Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 12:25 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 12:25

Subiect vot: Anexa 2 - finala
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR
- prezenți:361 94 59 45 27 15 17 10 42 14 19 12 7
- voturi pentru (DA):249 94 59 - - 15 17 1 42 14 - - 7
- voturi împotrivă (NU):112 - - 45 27 - - 9 - - 19 12 -
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Evdochia senator AUR NU
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
13. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
14. Andronache Gabriel deputat PNL DA
15. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
16. Antal István-Loránt senator UDMR DA
17. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
18. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
19. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
20. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
21. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
22. Azamfirei Leonard senator PSD DA
23. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
24. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
25. Badiu Georgel deputat AUR NU
26. Balabașciuc Călin-Constantin deputat AUR NU
27. Balan Ioan deputat PNL DA
28. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
29. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
30. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
31. Barcari Rodica-Luminița deputat - DA
32. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
33. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
34. Băltărețu Viorel deputat USR NU
35. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
36. Bende Sándor deputat UDMR DA
37. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
38. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
39. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
40. Bica Dănuț senator PNL DA
41. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
42. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
43. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
44. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
45. Boancă Rodica senator AUR NU
46. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
47. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
48. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
49. Bordei Cristian senator USR NU
50. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
51. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
52. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
53. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
54. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
55. Buican Cristian deputat PNL DA
56. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
57. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
58. Bumb Sorin-Ioan senator PNL DA
59. Burciu Cristina deputat PNL DA
60. Busuioc Andrei senator AUR NU
61. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
62. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
63. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
64. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
65. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
66. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
67. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
68. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
69. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
70. Cernic Sebastian senator USR NU
71. Chelaru Mircia deputat AUR NU
72. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
73. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
74. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
76. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
77. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
78. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
79. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
80. Cîtea Vasile deputat PSD DA
81. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
82. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
83. Constantin Daniel deputat PNL DA
84. Corlățean Titus senator PSD DA
85. Cosma Dorinel senator AUR NU
86. Costea Adrian senator AUR NU
87. Crețu Gabriela senator PSD DA
88. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
89. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
90. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
91. Cristian Brian deputat USR NU
92. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
93. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
94. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
95. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
96. Csoma Botond deputat UDMR DA
97. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
98. Dancă Ionel deputat - NU
99. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
100. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
101. Dăneasă Mircea senator AUR NU
102. Dehelean Silviu deputat USR NU
103. Deneș Ioan senator PSD DA
104. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
105. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
106. Dogariu Eugen senator PSD DA
107. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
108. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
109. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
110. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
111. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
112. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
113. Enachi Raisa deputat AUR NU
114. Fădor Angelica deputat PNL DA
115. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
116. Fălcoi Nicu deputat USR NU
117. Fechet Mircea deputat PNL DA
118. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
119. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
120. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
121. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
122. Firea Gabriela senator PSD DA
123. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
124. Floroiu Ionel deputat PSD DA
125. Flucuș Dumitru deputat PNL DA
126. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
127. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
128. Furtună Mirela deputat PSD DA
129. Gál Károly deputat UDMR DA
130. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
131. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
132. Genoiu Mihail senator PSD DA
133. Georgescu Laura senator PSD DA
134. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
135. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
136. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
137. Ghica Cristian senator USR NU
138. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
139. Giugea Nicolae deputat - NU
140. Giurgiu Adrian deputat USR NU
141. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
142. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
143. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
144. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
145. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
146. Gudu Michael deputat PNL DA
147. Guran Virgil senator PNL DA
148. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
149. Halici Nicușor deputat PSD DA
150. Hangan Andrei senator AUR NU
151. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
152. Hatos Adrian senator PNL DA
153. Hărătău Elena deputat PNL DA
154. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
155. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
156. Humelnicu Marius senator PSD DA
157. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
158. Huțu Alexandra deputat PSD DA
159. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
160. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
161. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
162. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
163. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
164. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
165. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
166. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
167. Kelemen Attila deputat UDMR DA
168. Kiss János deputat PNL DA
169. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
170. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
171. Könczei Csaba deputat UDMR DA
172. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
173. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
174. László Attila senator UDMR DA
175. Lavric Sorin senator AUR NU
176. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
177. Lazăr Teodor deputat USR NU
178. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
179. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
180. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
181. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
182. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
183. Lupu Andrei-Răzvan deputat USR NU
184. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
185. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
186. Mang Ioan deputat PSD DA
187. Manta Claudiu deputat PSD DA
188. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
189. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
190. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
191. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
192. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
193. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
194. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
195. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
196. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
197. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
198. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
199. Mihălcescu Carmen-Ileana deputat PSD DA
200. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
201. Mina Marian deputat PSD DA
202. Mircea Florin deputat PSD DA
203. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
204. Mirea Siminica senator PSD DA
205. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
206. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
207. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
208. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
209. Mocioalcă Ion senator PSD DA
210. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
211. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
212. Molnar Ervin deputat PNL DA
213. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
214. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
215. Munteanu Remus deputat PSD DA
216. Murariu Oana deputat USR NU
217. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
218. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
219. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
220. Mutu Gabriel senator PSD DA
221. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
222. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
223. Nagy Vasile deputat AUR NU
224. Nassar Rodica deputat PSD DA
225. Năcuță Sorin deputat PNL DA
226. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
227. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
228. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
229. Neagu Ionuț senator AUR NU
230. Neață Eugen deputat PSD DA
231. Nechita Aurel deputat PSD DA
232. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
233. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
234. Niță Nicu deputat PSD DA
235. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
236. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
237. Oprinoiu Aurel senator USR NU
238. Orban Ludovic deputat - NU
239. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
240. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
241. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
242. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
243. Panait Radu deputat USR NU
244. Pandea Ciprian senator PNL DA
245. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
246. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
247. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
248. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
249. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
250. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
251. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
252. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
253. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
254. Plăiașu Gabriel deputat - NU
255. Polak Tudor deputat PNL DA
256. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
257. Pop Darius deputat AUR NU
258. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
259. Popa Alexandru deputat PNL DA
260. Popa Maricel senator PSD DA
261. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
262. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
263. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
264. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
265. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
266. Postică Andrei senator USR NU
267. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
268. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
269. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
270. Presură Alexandra deputat PSD DA
271. Prioteasa Ion senator PSD DA
272. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
273. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
274. Prunean Alin-Costel deputat USR NU
275. Puiu Ovidiu senator PSD DA
276. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
277. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
278. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
279. Răducanu Sebastian senator PSD DA
280. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
281. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
282. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
283. Roman Nicolae deputat AUR NU
284. Rujan Dumitru deputat PNL DA
285. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
286. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
287. Salan Viorel deputat PSD DA
288. Sandu Viorica deputat PSD DA
289. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
290. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
291. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
292. Scripnic Lilian deputat AUR NU
293. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
294. Seres Dénes deputat UDMR DA
295. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
296. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
297. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
298. Stan Ioan senator PSD DA
299. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
300. Stancu Paul deputat PSD DA
301. Stănescu Paul senator PSD DA
302. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
303. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
304. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
305. Stoian Maria deputat PNL DA
306. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
307. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
308. Stoica Diana deputat USR NU
309. Stoica Elena deputat PSD DA
310. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
311. Stroe Felix senator PSD DA
312. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
313. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
314. Szabó Ödön deputat UDMR DA
315. Șandru Cosmin deputat PNL DA
316. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
317. Șerban Gianina deputat AUR NU
318. Șișcu George deputat PNL DA
319. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
320. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
321. Șoptică Costel deputat PNL DA
322. Șovăială Constantin deputat - NU
323. Tanasă Dan deputat AUR NU
324. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
325. Tătaru Nelu deputat PNL DA
326. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
327. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
328. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
329. Terente Eugen deputat USR NU
330. Thellmann Christine deputat PNL DA
331. Tîlvăr Angel senator PSD DA
332. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
333. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
334. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
335. Trăilă Cristina deputat PNL DA
336. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
337. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
338. Trufin Lucian senator PSD DA
339. Tudorache Daniel deputat PSD DA
340. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
341. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
342. Turos Lóránd senator UDMR DA
343. Țachianu Marian deputat PSD DA
344. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
345. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
346. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
347. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
348. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
349. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
350. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
351. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
352. Vlașin Sorin senator PSD DA
353. Volosatîi Boris deputat AUR NU
354. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
355. Weber Mihai deputat PSD DA
356. Wiener Adrian deputat USR NU
357. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
358. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
359. Zetea Gabriel-Valer deputat PSD DA
360. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
361. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 8:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro