Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:09 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:09

Subiect vot: Anexa 1/03 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:369 102 58 41 24 14 17 11 41 22 20 11 7 1
- voturi pentru (DA):261 102 58 - - 14 17 - 41 22 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):107 - - 41 24 - - 10 - - 20 11 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
12. Amet Varol deputat Minoritati DA
13. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
14. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
15. Andronache Gabriel deputat PNL DA
16. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
17. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
18. Antal István-Loránt senator UDMR DA
19. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
20. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Azamfirei Leonard senator PSD DA
23. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
24. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
25. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
26. Badiu Georgel deputat AUR NU
27. Balan Ioan deputat PNL DA
28. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
29. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
30. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
31. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
32. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
33. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
34. Băltărețu Viorel deputat USR NU
35. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
36. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
37. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
38. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
39. Bica Dănuț senator PNL DA
40. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
41. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
42. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
43. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
44. Boancă Rodica senator AUR NU
45. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
46. Bodea Marius senator USR NU
47. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
48. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
49. Bordei Cristian senator USR NU
50. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
51. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
52. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
53. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
54. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
55. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
56. Burciu Cristina deputat PNL DA
57. Busuioc Andrei senator AUR NU
58. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
59. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
60. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
61. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
62. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
63. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
64. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
65. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
66. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
67. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
68. Cernic Sebastian senator USR NU
69. Chelaru Mircia deputat AUR NU
70. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
71. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
72. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
73. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
74. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
75. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
76. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
77. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
78. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
79. Cîtea Vasile deputat PSD DA
80. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
81. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
82. Corlățean Titus senator PSD DA
83. Cosma Dorinel senator AUR NU
84. Costea Adrian senator AUR NU
85. Crețu Gabriela senator PSD DA
86. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
87. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
88. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
89. Cristian Brian deputat USR NU
90. Cristina Ioan senator PNL DA
91. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
92. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
93. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
94. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
95. Csoma Botond deputat UDMR DA
96. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
97. Dancă Ionel deputat - NU
98. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
99. Dăneasă Mircea senator AUR NU
100. Dehelean Silviu deputat USR NU
101. Deneș Ioan senator PSD DA
102. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
103. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
104. Dogariu Eugen senator PSD DA
105. Dragu Anca Dana senator USR NU
106. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
107. Drulă Cătălin deputat USR NU
108. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
109. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
110. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
111. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
112. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
113. Enachi Raisa deputat AUR NU
114. Farago Petru deputat UDMR DA
115. Fădor Angelica deputat PNL DA
116. Fălcoi Nicu deputat USR NU
117. Fechet Mircea deputat PNL DA
118. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
119. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
120. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
121. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
122. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
123. Firea Gabriela senator PSD DA
124. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
125. Floroiu Ionel deputat PSD DA
126. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
127. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
128. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
129. Furtună Mirela deputat PSD DA
130. Gál Károly deputat UDMR DA
131. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
132. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
133. Genoiu Mihail senator PSD DA
134. Georgescu Laura senator PSD DA
135. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
136. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
137. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
138. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
139. Ghica Cristian senator USR NU
140. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
141. Giugea Nicolae deputat - NU
142. Giurgiu Adrian deputat USR NU
143. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
144. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
145. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
146. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
147. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
148. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
149. Gudu Michael deputat PNL DA
150. Guran Virgil senator PNL DA
151. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
152. Halici Nicușor deputat PSD DA
153. Hangan Andrei senator AUR NU
154. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
155. Hatos Adrian senator PNL DA
156. Hărătău Elena deputat PNL DA
157. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
158. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
159. Humelnicu Marius senator PSD DA
160. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
161. Huțu Alexandra deputat PSD DA
162. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
163. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
164. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
165. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
166. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
167. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
168. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
169. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
170. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
171. Kelemen Attila deputat UDMR DA
172. Kiss János deputat PNL DA
173. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
174. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
175. Könczei Csaba deputat UDMR DA
176. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
177. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
178. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
179. László Attila senator UDMR DA
180. Lavric Sorin senator AUR NU
181. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
182. Lazăr Teodor deputat USR NU
183. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
184. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
185. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
186. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
187. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
188. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
189. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
190. Mang Ioan deputat PSD DA
191. Manta Claudiu deputat PSD DA
192. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
193. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
194. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
195. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
196. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
197. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
198. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
199. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
200. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
201. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
202. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
203. Mina Marian deputat PSD DA
204. Mircea Florin deputat PSD DA
205. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
206. Mirea Siminica senator PSD DA
207. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
208. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
209. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
210. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
211. Mocioalcă Ion senator PSD DA
212. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
213. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
214. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
215. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
216. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
217. Munteanu Remus deputat PSD DA
218. Murariu Oana deputat USR NU
219. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
220. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
221. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
222. Mutu Gabriel senator PSD DA
223. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
224. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
225. Nagy Vasile deputat AUR NU
226. Nassar Rodica deputat PSD DA
227. Năcuță Sorin deputat PNL DA
228. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
229. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
230. Neagu Nicolae senator PNL DA
231. Neață Eugen deputat PSD DA
232. Nechita Aurel deputat PSD DA
233. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
234. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
235. Niță Nicu deputat PSD DA
236. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
237. Olar Corneliu deputat PNL DA
238. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
239. Oprinoiu Aurel senator USR NU
240. Orban Ludovic deputat - NU
241. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
242. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
243. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
244. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
245. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
246. Panait Radu deputat USR NU
247. Pandea Ciprian senator PNL DA
248. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
249. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
250. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
251. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
252. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
253. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
254. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
255. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
256. Plăiașu Gabriel deputat - NU
257. Polak Tudor deputat PNL DA
258. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
259. Pop Darius deputat AUR NU
260. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
261. Popa Alexandru deputat PNL DA
262. Popa Maricel senator PSD DA
263. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
264. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
265. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
266. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
267. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
268. Potecă Vasilica senator PNL DA
269. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
270. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
271. Presură Alexandra deputat PSD DA
272. Prioteasa Ion senator PSD DA
273. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
274. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
275. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
276. Puiu Ovidiu senator PSD DA
277. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
278. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
279. Răducanu Sebastian senator PSD DA
280. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
281. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
282. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
283. Roman Nicolae deputat AUR NU
284. Roșca Mircea deputat PNL DA
285. Rujan Dumitru deputat PNL DA
286. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
287. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
288. Salan Viorel deputat PSD DA
289. Sandu Viorica deputat PSD DA
290. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
291. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
292. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
293. Scripnic Lilian deputat AUR NU
294. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
295. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
296. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
297. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
298. Solomon Adrian deputat PSD DA
299. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
300. Stan Ioan senator PSD DA
301. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
302. Stancu Paul deputat PSD DA
303. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
304. Stănescu Paul senator PSD DA
305. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
306. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
307. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
308. Stoian Maria deputat PNL DA
309. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
310. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
311. Stoica Diana deputat USR NU
312. Stoica Elena deputat PSD DA
313. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
314. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
315. Stroe Felix senator PSD DA
316. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
317. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
318. Szabó Ödön deputat UDMR DA
319. Șandru Cosmin deputat PNL DA
320. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
321. Șerban Gianina deputat AUR NU
322. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
323. Șișcu George deputat PNL DA
324. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
325. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
326. Șovăială Constantin deputat - NU
327. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
328. Tătaru Nelu deputat PNL DA
329. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
330. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
331. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
332. Terente Eugen deputat USR NU
333. Thellmann Christine deputat PNL DA
334. Tîlvăr Angel senator PSD DA
335. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
336. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
337. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
338. Toma Ilie deputat PSD DA
339. Toma Vasilică deputat PSD DA
340. Trăilă Cristina deputat PNL DA
341. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
342. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
343. Trufin Lucian senator PSD DA
344. Tudorache Daniel deputat PSD DA
345. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
346. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
347. Turos Lóránd senator UDMR DA
348. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
349. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
350. Țachianu Marian deputat PSD DA
351. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
352. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
353. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
354. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
355. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
356. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
357. Veștea Mihail senator PNL DA
358. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
359. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
360. Vicol Costel senator USR NU
361. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
362. Vlașin Sorin senator PSD DA
363. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
364. Weber Mihai deputat PSD DA
365. Wiener Adrian deputat USR NU
366. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
367. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
368. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
369. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 23 mai 2022, 11:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro