Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:42 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:42

Subiect vot: Anexa 3/48 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:327 96 56 47 12 14 15 6 31 20 21 1 7 1
- voturi pentru (DA):239 95 56 - - 14 15 1 31 20 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):87 1 - 47 12 - - 5 - - 21 1 - -
- abțineri:1 - - - - - - - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
24. Barbu Costel deputat PNL DA
25. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
26. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
27. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
28. Băltărețu Viorel deputat USR NU
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
34. Bica Dănuț senator PNL DA
35. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
36. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
38. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
40. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
41. Bodea Marius senator USR NU
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
44. Bordei Cristian senator USR NU
45. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
46. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
49. Burciu Cristina deputat PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
60. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
69. Constantin Daniel deputat PNL DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Cristina Ioan senator PNL DA
76. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
77. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
78. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
79. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
80. Csoma Botond deputat UDMR DA
81. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
82. Cupșa Ioan deputat PNL DA
83. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
84. Dehelean Silviu deputat USR NU
85. Deneș Ioan senator PSD DA
86. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
87. Dogariu Eugen senator PSD DA
88. Dragu Anca Dana senator USR NU
89. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
90. Drulă Cătălin deputat USR NU
91. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
92. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
93. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
94. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
95. Enachi Raisa deputat AUR NU
96. Fădor Angelica deputat PNL DA
97. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
98. Fechet Mircea deputat PNL DA
99. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
100. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
101. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
102. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
103. Firea Gabriela senator PSD DA
104. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
105. Floroiu Ionel deputat PSD DA
106. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
107. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
108. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
109. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
110. Furtună Mirela deputat PSD DA
111. Gál Károly deputat UDMR DA
112. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
114. Genoiu Mihail senator PSD DA
115. Georgescu Laura senator PSD DA
116. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
117. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
118. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
120. Ghica Cristian senator USR NU
121. Giugea Nicolae deputat - NU
122. Giurgiu Adrian deputat USR NU
123. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
124. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
126. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
127. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
128. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
129. Guran Virgil senator PNL DA
130. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
131. Halici Nicușor deputat PSD DA
132. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
133. Hatos Adrian senator PNL DA
134. Havârneanu Filip deputat USR NU
135. Hărătău Elena deputat PNL DA
136. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
137. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
138. Humelnicu Marius senator PSD DA
139. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
140. Huțu Alexandra deputat PSD DA
141. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
142. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
143. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
144. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
145. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
146. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
147. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
148. Iordache Ion senator - Abținere
149. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
150. Ivan Dan senator USR NU
151. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
152. Kelemen Attila deputat UDMR DA
153. Kiss János deputat PNL DA
154. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
155. Könczei Csaba deputat UDMR DA
156. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
157. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
158. László Attila senator UDMR DA
159. Lavric Sorin senator AUR NU
160. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
161. Lazăr Teodor deputat USR NU
162. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
163. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
164. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
165. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
166. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
167. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
168. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
169. Mang Ioan deputat PSD DA
170. Manta Claudiu deputat PSD DA
171. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
172. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
173. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
174. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
175. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
177. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
178. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
180. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
181. Mina Marian deputat PSD DA
182. Mircea Florin deputat PSD DA
183. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
184. Mirea Siminica senator PSD DA
185. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
186. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
187. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
188. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
189. Molnar Ervin deputat PNL DA
190. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
191. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
192. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
193. Munteanu Remus deputat PSD DA
194. Murariu Oana deputat USR NU
195. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
196. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
197. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
198. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
199. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
200. Nassar Rodica deputat PSD DA
201. Năcuță Sorin deputat PNL DA
202. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
203. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
204. Neagu Nicolae senator PNL DA
205. Neață Eugen deputat PSD DA
206. Nechita Aurel deputat PSD DA
207. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
208. Niță Nicu deputat PSD DA
209. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
210. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
211. Oprinoiu Aurel senator USR NU
212. Orban Ludovic deputat - NU
213. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
214. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
215. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
216. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
217. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
218. Panait Radu deputat USR NU
219. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
220. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
221. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
222. Pălărie Ștefan senator USR NU
223. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
224. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
225. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
226. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
227. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
228. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
229. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
230. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
231. Popa Maricel senator PSD DA
232. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
233. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
235. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
236. Postică Andrei senator USR NU
237. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
238. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
239. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
240. Presură Alexandra deputat PSD DA
241. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
242. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
243. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
244. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
245. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
246. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
247. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
248. Roman Nicolae deputat AUR NU
249. Roșca Mircea deputat PNL DA
250. Rotaru Ion senator PSD DA
251. Rujan Dumitru deputat PNL DA
252. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
253. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
254. Salan Viorel deputat PSD DA
255. Sandu Viorica deputat PSD DA
256. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
257. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
258. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
259. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
260. Scripnic Lilian deputat AUR NU
261. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
262. Seres Dénes deputat UDMR DA
263. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
264. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
265. Solomon Adrian deputat PSD DA
266. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
267. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
268. Stancu Paul deputat PSD DA
269. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
270. Stănescu Paul senator PSD DA
271. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
272. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
273. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
274. Stoian Maria deputat PNL DA
275. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
276. Stoica Diana deputat USR NU
277. Stoica Elena deputat PSD DA
278. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
279. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
280. Stroe Felix senator PSD DA
281. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
282. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
283. Szabó Ödön deputat UDMR DA
284. Șandru Cosmin deputat PNL DA
285. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
286. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
287. Șișcu George deputat PNL DA
288. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
289. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
290. Tătaru Nelu deputat PNL DA
291. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
292. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD NU
293. Terente Eugen deputat USR NU
294. Thellmann Christine deputat PNL DA
295. Tîlvăr Angel senator PSD DA
296. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
297. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
298. Toma Ilie deputat PSD DA
299. Toma Vasilică deputat PSD DA
300. Trăilă Cristina deputat PNL DA
301. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
302. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
303. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
304. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
305. Turos Lóránd senator UDMR DA
306. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
307. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
308. Țachianu Marian deputat PSD DA
309. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
310. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
311. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
312. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
313. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
314. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
315. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
316. Veștea Mihail senator PNL DA
317. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
318. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
319. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
320. Vlașin Sorin senator PSD DA
321. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
322. Weber Mihai deputat PSD DA
323. Wiener Adrian deputat USR NU
324. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
325. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
326. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
327. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 6:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro