Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:44 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:44

Subiect vot: Anexa 3/52 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:331 92 56 48 13 14 14 8 33 20 23 2 7 1
- voturi pentru (DA):238 92 56 - - 14 14 2 33 20 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):93 - - 48 13 - - 6 - - 23 2 - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
21. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
29. Barna Ilie Dan deputat USR NU
30. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
31. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
32. Băltărețu Viorel deputat USR NU
33. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
34. Bende Sándor deputat UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
36. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
37. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
38. Bica Dănuț senator PNL DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
41. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
42. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
43. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
44. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
45. Bodea Marius senator USR NU
46. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
47. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
48. Bordei Cristian senator USR NU
49. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
50. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
51. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
53. Burciu Cristina deputat PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
55. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
57. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
61. Cernic Sebastian senator USR NU
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
64. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
66. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
68. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
69. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
72. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
73. Costea Adrian senator AUR NU
74. Crețu Gabriela senator PSD DA
75. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
76. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
77. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
78. Cristian Brian deputat USR NU
79. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
81. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Csoma Botond deputat UDMR DA
84. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
85. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
86. Dehelean Silviu deputat USR NU
87. Deneș Ioan senator PSD DA
88. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dogariu Eugen senator PSD DA
91. Dragu Anca Dana senator USR NU
92. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
93. Drulă Cătălin deputat USR NU
94. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
95. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
96. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
97. Enachi Raisa deputat AUR NU
98. Farago Petru deputat UDMR DA
99. Fădor Angelica deputat PNL DA
100. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
101. Fechet Mircea deputat PNL DA
102. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
103. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
104. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
105. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
106. Firea Gabriela senator PSD DA
107. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
108. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
109. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
110. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
111. Furtună Mirela deputat PSD DA
112. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
113. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
114. Genoiu Mihail senator PSD DA
115. Georgescu Laura senator PSD DA
116. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
117. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
118. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
119. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
120. Ghica Cristian senator USR NU
121. Giugea Nicolae deputat - NU
122. Giurgiu Adrian deputat USR NU
123. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
124. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
125. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
126. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
127. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
128. Guran Virgil senator PNL DA
129. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
130. Halici Nicușor deputat PSD DA
131. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
132. Hatos Adrian senator PNL DA
133. Havârneanu Filip deputat USR NU
134. Hărătău Elena deputat PNL DA
135. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
136. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
137. Humelnicu Marius senator PSD DA
138. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
139. Huțu Alexandra deputat PSD DA
140. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
141. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
142. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
143. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
144. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
145. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
146. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
147. Iordache Ion senator - NU
148. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
149. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
150. Kelemen Attila deputat UDMR DA
151. Kiss János deputat PNL DA
152. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
153. Könczei Csaba deputat UDMR DA
154. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
155. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
156. László Attila senator UDMR DA
157. Lavric Sorin senator AUR NU
158. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
159. Lazăr Teodor deputat USR NU
160. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
161. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
162. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
163. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
164. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
165. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
166. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
167. Mang Ioan deputat PSD DA
168. Manta Claudiu deputat PSD DA
169. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
170. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
171. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
172. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
173. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
175. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
176. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
177. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
178. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
179. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
180. Mina Marian deputat PSD DA
181. Mircea Florin deputat PSD DA
182. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
183. Mirea Siminica senator PSD DA
184. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
185. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
186. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
187. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
188. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
189. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
190. Molnar Ervin deputat PNL DA
191. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
192. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
193. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
194. Munteanu Remus deputat PSD DA
195. Murariu Oana deputat USR NU
196. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
197. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
198. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
199. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
200. Nassar Rodica deputat PSD DA
201. Năcuță Sorin deputat PNL DA
202. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
203. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
204. Neagu Nicolae senator PNL DA
205. Neață Eugen deputat PSD DA
206. Nechita Aurel deputat PSD DA
207. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
208. Niță Nicu deputat PSD DA
209. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
210. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
211. Oprinoiu Aurel senator USR NU
212. Orban Ludovic deputat - NU
213. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
214. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
215. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
216. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
217. Panait Radu deputat USR NU
218. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
219. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
220. Pălărie Ștefan senator USR NU
221. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
222. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
223. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
224. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
225. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
226. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
227. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
228. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
229. Popa Maricel senator PSD DA
230. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
231. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
232. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
233. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
234. Postică Andrei senator USR NU
235. Potecă Vasilica senator PNL DA
236. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
237. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
238. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
239. Presură Alexandra deputat PSD DA
240. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
241. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
242. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
243. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
244. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
245. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
246. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
247. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
248. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
249. Roman Nicolae deputat AUR NU
250. Roșca Mircea deputat PNL DA
251. Rotaru Ion senator PSD DA
252. Rujan Dumitru deputat PNL DA
253. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
254. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
255. Salan Viorel deputat PSD DA
256. Sandu Viorica deputat PSD DA
257. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
258. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
259. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
260. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
261. Scripnic Lilian deputat AUR NU
262. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
263. Seres Dénes deputat UDMR DA
264. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
265. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
266. Solomon Adrian deputat PSD DA
267. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
268. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
269. Stancu Paul deputat PSD DA
270. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
271. Stănescu Paul senator PSD DA
272. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
273. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
274. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
275. Stoian Maria deputat PNL DA
276. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
277. Stoica Diana deputat USR NU
278. Stoica Elena deputat PSD DA
279. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
280. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
281. Stroe Felix senator PSD DA
282. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
283. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
284. Szabó Ödön deputat UDMR DA
285. Șandru Cosmin deputat PNL DA
286. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
287. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
288. Șișcu George deputat PNL DA
289. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
290. Șovăială Constantin deputat - NU
291. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
292. Tătaru Nelu deputat PNL DA
293. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
294. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
295. Terente Eugen deputat USR NU
296. Thellmann Christine deputat PNL DA
297. Tîlvăr Angel senator PSD DA
298. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
299. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
300. Toma Ilie deputat PSD DA
301. Toma Vasilică deputat PSD DA
302. Trăilă Cristina deputat PNL DA
303. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
304. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
305. Trufin Lucian senator PSD DA
306. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
307. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
308. Turos Lóránd senator UDMR DA
309. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
310. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
311. Țachianu Marian deputat PSD DA
312. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
313. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
314. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
315. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
316. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
317. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
318. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
319. Veștea Mihail senator PNL DA
320. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
321. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
322. Vicol Costel senator USR NU
323. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
324. Vlașin Sorin senator PSD DA
325. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
326. Weber Mihai deputat PSD DA
327. Wiener Adrian deputat USR NU
328. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
329. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
330. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
331. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 8:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro