Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:49 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:49

Subiect vot: Anexa 3/56 - amendament respins 1
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:319 91 52 46 13 15 13 7 31 20 24 1 5 1
- voturi pentru (DA):81 - 2 45 - - 1 7 - - 24 - 1 1
- voturi împotrivă (NU):180 90 8 1 1 15 11 - 31 19 - 1 3 -
- abțineri:58 1 42 - 12 - 1 - - 1 - - 1 -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL NU
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD NU
3. Albișteanu Mihail deputat AUR Abținere
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD NU
5. Alda Adrian deputat PSD NU
6. Alexandru Victoria-Violeta deputat - DA
7. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL Abținere
8. Anastase Roberta Alma senator PNL NU
9. Andronache Gabriel deputat PNL Abținere
10. Andrușceac Antonio deputat AUR Abținere
11. Anisie Monica-Cristina senator PNL NU
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL Abținere
14. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL NU
15. Azamfirei Leonard senator PSD NU
16. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD NU
17. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
18. Badea Viorel-Riceard senator PNL NU
19. Banias Mircea Marius deputat PNL Abținere
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL NU
21. Barbu Costel deputat PNL Abținere
22. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
23. Barna Ilie Dan deputat USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL Abținere
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD NU
26. Băltărețu Viorel deputat USR DA
27. Bejinariu Eugen deputat PSD NU
28. Bende Sándor deputat UDMR NU
29. Benga Tudor - Vlad deputat USR DA
30. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
31. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
32. Bica Dănuț senator PNL NU
33. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR NU
34. Bîca Iulian-Mihail senator PNL Abținere
35. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL Abținere
36. Bîrcă Constantin deputat PSD NU
37. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
38. Bode Lucian Nicolae deputat PNL Abținere
39. Bodea Marius senator USR DA
40. Bodog Florian-Dorel senator PSD NU
41. Bola Bogdan-Alexandru deputat - DA
42. Bordei Cristian senator USR DA
43. Bota Călin-Ioan deputat PNL NU
44. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD NU
45. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD NU
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
47. Bulai Oana-Gianina deputat PSD NU
48. Burciu Cristina deputat PNL Abținere
49. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
50. Calotă Florică Ică deputat PNL Abținere
51. Cambera Oana-Alexandra deputat USR DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL Abținere
53. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD NU
54. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL Abținere
55. Cernic Sebastian senator USR DA
56. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD NU
57. Chichirău Cosette-Paula deputat USR DA
58. Chirilă Virgil Alin deputat PSD NU
59. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL NU
60. Ciofu Cătălina deputat PNL Abținere
61. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD NU
62. Cionoiu Nicusor senator PSD NU
63. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
64. Cîtea Vasile deputat PSD NU
65. Coarnă Dumitru deputat PSD NU
66. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR Abținere
67. Cristea Andi-Lucian deputat PSD NU
68. Cristescu Ionel-Danut senator PSD NU
69. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD NU
70. Cristian Brian deputat USR DA
71. Cristina Ioan senator PNL NU
72. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
73. Crușoveanu Marian deputat PNL NU
74. Császár Károly Zsolt senator UDMR NU
75. Csép Éva-Andrea deputat UDMR NU
76. Csoma Botond deputat UDMR NU
77. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD NU
78. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
79. Dehelean Silviu deputat USR DA
80. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
81. Dinu Cristina-Elena deputat PSD NU
82. Dogariu Eugen senator PSD NU
83. Dragu Anca Dana senator USR DA
84. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
85. Drulă Cătălin deputat USR DA
86. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD NU
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD NU
88. Dunava Costel Neculai deputat PSD NU
89. Dunca Marius-Alexandru senator PSD NU
90. Enachi Raisa deputat AUR Abținere
91. Farago Petru deputat UDMR NU
92. Fădor Angelica deputat PNL Abținere
93. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL Abținere
94. Fechet Mircea deputat PNL Abținere
95. Fejér László-Ődőn senator UDMR Abținere
96. Feodor Silviu deputat Minoritati NU
97. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD NU
98. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati NU
99. Firea Gabriela senator PSD NU
100. Florea Oana-Consuela deputat PSD NU
101. Flucuș Dumitru deputat PNL NU
102. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR Abținere
103. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD NU
104. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD NU
105. Furtună Mirela deputat PSD NU
106. Gál Károly deputat UDMR NU
107. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati NU
108. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD NU
109. Genoiu Mihail senator PSD NU
110. Georgescu Laura senator PSD NU
111. Gheba Daniel-Sorin deputat USR DA
112. Gheorghiu Bogdan deputat PNL NU
113. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati NU
114. Ghica Cristian senator USR DA
115. Giugea Nicolae deputat - DA
116. Gliga Dumitrița deputat PSD NU
117. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL NU
118. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD NU
119. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD NU
120. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati NU
121. Guran Virgil senator PNL NU
122. Halici Nicușor deputat PSD NU
123. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
124. Havârneanu Filip deputat USR DA
125. Hărătău Elena deputat PNL Abținere
126. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD NU
127. Horga Maria-Gabriela deputat PNL Abținere
128. Humelnicu Marius senator PSD NU
129. Huțu Alexandra deputat PSD NU
130. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL Abținere
131. Iancu Marius-Ionel deputat PSD NU
132. Ibram Iusein deputat Minoritati NU
133. Ichim Cristian-Paul deputat USR DA
134. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD NU
135. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL NU
136. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
137. Iordache Ion senator - DA
138. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD NU
139. Ivan Dan senator USR DA
140. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR Abținere
141. Kelemen Attila deputat UDMR NU
142. Kiss János deputat PNL Abținere
143. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - DA
144. Könczei Csaba deputat UDMR NU
145. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR NU
146. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR NU
147. László Attila senator UDMR DA
148. Lavric Sorin senator AUR NU
149. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
150. Lazăr Teodor deputat USR DA
151. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL Abținere
152. Longher Ghervazen deputat Minoritati NU
153. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
154. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD NU
155. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD NU
156. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR DA
157. Macovei Silviu Nicu deputat PSD NU
158. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR NU
159. Mang Ioan deputat PSD NU
160. Manta Claudiu deputat PSD NU
161. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL Abținere
162. Matei Constantin-Bogdan senator PSD NU
163. Mărculescu Dumitru deputat PNL Abținere
164. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD NU
165. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati Abținere
166. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
167. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
168. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD NU
169. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD NU
170. Miklós Zoltán deputat UDMR NU
171. Mina Marian deputat PSD NU
172. Mircea Florin deputat PSD NU
173. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
174. Mirea Siminica senator PSD NU
175. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
176. Mitrea Dumitrina deputat AUR Abținere
177. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
178. Mîndruță Gheorghiță senator USR DA
179. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
180. Molnar Ervin deputat PNL Abținere
181. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
182. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR Abținere
183. Muntean Lucica Dina senator PNL NU
184. Munteanu Remus deputat PSD NU
185. Murariu Oana deputat USR DA
186. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL Abținere
187. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
188. Mușoiu Ștefan deputat PSD NU
189. Nagy Szabolcs deputat UDMR NU
190. Nassar Rodica deputat PSD NU
191. Năcuță Sorin deputat PNL Abținere
192. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD NU
193. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
194. Neagu Nicolae senator PNL NU
195. Neață Eugen deputat PSD NU
196. Nechita Aurel deputat PSD NU
197. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
198. Niță Nicu deputat PSD NU
199. Oprea Stefan-Radu senator PSD NU
200. Oprinoiu Aurel senator USR DA
201. Orban Ludovic deputat - DA
202. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD NU
203. Oteșanu Daniela deputat PSD NU
204. Özmen Oana-Marciana deputat USR DA
205. Paladi George-Adrian deputat PSD NU
206. Pambuccian Varujan deputat Minoritati NU
207. Paraschiv Rodica deputat PSD NU
208. Pavelescu Nicolae deputat PSD NU
209. Pălărie Ștefan senator USR DA
210. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR Abținere
211. Petcu Toma-Florin senator PNL NU
212. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati NU
213. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD NU
214. Piper-Savu Florin deputat PSD NU
215. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL Abținere
216. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD NU
217. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR DA
218. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
219. Popa Maricel senator PSD NU
220. Popa Radu Mihai deputat PSD NU
221. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD NU
222. Popescu Dan-Cristian deputat PSD NU
223. Popica Eduard-Andrei deputat PSD NU
224. Postică Andrei senator USR DA
225. Poteraș Cosmin-Marian senator USR DA
226. Predescu Ana-Loredana deputat PSD NU
227. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL NU
228. Presură Alexandra deputat PSD NU
229. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL Abținere
230. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
231. Prunean Alin-Costel deputat USR DA
232. Pufu Vlad-Mircea senator PNL NU
233. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD NU
234. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD NU
235. Răducanu Sebastian senator PSD NU
236. Rizea Cristina Camelia deputat USR DA
237. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
238. Roman Florin-Claudiu deputat PNL Abținere
239. Roman Nicolae deputat AUR Abținere
240. Roșca Mircea deputat PNL Abținere
241. Rotaru Ion senator PSD NU
242. Rujan Dumitru deputat PNL Abținere
243. Rujan Ion-Cristinel senator PSD NU
244. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR Abținere
245. Salan Viorel deputat PSD NU
246. Sandu Viorica deputat PSD NU
247. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR DA
248. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL Abținere
249. Sbîrnea Liliana senator PSD NU
250. Scântei Laura-Iuliana senator PNL NU
251. Scripnic Lilian deputat AUR NU
252. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
253. Seres Dénes deputat UDMR NU
254. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL Abținere
255. Simonis Alfred - Robert deputat PSD NU
256. Solomon Adrian deputat PSD NU
257. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
258. Stancu Ionel deputat Minoritati NU
259. Stancu Paul deputat PSD NU
260. Stativă Irinel Ioan deputat PSD NU
261. Stănescu Paul senator PSD NU
262. Stănescu Vetuța deputat PNL Abținere
263. Stângă George-Cătălin deputat PNL NU
264. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD NU
265. Stoian Maria deputat PNL Abținere
266. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR Abținere
267. Stoica Diana deputat USR DA
268. Stoica Elena deputat PSD NU
269. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL Abținere
270. Streinu Cercel Adrian senator PSD NU
271. Stroe Felix senator PSD NU
272. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
273. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD NU
274. Szabó Ödön deputat UDMR NU
275. Șandru Cosmin deputat PNL Abținere
276. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD Abținere
277. Șimon Gheorghe deputat PSD NU
278. Șișcu George deputat PNL Abținere
279. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD NU
280. Șoldan Gheorghe deputat PSD NU
281. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD NU
282. Tătaru Nelu deputat PNL Abținere
283. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR DA
284. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD NU
285. Terente Eugen deputat USR DA
286. Thellmann Christine deputat PNL Abținere
287. Tîlvăr Angel senator PSD NU
288. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD NU
289. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
290. Toma Ilie deputat PSD NU
291. Toma Vasilică deputat PSD NU
292. Trăilă Cristina deputat PNL NU
293. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD NU
294. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
295. Trufin Lucian senator PSD NU
296. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD NU
297. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR DA
298. Turos Lóránd senator UDMR NU
299. Tușa Adriana Diana deputat PSD NU
300. Tuță George-Cristian deputat PNL Abținere
301. Țachianu Marian deputat PSD NU
302. Țapu Nazare Eugen senator PNL NU
303. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
304. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD NU
305. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
306. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL Abținere
307. Vela Ion-Marcel senator PNL NU
308. Veștea Mihail senator PNL NU
309. Viașu Cosmin-Cristian senator USR DA
310. Vicol Costel senator USR DA
311. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
312. Vlașin Sorin senator PSD NU
313. Vulpescu Ioan deputat PSD NU
314. Weber Mihai deputat PSD NU
315. Wiener Adrian deputat USR DA
316. Zakarias Zoltán deputat UDMR NU
317. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD NU
318. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati NU
319. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 7:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro