Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:11 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:11

Subiect vot: Anexa 4/03 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:378 103 63 43 23 14 17 10 43 22 21 12 6 1
- voturi pentru (DA):268 103 63 - - 14 17 - 43 22 - - 6 -
- voturi împotrivă (NU):109 - - 43 23 - - 9 - - 21 12 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
12. Amet Varol deputat Minoritati DA
13. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
14. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
15. Andronache Gabriel deputat PNL DA
16. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
17. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
18. Antal István-Loránt senator UDMR DA
19. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
20. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
21. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
22. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
23. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
24. Azamfirei Leonard senator PSD DA
25. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
26. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
27. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
28. Badiu Georgel deputat AUR NU
29. Balan Ioan deputat PNL DA
30. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
31. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
32. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
33. Barna Ilie Dan deputat USR NU
34. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
35. Băltărețu Viorel deputat USR NU
36. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
37. Bende Sándor deputat UDMR DA
38. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
39. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
40. Bica Dănuț senator PNL DA
41. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
42. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
43. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
44. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
45. Boancă Rodica senator AUR NU
46. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
47. Bodea Marius senator USR NU
48. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
49. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
50. Bordei Cristian senator USR NU
51. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
52. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
53. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
54. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
55. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
56. Buican Cristian deputat PNL DA
57. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
58. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
59. Burciu Cristina deputat PNL DA
60. Busuioc Andrei senator AUR NU
61. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
62. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
63. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
64. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
65. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
66. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
67. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
68. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
69. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
70. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
71. Cernic Sebastian senator USR NU
72. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
73. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
74. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
75. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
76. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
77. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
78. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
79. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
80. Cîtea Vasile deputat PSD DA
81. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
82. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
83. Corlățean Titus senator PSD DA
84. Cosma Dorinel senator AUR NU
85. Costea Adrian senator AUR NU
86. Crețu Gabriela senator PSD DA
87. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
88. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
89. Cristian Brian deputat USR NU
90. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
91. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
92. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
93. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
94. Csoma Botond deputat UDMR DA
95. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
96. Dancă Ionel deputat - NU
97. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
98. Dăneasă Mircea senator AUR NU
99. Dehelean Silviu deputat USR NU
100. Deneș Ioan senator PSD DA
101. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
102. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
103. Dogariu Eugen senator PSD DA
104. Dragu Anca Dana senator USR NU
105. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
106. Drulă Cătălin deputat USR NU
107. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
108. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
109. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
110. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
111. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
112. Enachi Raisa deputat AUR NU
113. Farago Petru deputat UDMR DA
114. Fădor Angelica deputat PNL DA
115. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
116. Fălcoi Nicu deputat USR NU
117. Fechet Mircea deputat PNL DA
118. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
119. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
120. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
121. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
122. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
123. Firea Gabriela senator PSD DA
124. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
125. Floroiu Ionel deputat PSD DA
126. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
127. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
128. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
129. Furtună Mirela deputat PSD DA
130. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
131. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
132. Genoiu Mihail senator PSD DA
133. Georgescu Laura senator PSD DA
134. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
135. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
136. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
137. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
138. Ghica Cristian senator USR NU
139. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
140. Giugea Nicolae deputat - NU
141. Giurgiu Adrian deputat USR NU
142. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
143. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
144. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
145. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
146. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
147. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
148. Gudu Michael deputat PNL DA
149. Guran Virgil senator PNL DA
150. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
151. Halici Nicușor deputat PSD DA
152. Hangan Andrei senator AUR NU
153. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
154. Hatos Adrian senator PNL DA
155. Hărătău Elena deputat PNL DA
156. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
157. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
158. Humelnicu Marius senator PSD DA
159. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
160. Huțu Alexandra deputat PSD DA
161. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
162. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
163. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
164. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
165. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
166. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
167. Ionescu George deputat - NU
168. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
169. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
170. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
171. Kelemen Attila deputat UDMR DA
172. Kiss János deputat PNL DA
173. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
174. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
175. Könczei Csaba deputat UDMR DA
176. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
177. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
178. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
179. László Attila senator UDMR DA
180. Lavric Sorin senator AUR NU
181. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
182. Lazăr Teodor deputat USR NU
183. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
184. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
185. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
186. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
187. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
188. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
189. Mang Ioan deputat PSD DA
190. Manta Claudiu deputat PSD DA
191. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
192. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
193. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
194. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
195. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
196. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
197. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
198. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
199. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
200. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
201. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
202. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
203. Mina Marian deputat PSD DA
204. Mircea Florin deputat PSD DA
205. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
206. Mirea Siminica senator PSD DA
207. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
208. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
209. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
210. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
211. Mocioalcă Ion senator PSD DA
212. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
213. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
214. Molnar Ervin deputat PNL DA
215. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
216. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
217. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
218. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
219. Munteanu Remus deputat PSD DA
220. Murariu Oana deputat USR NU
221. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
222. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
223. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
224. Mutu Gabriel senator PSD DA
225. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
226. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
227. Nagy Vasile deputat AUR NU
228. Nassar Rodica deputat PSD DA
229. Năcuță Sorin deputat PNL DA
230. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
231. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
232. Neagu Ionuț senator AUR NU
233. Neagu Nicolae senator PNL DA
234. Neață Eugen deputat PSD DA
235. Nechita Aurel deputat PSD DA
236. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
237. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
238. Niță Nicu deputat PSD DA
239. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
240. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
241. Oprinoiu Aurel senator USR NU
242. Orban Ludovic deputat - NU
243. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
244. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
245. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
246. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
247. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
248. Panait Radu deputat USR NU
249. Pandea Ciprian senator PNL DA
250. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
251. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
252. Pălărie Ștefan senator USR NU
253. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
254. Pecingină Gheorghe deputat PNL DA
255. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
256. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
257. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
258. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
259. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
260. Polak Tudor deputat PNL DA
261. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
262. Pop Darius deputat AUR NU
263. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
264. Popa Alexandru deputat PNL DA
265. Popa Maricel senator PSD DA
266. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
267. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
268. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
269. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
270. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
271. Potecă Vasilica senator PNL DA
272. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
273. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
274. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
275. Presură Alexandra deputat PSD DA
276. Prioteasa Ion senator PSD DA
277. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
278. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
279. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
280. Puiu Ovidiu senator PSD DA
281. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
282. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
283. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
284. Răducanu Sebastian senator PSD DA
285. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
286. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
287. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
288. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
289. Roman Nicolae deputat AUR NU
290. Romașcanu Lucian senator PSD DA
291. Roșca Mircea deputat PNL DA
292. Rujan Dumitru deputat PNL DA
293. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
294. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
295. Salan Viorel deputat PSD DA
296. Sandu Viorica deputat PSD DA
297. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
298. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
299. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
300. Scarlat George senator PNL DA
301. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
302. Scripnic Lilian deputat AUR NU
303. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
304. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
305. Simion George-Nicolae deputat AUR NU
306. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
307. Solomon Adrian deputat PSD DA
308. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
309. Stan Ioan senator PSD DA
310. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
311. Stancu Paul deputat PSD DA
312. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
313. Stănescu Paul senator PSD DA
314. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
315. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
316. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
317. Stoian Maria deputat PNL DA
318. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
319. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
320. Stoica Diana deputat USR NU
321. Stoica Elena deputat PSD DA
322. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
323. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
324. Stroe Felix senator PSD DA
325. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
326. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
327. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
328. Szabó Ödön deputat UDMR DA
329. Șandru Cosmin deputat PNL DA
330. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
331. Șerban Gianina deputat AUR NU
332. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
333. Șișcu George deputat PNL DA
334. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
335. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
336. Șoptică Costel deputat PNL DA
337. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
338. Tătaru Nelu deputat PNL DA
339. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
340. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
341. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
342. Terente Eugen deputat USR NU
343. Thellmann Christine deputat PNL DA
344. Tîlvăr Angel senator PSD DA
345. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
346. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
347. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
348. Toma Ilie deputat PSD DA
349. Toma Vasilică deputat PSD DA
350. Trăilă Cristina deputat PNL DA
351. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
352. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
353. Trufin Lucian senator PSD DA
354. Tudorache Daniel deputat PSD DA
355. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
356. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
357. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
358. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
359. Țachianu Marian deputat PSD DA
360. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
361. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
362. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
363. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
364. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
365. Veștea Mihail senator PNL DA
366. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
367. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
368. Vicol Costel senator USR NU
369. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
370. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
371. Vlașin Sorin senator PSD DA
372. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
373. Weber Mihai deputat PSD DA
374. Wiener Adrian deputat USR NU
375. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
376. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
377. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
378. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 10:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro