Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 12:22 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 12:22

Subiect vot: Anexa 9 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:350 90 53 46 28 14 17 9 42 12 21 11 7
- voturi pentru (DA):235 90 53 - - 14 17 - 42 12 - - 7
- voturi împotrivă (NU):112 - - 44 28 - - 8 - - 21 11 -
- abțineri:3 - - 2 - - - 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Evdochia senator AUR NU
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
13. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
17. Antal István-Loránt senator UDMR DA
18. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
19. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
20. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
23. Azamfirei Leonard senator PSD DA
24. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
25. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
26. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
27. Badiu Georgel deputat AUR NU
28. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
29. Balan Ioan deputat PNL DA
30. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
31. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
32. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
33. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
34. Băltărețu Viorel deputat USR NU
35. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
36. Bende Sándor deputat UDMR DA
37. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
38. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
39. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
40. Bica Dănuț senator PNL DA
41. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
42. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
43. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
44. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
45. Boancă Rodica senator AUR NU
46. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
47. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
48. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
49. Bordei Cristian senator USR NU
50. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
51. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
52. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
53. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
54. Buican Cristian deputat PNL DA
55. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
56. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
57. Burciu Cristina deputat PNL DA
58. Busuioc Andrei senator AUR NU
59. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
60. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
61. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
62. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
63. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
64. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
65. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
66. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
67. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
68. Cernic Sebastian senator USR NU
69. Chelaru Mircia deputat AUR NU
70. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
71. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
72. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
74. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
75. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
76. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
77. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
78. Cîtea Vasile deputat PSD DA
79. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
80. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
81. Constantin Daniel deputat PNL DA
82. Corlățean Titus senator PSD DA
83. Cosma Dorinel senator AUR NU
84. Crețu Gabriela senator PSD DA
85. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
86. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
87. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
88. Cristian Brian deputat USR NU
89. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
90. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
91. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
92. Csoma Botond deputat UDMR DA
93. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
94. Dancă Ionel deputat - Abținere
95. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
96. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
97. Dăneasă Mircea senator AUR NU
98. Dehelean Silviu deputat USR NU
99. Deneș Ioan senator PSD DA
100. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
101. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
102. Dogariu Eugen senator PSD DA
103. Drancă Andrei-Iulian deputat USR Abținere
104. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
105. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
106. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
107. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
108. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
109. Enachi Raisa deputat AUR NU
110. Fădor Angelica deputat PNL DA
111. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
112. Fălcoi Nicu deputat USR NU
113. Fechet Mircea deputat PNL DA
114. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
115. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
116. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
117. Firea Gabriela senator PSD DA
118. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
119. Floroiu Ionel deputat PSD DA
120. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
121. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
122. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
123. Furtună Mirela deputat PSD DA
124. Gál Károly deputat UDMR DA
125. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
126. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
127. Genoiu Mihail senator PSD DA
128. Georgescu Laura senator PSD DA
129. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
130. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
131. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
132. Ghica Cristian senator USR NU
133. Giugea Nicolae deputat - NU
134. Giurgiu Adrian deputat USR NU
135. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
136. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
137. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
138. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
139. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
140. Gudu Michael deputat PNL DA
141. Guran Virgil senator PNL DA
142. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
143. Halici Nicușor deputat PSD DA
144. Hangan Andrei senator AUR NU
145. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
146. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
147. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
148. Humelnicu Marius senator PSD DA
149. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
150. Huțu Alexandra deputat PSD DA
151. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
152. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
153. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
154. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
155. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
156. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
157. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
158. Kelemen Attila deputat UDMR DA
159. Kiss János deputat PNL DA
160. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
161. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
162. Könczei Csaba deputat UDMR DA
163. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
164. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
165. László Attila senator UDMR DA
166. Lavric Sorin senator AUR NU
167. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
168. Lazăr Teodor deputat USR NU
169. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
170. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
171. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
172. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
173. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
174. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
175. Mang Ioan deputat PSD DA
176. Manta Claudiu deputat PSD DA
177. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
178. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
179. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
180. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
181. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
182. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
183. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
184. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
185. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
186. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
187. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
188. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
189. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
190. Mina Marian deputat PSD DA
191. Mircea Florin deputat PSD DA
192. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
193. Mirea Siminica senator PSD DA
194. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
195. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
196. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
197. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
198. Mocioalcă Ion senator PSD DA
199. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
200. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
201. Molnar Ervin deputat PNL DA
202. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
203. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
204. Munteanu Remus deputat PSD DA
205. Murariu Oana deputat USR NU
206. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
207. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
208. Mutu Gabriel senator PSD DA
209. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
210. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
211. Nagy Vasile deputat AUR NU
212. Nassar Rodica deputat PSD DA
213. Năcuță Sorin deputat PNL DA
214. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
215. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
216. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
217. Neagu Ionuț senator AUR NU
218. Neață Eugen deputat PSD DA
219. Nechita Aurel deputat PSD DA
220. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
221. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
222. Niță Nicu deputat PSD DA
223. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
224. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
225. Oprinoiu Aurel senator USR NU
226. Orban Ludovic deputat - NU
227. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
228. Özmen Oana-Marciana deputat USR Abținere
229. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
230. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
231. Panait Radu deputat USR NU
232. Pandea Ciprian senator PNL DA
233. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
234. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
235. Pălărie Ștefan senator USR NU
236. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
237. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
238. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
239. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
240. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
241. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
242. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
243. Plăiașu Gabriel deputat - NU
244. Polak Tudor deputat PNL DA
245. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
246. Pop Darius deputat AUR NU
247. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
248. Popa Maricel senator PSD DA
249. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
250. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
251. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
252. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
253. Postică Andrei senator USR NU
254. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
255. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
256. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
257. Presură Alexandra deputat PSD DA
258. Prioteasa Ion senator PSD DA
259. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
260. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
261. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
262. Puiu Ovidiu senator PSD DA
263. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
264. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
265. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
266. Răducanu Sebastian senator PSD DA
267. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
268. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
269. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
270. Roman Nicolae deputat AUR NU
271. Rujan Dumitru deputat PNL DA
272. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
273. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
274. Salan Viorel deputat PSD DA
275. Sandu Viorica deputat PSD DA
276. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
277. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
278. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
279. Scripnic Lilian deputat AUR NU
280. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
281. Seres Dénes deputat UDMR DA
282. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
283. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
284. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
285. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
286. Stan Ioan senator PSD DA
287. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
288. Stancu Paul deputat PSD DA
289. Stănescu Paul senator PSD DA
290. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
291. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
292. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
293. Stoian Maria deputat PNL DA
294. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
295. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
296. Stoica Diana deputat USR NU
297. Stoica Elena deputat PSD DA
298. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
299. Stroe Felix senator PSD DA
300. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
301. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
302. Szabó Ödön deputat UDMR DA
303. Șandru Cosmin deputat PNL DA
304. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
305. Șerban Gianina deputat AUR NU
306. Șișcu George deputat PNL DA
307. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
308. Șoptică Costel deputat PNL DA
309. Șovăială Constantin deputat - NU
310. Tanasă Dan deputat AUR NU
311. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
312. Tătaru Nelu deputat PNL DA
313. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
314. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
315. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
316. Terente Eugen deputat USR NU
317. Thellmann Christine deputat PNL DA
318. Tîlvăr Angel senator PSD DA
319. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
320. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
321. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
322. Trăilă Cristina deputat PNL DA
323. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
324. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
325. Trufin Lucian senator PSD DA
326. Tudorache Daniel deputat PSD DA
327. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
328. Turos Lóránd senator UDMR DA
329. Țachianu Marian deputat PSD DA
330. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
331. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
332. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
333. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
334. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
335. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
336. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
337. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
338. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
339. Vicol Costel senator USR NU
340. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
341. Vlașin Sorin senator PSD DA
342. Volosatîi Boris deputat AUR NU
343. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
344. Weber Mihai deputat PSD DA
345. Wiener Adrian deputat USR NU
346. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
347. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
348. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
349. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
350. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 23 mai 2022, 11:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro