Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.12.2021 > 23:59 Versiunea pentru printare
Miercuri, 22 decembrie 2021, ora 23:59

Subiect vot: Anexa 3/64 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:337 98 55 48 13 16 14 8 34 19 24 2 6
- voturi pentru (DA):243 98 55 - - 16 14 1 34 19 - - 6
- voturi împotrivă (NU):94 - - 48 13 - - 7 - - 24 2 -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
5. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
6. Alda Adrian deputat PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
8. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
9. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
10. Andronache Gabriel deputat PNL DA
11. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
12. Antal István-Loránt senator UDMR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Azamfirei Leonard senator PSD DA
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
19. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
20. Balan Ioan deputat PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
22. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
23. Barbu Costel deputat PNL DA
24. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
25. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
26. Barna Ilie Dan deputat USR NU
27. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
28. Băltărețu Viorel deputat USR NU
29. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
30. Bende Sándor deputat UDMR DA
31. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
32. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
33. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
34. Bica Dănuț senator PNL DA
35. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
36. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
37. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
38. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
39. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
40. Bodea Marius senator USR NU
41. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
42. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
43. Bordei Cristian senator USR NU
44. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
45. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
46. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
47. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
48. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
49. Burciu Cristina deputat PNL DA
50. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
51. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
52. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Cernic Sebastian senator USR NU
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
60. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
61. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
62. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
63. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
66. Cîtea Vasile deputat PSD DA
67. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
68. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
69. Constantin Daniel deputat PNL DA
70. Crețu Gabriela senator PSD DA
71. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
72. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
73. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
74. Cristian Brian deputat USR NU
75. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
76. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
77. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
78. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
79. Csoma Botond deputat UDMR DA
80. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
81. Cupșa Ioan deputat PNL DA
82. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
83. Dehelean Silviu deputat USR NU
84. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
85. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
86. Dogariu Eugen senator PSD DA
87. Dragu Anca Dana senator USR NU
88. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
89. Drulă Cătălin deputat USR NU
90. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
91. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
92. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
93. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
94. Enachi Raisa deputat AUR NU
95. Farago Petru deputat UDMR DA
96. Fădor Angelica deputat PNL DA
97. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
98. Fechet Mircea deputat PNL DA
99. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
100. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
101. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
102. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
103. Firea Gabriela senator PSD DA
104. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
105. Floroiu Ionel deputat PSD DA
106. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
107. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
108. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
109. Furtună Mirela deputat PSD DA
110. Gál Károly deputat UDMR DA
111. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
112. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
113. Genoiu Mihail senator PSD DA
114. Georgescu Laura senator PSD DA
115. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
116. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
117. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
118. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
119. Ghica Cristian senator USR NU
120. Giugea Nicolae deputat - NU
121. Giurgiu Adrian deputat USR NU
122. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
123. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
124. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
125. Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL DA
126. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
127. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
128. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
129. Guran Virgil senator PNL DA
130. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
131. Halici Nicușor deputat PSD DA
132. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
133. Hatos Adrian senator PNL DA
134. Havârneanu Filip deputat USR NU
135. Hărătău Elena deputat PNL DA
136. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
137. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
138. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
139. Huțu Alexandra deputat PSD DA
140. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
141. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
142. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
143. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
144. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
145. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
146. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
147. Ivan Dan senator USR NU
148. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
149. Kelemen Attila deputat UDMR DA
150. Kiss János deputat PNL DA
151. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
152. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
153. Könczei Csaba deputat UDMR DA
154. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
155. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
156. László Attila senator UDMR DA
157. Lavric Sorin senator AUR NU
158. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
159. Lazăr Teodor deputat USR NU
160. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
161. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
162. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
163. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
164. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
165. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
166. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
167. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
168. Mang Ioan deputat PSD DA
169. Manta Claudiu deputat PSD DA
170. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
171. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
172. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
173. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
174. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
175. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
176. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
177. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
178. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
179. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
180. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
181. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
182. Mina Marian deputat PSD DA
183. Mircea Florin deputat PSD DA
184. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
185. Mirea Siminica senator PSD DA
186. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
187. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
188. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
189. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
190. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
191. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
192. Molnar Ervin deputat PNL DA
193. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
194. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
195. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
196. Munteanu Remus deputat PSD DA
197. Murariu Oana deputat USR NU
198. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
199. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
200. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
201. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
202. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
203. Nassar Rodica deputat PSD DA
204. Năcuță Sorin deputat PNL DA
205. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
206. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
207. Neagu Ionuț senator AUR NU
208. Neagu Nicolae senator PNL DA
209. Neață Eugen deputat PSD DA
210. Nechita Aurel deputat PSD DA
211. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
212. Niță Nicu deputat PSD DA
213. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
214. Oprinoiu Aurel senator USR NU
215. Orban Ludovic deputat - NU
216. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
217. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
218. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
219. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
220. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
221. Panait Radu deputat USR NU
222. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
223. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
224. Pălărie Ștefan senator USR NU
225. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
226. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
227. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
228. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
229. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
230. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
231. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
232. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
233. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
234. Popa Maricel senator PSD DA
235. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
236. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
237. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
238. Postică Andrei senator USR NU
239. Potecă Vasilica senator PNL DA
240. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
241. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
242. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
243. Presură Alexandra deputat PSD DA
244. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
245. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
246. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
247. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
248. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
249. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
250. Răducanu Sebastian senator PSD DA
251. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
252. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
253. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
254. Roman Nicolae deputat AUR NU
255. Roșca Mircea deputat PNL DA
256. Rotaru Ion senator PSD DA
257. Rujan Dumitru deputat PNL DA
258. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
259. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
260. Salan Viorel deputat PSD DA
261. Sandu Viorica deputat PSD DA
262. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
263. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
264. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
265. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
266. Scripnic Lilian deputat AUR NU
267. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
268. Seres Dénes deputat UDMR DA
269. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
270. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
271. Solomon Adrian deputat PSD DA
272. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
273. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
274. Stancu Paul deputat PSD DA
275. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
276. Stănescu Paul senator PSD DA
277. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
278. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
279. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
280. Stoian Maria deputat PNL DA
281. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
282. Stoica Diana deputat USR NU
283. Stoica Elena deputat PSD DA
284. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
285. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
286. Stroe Felix senator PSD DA
287. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
288. Szabó Ödön deputat UDMR DA
289. Șandru Cosmin deputat PNL DA
290. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
291. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
292. Șișcu George deputat PNL DA
293. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
294. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
295. Șovăială Constantin deputat - NU
296. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
297. Tătaru Nelu deputat PNL DA
298. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
299. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
300. Terente Eugen deputat USR NU
301. Thellmann Christine deputat PNL DA
302. Tîlvăr Angel senator PSD DA
303. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
304. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
305. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
306. Toma Ilie deputat PSD DA
307. Toma Vasilică deputat PSD DA
308. Trăilă Cristina deputat PNL DA
309. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
310. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
311. Trufin Lucian senator PSD DA
312. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
313. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
314. Turos Lóránd senator UDMR DA
315. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
316. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
317. Țachianu Marian deputat PSD DA
318. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
319. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
320. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
321. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
322. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
323. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
324. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
325. Veștea Mihail senator PNL DA
326. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
327. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
328. Vicol Costel senator USR NU
329. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
330. Vlașin Sorin senator PSD DA
331. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
332. Weber Mihai deputat PSD DA
333. Wiener Adrian deputat USR NU
334. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
335. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
336. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
337. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 23 mai 2022, 11:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro