Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:50 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:50

Subiect vot: Anexa 3/57 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:336 98 59 48 13 15 14 7 33 20 23 1 5
- voturi pentru (DA):246 98 58 1 - 15 14 2 33 20 - - 5
- voturi împotrivă (NU):88 - - 47 12 - - 5 - - 23 1 -
- abțineri:2 - 1 - 1 - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
20. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
21. Balan Ioan deputat PNL DA
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
28. Barna Ilie Dan deputat USR NU
29. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
31. Băltărețu Viorel deputat USR NU
32. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
33. Bende Sándor deputat UDMR DA
34. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
35. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
36. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
37. Bica Dănuț senator PNL DA
38. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
39. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
40. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
41. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
42. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
43. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
44. Bodea Marius senator USR NU
45. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
46. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
47. Bordei Cristian senator USR NU
48. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
49. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
50. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
51. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
53. Burciu Cristina deputat PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
55. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
57. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
61. Cernic Sebastian senator USR NU
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
64. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
66. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
68. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
69. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
72. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
73. Constantin Daniel deputat PNL DA
74. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
75. Crețu Gabriela senator PSD DA
76. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
77. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
78. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
79. Cristian Brian deputat USR NU
80. Cristina Ioan senator PNL DA
81. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
82. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
83. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
84. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
85. Csoma Botond deputat UDMR DA
86. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
87. Cupșa Ioan deputat PNL DA
88. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
89. Dehelean Silviu deputat USR NU
90. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
91. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
92. Dogariu Eugen senator PSD DA
93. Dragu Anca Dana senator USR NU
94. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
95. Drulă Cătălin deputat USR NU
96. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
97. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
98. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
99. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
100. Enachi Raisa deputat AUR NU
101. Farago Petru deputat UDMR DA
102. Fădor Angelica deputat PNL DA
103. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
104. Fechet Mircea deputat PNL DA
105. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
106. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
107. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
108. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
109. Firea Gabriela senator PSD DA
110. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
111. Floroiu Ionel deputat PSD DA
112. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
113. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
114. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
115. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
116. Furtună Mirela deputat PSD DA
117. Gál Károly deputat UDMR DA
118. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
119. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
120. Genoiu Mihail senator PSD DA
121. Georgescu Laura senator PSD DA
122. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
123. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
124. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
125. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
126. Giugea Nicolae deputat - NU
127. Giurgiu Adrian deputat USR NU
128. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
129. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
130. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
131. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
132. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
133. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
134. Guran Virgil senator PNL DA
135. Halici Nicușor deputat PSD DA
136. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
137. Havârneanu Filip deputat USR NU
138. Hărătău Elena deputat PNL DA
139. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
140. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
141. Humelnicu Marius senator PSD DA
142. Huțu Alexandra deputat PSD DA
143. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
144. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
145. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
146. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
147. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
148. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
149. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
150. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
151. Ivan Dan senator USR NU
152. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
153. Kelemen Attila deputat UDMR DA
154. Kiss János deputat PNL DA
155. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
156. Könczei Csaba deputat UDMR DA
157. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
158. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
159. László Attila senator UDMR DA
160. Lavric Sorin senator AUR NU
161. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
162. Lazăr Teodor deputat USR NU
163. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL Abținere
164. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
165. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
166. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
167. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
168. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
169. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
170. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
171. Mang Ioan deputat PSD DA
172. Manta Claudiu deputat PSD DA
173. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
174. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
175. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
176. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
177. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
178. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
179. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
180. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
181. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
182. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
183. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
184. Mina Marian deputat PSD DA
185. Mircea Florin deputat PSD DA
186. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
187. Mirea Siminica senator PSD DA
188. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
189. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
190. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - DA
191. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
192. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
193. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
194. Molnar Ervin deputat PNL DA
195. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
196. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
197. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
198. Munteanu Remus deputat PSD DA
199. Murariu Oana deputat USR NU
200. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
201. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
202. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
203. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
204. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
205. Nassar Rodica deputat PSD DA
206. Năcuță Sorin deputat PNL DA
207. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
208. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
209. Neață Eugen deputat PSD DA
210. Nechita Aurel deputat PSD DA
211. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
212. Niță Nicu deputat PSD DA
213. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
214. Oprinoiu Aurel senator USR NU
215. Orban Ludovic deputat - NU
216. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
217. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
218. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
219. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
220. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
221. Panait Radu deputat USR NU
222. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
223. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
224. Pălărie Ștefan senator USR NU
225. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR Abținere
226. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
227. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
228. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
229. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
230. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
231. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
232. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
233. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
234. Popa Maricel senator PSD DA
235. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
236. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
237. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
238. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
239. Postică Andrei senator USR NU
240. Potecă Vasilica senator PNL DA
241. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
242. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
243. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
244. Presură Alexandra deputat PSD DA
245. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
246. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
247. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
248. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
249. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
250. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
251. Răducanu Sebastian senator PSD DA
252. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
253. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
254. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
255. Roman Nicolae deputat AUR NU
256. Roșca Mircea deputat PNL DA
257. Rotaru Ion senator PSD DA
258. Rujan Dumitru deputat PNL DA
259. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
260. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
261. Salan Viorel deputat PSD DA
262. Sandu Viorica deputat PSD DA
263. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
264. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
265. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
266. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
267. Scripnic Lilian deputat AUR NU
268. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
269. Seres Dénes deputat UDMR DA
270. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
271. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
272. Solomon Adrian deputat PSD DA
273. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
274. Stancu Paul deputat PSD DA
275. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
276. Stănescu Paul senator PSD DA
277. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
278. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
279. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
280. Stoian Maria deputat PNL DA
281. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
282. Stoica Diana deputat USR NU
283. Stoica Elena deputat PSD DA
284. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
285. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
286. Stroe Felix senator PSD DA
287. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
288. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
289. Szabó Ödön deputat UDMR DA
290. Șandru Cosmin deputat PNL DA
291. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
292. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
293. Șișcu George deputat PNL DA
294. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
295. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
296. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
297. Tătaru Nelu deputat PNL DA
298. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
299. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
300. Terente Eugen deputat USR NU
301. Thellmann Christine deputat PNL DA
302. Tîlvăr Angel senator PSD DA
303. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
304. Toda Daniel-Liviu deputat USR DA
305. Toma Ilie deputat PSD DA
306. Toma Vasilică deputat PSD DA
307. Trăilă Cristina deputat PNL DA
308. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
309. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
310. Trufin Lucian senator PSD DA
311. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
312. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
313. Turos Lóránd senator UDMR DA
314. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
315. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
316. Țachianu Marian deputat PSD DA
317. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
318. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
319. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
320. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
321. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
322. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
323. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
324. Veștea Mihail senator PNL DA
325. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
326. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
327. Vicol Costel senator USR NU
328. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
329. Vlașin Sorin senator PSD DA
330. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
331. Weber Mihai deputat PSD DA
332. Wiener Adrian deputat USR NU
333. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
334. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
335. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
336. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 6:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro