuț senator AUR NU
210. Neagu Nicolae senator PNL DA
211. Neață Eugen deputat PSD DA
212. Nechita Aurel deputat PSD DA
213. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
214. Niță Nicu deputat PSD DA
215. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
216. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
217. Oprinoiu Aurel senator USR NU
218. Orban Ludovic deputat - NU
219. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
220. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
221. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
222. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
223. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
224. Panait Radu deputat USR NU
225. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
226. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
227. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
228. Pălărie Ștefan senator USR NU
229. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
230. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
231. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
232. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
233. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
234. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
235. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
236. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
237. Popa Maricel senator PSD DA
238. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
239. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
240. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
241. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
242. Postică Andrei senator USR NU
243. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
244. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
245. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
246. Presură Alexandra deputat PSD DA
247. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
248. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
249. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
250. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
251. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
252. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
253. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
254. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
255. Roman Nicolae deputat AUR NU
256. Roșca Mircea deputat PNL DA
257. Rotaru Ion senator PSD DA
258. Rujan Dumitru deputat PNL DA
259. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
260. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
261. Salan Viorel deputat PSD DA
262. Sandu Viorica deputat PSD DA
263. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
264. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
265. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
266. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
267. Scripnic Lilian deputat AUR NU
268. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
269. Seres Dénes deputat UDMR DA
270. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
271. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
272. Solomon Adrian deputat PSD DA
273. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
274. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
275. Stancu Paul deputat PSD DA
276. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
277. Stănescu Paul senator PSD DA
278. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
279. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
280. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
281. Stoian Maria deputat PNL DA
282. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
283. Stoica Elena deputat PSD DA
284. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
285. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
286. Stroe Felix senator PSD DA
287. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
288. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
289. Szabó Ödön deputat UDMR DA
290. Șandru Cosmin deputat PNL DA
291. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
292. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
293. Șișcu George deputat PNL DA
294. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
295. Șovăială Constantin deputat - Abținere
296. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
297. Tătaru Nelu deputat PNL DA
298. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
299. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
300. Terente Eugen deputat USR NU
301. Thellmann Christine deputat PNL DA
302. Tîlvăr Angel senator PSD DA
303. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
304. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
305. Toma Ilie deputat PSD DA
306. Toma Vasilică deputat PSD DA
307. Trăilă Cristina deputat PNL DA
308. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
309. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
310. Trufin Lucian senator PSD DA
311. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
312. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
313. Turos Lóránd senator UDMR DA
314. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
315. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
316. Țachianu Marian deputat PSD DA
317. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
318. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
319. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
320. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
321. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
322. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
323. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
324. Veștea Mihail senator PNL DA
325. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
326. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
327. Vicol Costel senator USR NU
328. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
329. Vlașin Sorin senator PSD DA
330. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
331. Weber Mihai deputat PSD DA
332. Wiener Adrian deputat USR NU
333. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
334. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
335. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
336. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 11:32
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro