Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:44

Subiect vot: Anexa 3/51 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:332 92 56 47 13 15 14 7 33 21 23 3 7 1
- voturi pentru (DA):239 92 56 - - 15 14 1 33 21 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):92 - - 47 13 - - 5 - - 23 3 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
28. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
30. Băltărețu Viorel deputat USR NU
31. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
32. Bende Sándor deputat UDMR DA
33. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
34. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
35. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
36. Bica Dănuț senator PNL DA
37. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
38. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
39. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
40. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
41. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
42. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
43. Bodea Marius senator USR NU
44. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
45. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
46. Bordei Cristian senator USR NU
47. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
48. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
49. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
50. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
51. Burciu Cristina deputat PNL DA
52. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
53. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
54. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
55. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
56. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
57. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
58. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
59. Cernic Sebastian senator USR NU
60. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
61. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
62. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
63. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
64. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
65. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
66. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
67. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
68. Cîtea Vasile deputat PSD DA
69. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
70. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
71. Costea Adrian senator AUR NU
72. Crețu Gabriela senator PSD DA
73. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
74. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
75. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
76. Cristian Brian deputat USR NU
77. Cristina Ioan senator PNL DA
78. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
79. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
80. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
81. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
82. Csoma Botond deputat UDMR DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
84. Cupșa Ioan deputat PNL DA
85. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
86. Dehelean Silviu deputat USR NU
87. Deneș Ioan senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dogariu Eugen senator PSD DA
91. Dragu Anca Dana senator USR NU
92. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
93. Drulă Cătălin deputat USR NU
94. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
95. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
96. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
97. Enachi Raisa deputat AUR NU
98. Farago Petru deputat UDMR DA
99. Fădor Angelica deputat PNL DA
100. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
101. Fechet Mircea deputat PNL DA
102. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
103. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
104. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
105. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
106. Firea Gabriela senator PSD DA
107. Floroiu Ionel deputat PSD DA
108. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
109. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
110. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
111. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
112. Furtună Mirela deputat PSD DA
113. Gál Károly deputat UDMR DA
114. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
115. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
116. Genoiu Mihail senator PSD DA
117. Georgescu Laura senator PSD DA
118. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
119. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
120. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
121. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
122. Ghica Cristian senator USR NU
123. Giugea Nicolae deputat - NU
124. Giurgiu Adrian deputat USR NU
125. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
126. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
127. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
128. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
129. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
130. Guran Virgil senator PNL DA
131. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
132. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
133. Hatos Adrian senator PNL DA
134. Havârneanu Filip deputat USR NU
135. Hărătău Elena deputat PNL DA
136. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
137. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
138. Humelnicu Marius senator PSD DA
139. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
140. Huțu Alexandra deputat PSD DA
141. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
142. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
143. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
144. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
145. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
146. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
147. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
148. Iordache Ion senator - NU
149. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
150. Ivan Dan senator USR NU
151. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
152. Kelemen Attila deputat UDMR DA
153. Kiss János deputat PNL DA
154. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
155. Könczei Csaba deputat UDMR DA
156. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
157. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
158. László Attila senator UDMR DA
159. Lavric Sorin senator AUR NU
160. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
161. Lazăr Teodor deputat USR NU
162. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
163. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
164. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
165. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
166. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
167. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
168. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
169. Mang Ioan deputat PSD DA
170. Manta Claudiu deputat PSD DA
171. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
172. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
173. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
174. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
175. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
176. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
177. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
178. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
179. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
181. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
182. Mina Marian deputat PSD DA
183. Mircea Florin deputat PSD DA
184. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
185. Mirea Siminica senator PSD DA
186. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
187. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
188. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
189. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
190. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
191. Molnar Ervin deputat PNL DA
192. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
193. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
194. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
195. Munteanu Remus deputat PSD DA
196. Murariu Oana deputat USR NU
197. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
198. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
199. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
200. Nassar Rodica deputat PSD DA
201. Năcuță Sorin deputat PNL DA
202. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
203. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
204. Neagu Ionuț senator AUR NU
205. Neagu Nicolae senator PNL DA
206. Neață Eugen deputat PSD DA
207. Nechita Aurel deputat PSD DA
208. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
209. Niță Nicu deputat PSD DA
210. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
211. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
212. Oprinoiu Aurel senator USR NU
213. Orban Ludovic deputat - NU
214. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
215. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
216. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
217. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
218. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
219. Panait Radu deputat USR NU
220. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
221. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
222. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
223. Pălărie Ștefan senator USR NU
224. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
225. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
226. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
227. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
228. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
229. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
230. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
231. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
232. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
233. Popa Maricel senator PSD DA
234. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
235. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
236. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
237. Postică Andrei senator USR NU
238. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
239. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
240. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
241. Presură Alexandra deputat PSD DA
242. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
243. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
244. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
245. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
246. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
247. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
248. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
249. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
250. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
251. Roman Nicolae deputat AUR NU
252. Roșca Mircea deputat PNL DA
253. Rotaru Ion senator PSD DA
254. Rujan Dumitru deputat PNL DA
255. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
256. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
257. Salan Viorel deputat PSD DA
258. Sandu Viorica deputat PSD DA
259. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
260. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
261. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
262. Scripnic Lilian deputat AUR NU
263. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
264. Seres Dénes deputat UDMR DA
265. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
266. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
267. Solomon Adrian deputat PSD DA
268. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
269. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
270. Stancu Paul deputat PSD DA
271. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
272. Stănescu Paul senator PSD DA
273. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
274. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
275. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
276. Stoian Maria deputat PNL DA
277. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
278. Stoica Diana deputat USR NU
279. Stoica Elena deputat PSD DA
280. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
281. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
282. Stroe Felix senator PSD DA
283. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
284. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
285. Szabó Ödön deputat UDMR DA
286. Șandru Cosmin deputat PNL DA
287. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
288. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
289. Șișcu George deputat PNL DA
290. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
291. Șovăială Constantin deputat - Abținere
292. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
293. Tătaru Nelu deputat PNL DA
294. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
295. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
296. Terente Eugen deputat USR NU
297. Thellmann Christine deputat PNL DA
298. Tîlvăr Angel senator PSD DA
299. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
300. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
301. Toma Ilie deputat PSD DA
302. Toma Vasilică deputat PSD DA
303. Trăilă Cristina deputat PNL DA
304. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
305. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
306. Trufin Lucian senator PSD DA
307. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
308. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
309. Turos Lóránd senator UDMR DA
310. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
311. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
312. Țachianu Marian deputat PSD DA
313. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
314. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
315. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
316. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
317. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
318. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
319. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
320. Veștea Mihail senator PNL DA
321. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
322. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
323. Vicol Costel senator USR NU
324. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
325. Vlașin Sorin senator PSD DA
326. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
327. Weber Mihai deputat PSD DA
328. Wiener Adrian deputat USR NU
329. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
330. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
331. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
332. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 11:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro