Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 12:15 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 12:15

Subiect vot: Anexa 6 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:320 88 49 47 21 14 16 7 36 9 19 8 6
- voturi pentru (DA):212 87 48 - - 14 15 - 33 9 - - 6
- voturi împotrivă (NU):105 1 1 45 21 - 1 7 3 - 18 8 -
- abțineri:3 - - 2 - - - - - - 1 - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
9. Amet Varol deputat Minoritati DA
10. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
11. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
14. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
15. Antal István-Loránt senator UDMR DA
16. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
17. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
18. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
19. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
20. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
21. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
22. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
23. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
24. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
25. Balan Ioan deputat PNL DA
26. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
27. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
28. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
29. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
30. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
31. Băltărețu Viorel deputat USR NU
32. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
33. Bende Sándor deputat UDMR DA
34. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
35. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
36. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
37. Bica Dănuț senator PNL DA
38. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
39. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
40. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
41. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
42. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
43. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
44. Bordei Cristian senator USR NU
45. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
46. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
47. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
48. Budăi Marius-Constantin deputat PSD NU
49. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
50. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
51. Burciu Cristina deputat PNL DA
52. Busuioc Andrei senator AUR NU
53. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
54. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
55. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
56. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
57. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
58. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
59. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
60. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
61. Cernic Sebastian senator USR Abținere
62. Chelaru Mircia deputat AUR NU
63. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
64. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
65. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
66. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
67. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
68. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
71. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
72. Corlățean Titus senator PSD DA
73. Cosma Dorinel senator AUR NU
74. Cozma Adrian-Felician deputat PNL NU
75. Crețu Gabriela senator PSD DA
76. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
77. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
78. Cristian Brian deputat USR NU
79. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
80. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
81. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
82. Csoma Botond deputat UDMR DA
83. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
84. Dancă Ionel deputat - NU
85. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
86. Dăneasă Mircea senator AUR NU
87. Dehelean Silviu deputat USR NU
88. Deneș Ioan senator PSD DA
89. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
90. Dogariu Eugen senator PSD DA
91. Dragu Anca Dana senator USR NU
92. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
93. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
94. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
95. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
96. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
97. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
98. Enachi Raisa deputat AUR NU
99. Fădor Angelica deputat PNL DA
100. Fălcoi Nicu deputat USR NU
101. Fechet Mircea deputat PNL DA
102. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
103. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
104. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
105. Firea Gabriela senator PSD DA
106. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
107. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
108. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
109. Gál Károly deputat UDMR DA
110. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
111. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
112. Genoiu Mihail senator PSD NU
113. Georgescu Laura senator PSD DA
114. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
115. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
116. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
117. Ghica Cristian senator USR NU
118. Giugea Nicolae deputat - NU
119. Giurgiu Adrian deputat USR NU
120. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
121. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
122. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
123. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
124. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
125. Gudu Michael deputat PNL DA
126. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
127. Hangan Andrei senator AUR NU
128. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
129. Havârneanu Filip deputat USR NU
130. Hărătău Elena deputat PNL DA
131. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
132. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
133. Humelnicu Marius senator PSD DA
134. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
135. Huțu Alexandra deputat PSD DA
136. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
137. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
138. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
139. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
140. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
141. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
142. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
143. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
144. Kelemen Attila deputat UDMR DA
145. Kiss János deputat PNL DA
146. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
147. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
148. Könczei Csaba deputat UDMR DA
149. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
150. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
151. László Attila senator UDMR DA
152. Lavric Sorin senator AUR NU
153. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
154. Lazăr Teodor deputat USR NU
155. Longher Ghervazen deputat Minoritati NU
156. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR Abținere
157. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
158. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
159. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
160. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
161. Mang Ioan deputat PSD DA
162. Manta Claudiu deputat PSD DA
163. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
164. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
165. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
166. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
167. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
168. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
169. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
170. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
171. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
172. Mina Marian deputat PSD DA
173. Mircea Florin deputat PSD DA
174. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
175. Mirea Siminica senator PSD DA
176. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
177. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
178. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
179. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
180. Mocioalcă Ion senator PSD DA
181. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
182. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
183. Molnar Ervin deputat PNL DA
184. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
185. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
186. Munteanu Remus deputat PSD DA
187. Murariu Oana deputat USR NU
188. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
189. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
190. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
191. Mutu Gabriel senator PSD DA
192. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
193. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
194. Nassar Rodica deputat PSD DA
195. Năcuță Sorin deputat PNL DA
196. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
197. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
198. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
199. Neagu Ionuț senator AUR NU
200. Neață Eugen deputat PSD DA
201. Nechita Aurel deputat PSD DA
202. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
203. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
204. Niță Nicu deputat PSD DA
205. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
206. Oprinoiu Aurel senator USR NU
207. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
208. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
209. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
210. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
211. Panait Radu deputat USR NU
212. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
213. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
214. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
215. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
216. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
217. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
218. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
219. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
220. Polak Tudor deputat PNL DA
221. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
222. Pop Darius deputat AUR NU
223. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
224. Popa Maricel senator PSD DA
225. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
226. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
227. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
228. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
229. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
230. Postică Andrei senator USR NU
231. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
232. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
233. Presură Alexandra deputat PSD DA
234. Prioteasa Ion senator PSD NU
235. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
236. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
237. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
238. Puiu Ovidiu senator PSD DA
239. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD NU
240. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
241. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
242. Răducanu Sebastian senator PSD DA
243. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
244. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
245. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
246. Roman Nicolae deputat AUR NU
247. Rujan Dumitru deputat PNL DA
248. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
249. Salan Viorel deputat PSD DA
250. Sandu Viorica deputat PSD DA
251. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
252. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
253. Scripnic Lilian deputat AUR NU
254. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
255. Seres Dénes deputat UDMR DA
256. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
257. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
258. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
259. Stan Ioan senator PSD DA
260. Stancu Paul deputat PSD DA
261. Stănescu Paul senator PSD DA
262. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
263. Stoian Maria deputat PNL DA
264. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
265. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
266. Stoica Diana deputat USR NU
267. Stoica Elena deputat PSD DA
268. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
269. Stroe Felix senator PSD DA
270. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
271. Szabó Ödön deputat UDMR DA
272. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
273. Șerban Gianina deputat AUR NU
274. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
275. Șișcu George deputat PNL DA
276. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
277. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
278. Șoptică Costel deputat PNL DA
279. Șovăială Constantin deputat - NU
280. Tanasă Dan deputat AUR NU
281. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
282. Tătaru Nelu deputat PNL DA
283. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
284. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR Abținere
285. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
286. Terente Eugen deputat USR NU
287. Thellmann Christine deputat PNL DA
288. Tîlvăr Angel senator PSD DA
289. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
290. Toma Vasilică deputat PSD DA
291. Trăilă Cristina deputat PNL DA
292. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
293. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
294. Trufin Lucian senator PSD DA
295. Tudorache Daniel deputat PSD DA
296. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
297. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
298. Turos Lóránd senator UDMR DA
299. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
300. Țachianu Marian deputat PSD DA
301. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
302. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
303. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
304. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
305. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
306. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
307. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
308. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
309. Vicol Costel senator USR NU
310. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
311. Vlașin Sorin senator PSD DA
312. Volosatîi Boris deputat AUR NU
313. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
314. Weber Mihai deputat PSD DA
315. Wiener Adrian deputat USR NU
316. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
317. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
318. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
319. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
320. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 17 mai 2022, 18:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro