Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:51 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:51

Subiect vot: Anexa 3/58 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:333 97 55 47 13 15 14 7 32 22 23 2 6
- voturi pentru (DA):241 97 55 - - 15 14 - 32 22 - - 6
- voturi împotrivă (NU):91 - - 47 13 - - 6 - - 23 2 -
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
13. Antal István-Loránt senator UDMR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
18. Azamfirei Leonard senator PSD DA
19. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
20. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
21. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
22. Balan Ioan deputat PNL DA
23. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
24. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
25. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
26. Barbu Costel deputat PNL DA
27. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
28. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
29. Barna Ilie Dan deputat USR NU
30. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
31. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
32. Băltărețu Viorel deputat USR NU
33. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
34. Bende Sándor deputat UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
36. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
37. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
38. Bica Dănuț senator PNL DA
39. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
40. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
41. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
42. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
43. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
44. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
45. Bodea Marius senator USR NU
46. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
47. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
48. Bordei Cristian senator USR NU
49. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
50. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
51. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
52. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
53. Burciu Cristina deputat PNL DA
54. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
55. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
57. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
58. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
59. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
61. Cernic Sebastian senator USR NU
62. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
63. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
64. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
65. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
66. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
67. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
68. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
69. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
70. Cîtea Vasile deputat PSD DA
71. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
72. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
73. Crețu Gabriela senator PSD DA
74. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
75. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
76. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
77. Cristian Brian deputat USR NU
78. Cristina Ioan senator PNL DA
79. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
81. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
82. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
83. Csoma Botond deputat UDMR DA
84. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
85. Cupșa Ioan deputat PNL DA
86. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
87. Dehelean Silviu deputat USR NU
88. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dogariu Eugen senator PSD DA
91. Dragu Anca Dana senator USR NU
92. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
93. Drulă Cătălin deputat USR NU
94. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
95. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
96. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
97. Enachi Raisa deputat AUR NU
98. Farago Petru deputat UDMR DA
99. Fădor Angelica deputat PNL DA
100. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
101. Fechet Mircea deputat PNL DA
102. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
103. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
104. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
105. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
106. Firea Gabriela senator PSD DA
107. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
108. Floroiu Ionel deputat PSD DA
109. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
110. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
111. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
112. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
113. Furtună Mirela deputat PSD DA
114. Gál Károly deputat UDMR DA
115. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
116. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
117. Genoiu Mihail senator PSD DA
118. Georgescu Laura senator PSD DA
119. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
120. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
121. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
122. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
123. Giugea Nicolae deputat - NU
124. Giurgiu Adrian deputat USR NU
125. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
126. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
127. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
128. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
129. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
130. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
131. Guran Virgil senator PNL DA
132. Halici Nicușor deputat PSD DA
133. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
134. Hatos Adrian senator PNL DA
135. Havârneanu Filip deputat USR NU
136. Hărătău Elena deputat PNL DA
137. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
138. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
139. Humelnicu Marius senator PSD DA
140. Huțu Alexandra deputat PSD DA
141. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
142. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
143. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
144. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
145. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
146. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
147. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
148. Ivan Dan senator USR NU
149. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
150. Kelemen Attila deputat UDMR DA
151. Kiss János deputat PNL DA
152. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
153. Könczei Csaba deputat UDMR DA
154. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
155. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
156. László Attila senator UDMR DA
157. Lavric Sorin senator AUR NU
158. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
159. Lazăr Teodor deputat USR NU
160. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
161. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
162. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
163. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
164. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
165. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
166. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
167. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
168. Mang Ioan deputat PSD DA
169. Manta Claudiu deputat PSD DA
170. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
171. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
172. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
173. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
174. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
176. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
177. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
178. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
179. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
180. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
181. Mina Marian deputat PSD DA
182. Mircea Florin deputat PSD DA
183. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
184. Mirea Siminica senator PSD DA
185. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
186. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
187. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
188. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
189. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
190. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
191. Molnar Ervin deputat PNL DA
192. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
193. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
194. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
195. Munteanu Remus deputat PSD DA
196. Murariu Oana deputat USR NU
197. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
198. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
199. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
200. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
201. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
202. Nassar Rodica deputat PSD DA
203. Năcuță Sorin deputat PNL DA
204. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
205. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
206. Neagu Ionuț senator AUR NU
207. Neagu Nicolae senator PNL DA
208. Neață Eugen deputat PSD DA
209. Nechita Aurel deputat PSD DA
210. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
211. Niță Nicu deputat PSD DA
212. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
213. Oprinoiu Aurel senator USR NU
214. Orban Ludovic deputat - NU
215. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
216. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
217. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
218. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
219. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
220. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
221. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
222. Pălărie Ștefan senator USR NU
223. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
224. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
225. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
226. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
227. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
228. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
229. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
230. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
231. Popa Maricel senator PSD DA
232. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
233. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
234. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
235. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
236. Postică Andrei senator USR NU
237. Potecă Vasilica senator PNL DA
238. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
239. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
240. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
241. Presură Alexandra deputat PSD DA
242. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
243. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
244. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
245. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
246. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
247. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
248. Răducanu Sebastian senator PSD DA
249. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
250. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
251. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
252. Roman Nicolae deputat AUR NU
253. Roșca Mircea deputat PNL DA
254. Rotaru Ion senator PSD DA
255. Rujan Dumitru deputat PNL DA
256. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
257. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
258. Salan Viorel deputat PSD DA
259. Sandu Viorica deputat PSD DA
260. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
261. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
262. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
263. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
264. Scripnic Lilian deputat AUR NU
265. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
266. Seres Dénes deputat UDMR DA
267. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
268. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
269. Solomon Adrian deputat PSD DA
270. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
271. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
272. Stancu Paul deputat PSD DA
273. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
274. Stănescu Paul senator PSD DA
275. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
276. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
277. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
278. Stoian Maria deputat PNL DA
279. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
280. Stoica Diana deputat USR NU
281. Stoica Elena deputat PSD DA
282. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
283. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
284. Stroe Felix senator PSD DA
285. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
286. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
287. Szabó Ödön deputat UDMR DA
288. Șandru Cosmin deputat PNL DA
289. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
290. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
291. Șișcu George deputat PNL DA
292. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
293. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
294. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
295. Tătaru Nelu deputat PNL DA
296. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
297. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
298. Terente Eugen deputat USR NU
299. Thellmann Christine deputat PNL DA
300. Tîlvăr Angel senator PSD DA
301. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
302. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
303. Toma Ilie deputat PSD DA
304. Toma Vasilică deputat PSD DA
305. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
306. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
307. Trufin Lucian senator PSD DA
308. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
309. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
310. Turos Lóránd senator UDMR DA
311. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
312. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
313. Țachianu Marian deputat PSD DA
314. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
315. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
316. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
317. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
318. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
319. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
320. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
321. Veștea Mihail senator PNL DA
322. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
323. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
324. Vicol Costel senator USR NU
325. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
326. Vlașin Sorin senator PSD DA
327. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
328. Weber Mihai deputat PSD DA
329. Wiener Adrian deputat USR NU
330. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
331. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
332. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
333. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 27 mai 2022, 15:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro