Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:12 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:12

Subiect vot: Anexa 4/03/01 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:384 103 62 44 24 15 17 10 43 23 23 12 7 1
- voturi pentru (DA):272 103 62 1 1 15 17 - 43 23 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):111 - - 43 23 - - 9 - - 23 12 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
12. Amet Varol deputat Minoritati DA
13. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
14. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
15. Andronache Gabriel deputat PNL DA
16. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
17. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
18. Antal István-Loránt senator UDMR DA
19. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
20. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
21. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
22. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
23. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
24. Azamfirei Leonard senator PSD DA
25. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
26. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
27. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
28. Badiu Georgel deputat AUR NU
29. Balan Ioan deputat PNL DA
30. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
31. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
32. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
33. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
34. Barna Ilie Dan deputat USR NU
35. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
36. Băltărețu Viorel deputat USR NU
37. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
38. Bende Sándor deputat UDMR DA
39. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
40. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
41. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
42. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
43. Bica Dănuț senator PNL DA
44. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
45. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
46. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
47. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
48. Boancă Rodica senator AUR NU
49. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
50. Bodea Marius senator USR NU
51. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
52. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
53. Bordei Cristian senator USR NU
54. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
55. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
56. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
57. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
58. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
59. Buican Cristian deputat PNL DA
60. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
61. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
62. Burciu Cristina deputat PNL DA
63. Busuioc Andrei senator AUR NU
64. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
65. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
66. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
67. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
68. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
69. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
70. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
71. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
72. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
73. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
74. Cernic Sebastian senator USR NU
75. Chelaru Mircia deputat AUR NU
76. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
77. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
78. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
79. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
80. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
81. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
82. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
83. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
84. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
85. Cîtea Vasile deputat PSD DA
86. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
87. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
88. Corlățean Titus senator PSD DA
89. Cosma Dorinel senator AUR NU
90. Costea Adrian senator AUR NU
91. Crețu Gabriela senator PSD DA
92. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
93. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
94. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
95. Cristian Brian deputat USR NU
96. Cristina Ioan senator PNL DA
97. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
98. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
99. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
100. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
101. Csoma Botond deputat UDMR DA
102. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
103. Dancă Ionel deputat - NU
104. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
105. Dăneasă Mircea senator AUR NU
106. Dehelean Silviu deputat USR NU
107. Deneș Ioan senator PSD DA
108. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
109. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
110. Dogariu Eugen senator PSD DA
111. Dragu Anca Dana senator USR NU
112. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
113. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
114. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
115. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
116. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
117. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
118. Enachi Raisa deputat AUR NU
119. Farago Petru deputat UDMR DA
120. Fădor Angelica deputat PNL DA
121. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
122. Fălcoi Nicu deputat USR NU
123. Fechet Mircea deputat PNL DA
124. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
125. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
126. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
127. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
128. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
129. Firea Gabriela senator PSD DA
130. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
131. Floroiu Ionel deputat PSD DA
132. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
133. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
134. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
135. Furtună Mirela deputat PSD DA
136. Gál Károly deputat UDMR DA
137. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
138. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
139. Genoiu Mihail senator PSD DA
140. Georgescu Laura senator PSD DA
141. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
142. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
143. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
144. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
145. Ghica Cristian senator USR NU
146. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
147. Giugea Nicolae deputat - NU
148. Giurgiu Adrian deputat USR NU
149. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
150. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
151. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
152. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
153. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
154. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
155. Gudu Michael deputat PNL DA
156. Guran Virgil senator PNL DA
157. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
158. Halici Nicușor deputat PSD DA
159. Hangan Andrei senator AUR NU
160. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
161. Hatos Adrian senator PNL DA
162. Hărătău Elena deputat PNL DA
163. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
164. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
165. Humelnicu Marius senator PSD DA
166. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
167. Huțu Alexandra deputat PSD DA
168. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
169. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
170. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
171. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
172. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
173. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
174. Ionescu George deputat - NU
175. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
176. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
177. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
178. Kelemen Attila deputat UDMR DA
179. Kiss János deputat PNL DA
180. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
181. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
182. Könczei Csaba deputat UDMR DA
183. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
184. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
185. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
186. László Attila senator UDMR DA
187. Lavric Sorin senator AUR NU
188. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
189. Lazăr Teodor deputat USR NU
190. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
191. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
192. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
193. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
194. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
195. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
196. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
197. Mang Ioan deputat PSD DA
198. Manta Claudiu deputat PSD DA
199. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
200. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
201. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
202. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
203. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
204. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
205. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
206. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
207. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
208. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
209. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
210. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
211. Mina Marian deputat PSD DA
212. Mircea Florin deputat PSD DA
213. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
214. Mirea Siminica senator PSD DA
215. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
216. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
217. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
218. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
219. Mocioalcă Ion senator PSD DA
220. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
221. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
222. Molnar Ervin deputat PNL DA
223. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
224. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
225. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
226. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
227. Munteanu Remus deputat PSD DA
228. Murariu Oana deputat USR NU
229. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
230. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
231. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
232. Mutu Gabriel senator PSD DA
233. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
234. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
235. Nagy Vasile deputat AUR NU
236. Nassar Rodica deputat PSD DA
237. Năcuță Sorin deputat PNL DA
238. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
239. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
240. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
241. Neagu Ionuț senator AUR NU
242. Neagu Nicolae senator PNL DA
243. Neață Eugen deputat PSD DA
244. Nechita Aurel deputat PSD DA
245. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
246. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
247. Niță Nicu deputat PSD DA
248. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
249. Olar Corneliu deputat PNL DA
250. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
251. Oprinoiu Aurel senator USR NU
252. Orban Ludovic deputat - NU
253. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
254. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
255. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
256. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
257. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
258. Panait Radu deputat USR NU
259. Pandea Ciprian senator PNL DA
260. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
261. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
262. Pălărie Ștefan senator USR NU
263. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
264. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
265. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
266. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
267. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
268. Polak Tudor deputat PNL DA
269. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
270. Pop Darius deputat AUR NU
271. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
272. Popa Alexandru deputat PNL DA
273. Popa Maricel senator PSD DA
274. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
275. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
276. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
277. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
278. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
279. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
280. Potecă Vasilica senator PNL DA
281. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
282. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
283. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
284. Presură Alexandra deputat PSD DA
285. Prioteasa Ion senator PSD DA
286. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
287. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
288. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
289. Puiu Ovidiu senator PSD DA
290. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
291. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
292. Răducanu Sebastian senator PSD DA
293. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
294. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
295. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
296. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
297. Roman Nicolae deputat AUR NU
298. Romașcanu Lucian senator PSD DA
299. Roșca Mircea deputat PNL DA
300. Rujan Dumitru deputat PNL DA
301. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
302. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
303. Salan Viorel deputat PSD DA
304. Sandu Viorica deputat PSD DA
305. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
306. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
307. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
308. Scarlat George senator PNL DA
309. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
310. Scripnic Lilian deputat AUR NU
311. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
312. Solomon Adrian deputat PSD DA
313. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
314. Stan Ioan senator PSD DA
315. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
316. Stancu Paul deputat PSD DA
317. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
318. Stănescu Paul senator PSD DA
319. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
320. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
321. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
322. Stoian Maria deputat PNL DA
323. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
324. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
325. Stoica Diana deputat USR NU
326. Stoica Elena deputat PSD DA
327. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
328. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
329. Stroe Felix senator PSD DA
330. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
331. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
332. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
333. Szabó Ödön deputat UDMR DA
334. Șandru Cosmin deputat PNL DA
335. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
336. Șerban Gianina deputat AUR NU
337. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
338. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
339. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
340. Șoptică Costel deputat PNL DA
341. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
342. Tătaru Nelu deputat PNL DA
343. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
344. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
345. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
346. Terente Eugen deputat USR NU
347. Thellmann Christine deputat PNL DA
348. Tîlvăr Angel senator PSD DA
349. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
350. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
351. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
352. Toma Ilie deputat PSD DA
353. Toma Vasilică deputat PSD DA
354. Trăilă Cristina deputat PNL DA
355. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
356. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
357. Trufin Lucian senator PSD DA
358. Tudorache Daniel deputat PSD DA
359. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
360. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
361. Turos Lóránd senator UDMR DA
362. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
363. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
364. Țachianu Marian deputat PSD DA
365. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
366. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
367. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
368. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
369. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
370. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
371. Veștea Mihail senator PNL DA
372. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
373. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
374. Vicol Costel senator USR NU
375. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
376. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
377. Vlașin Sorin senator PSD DA
378. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
379. Weber Mihai deputat PSD DA
380. Wiener Adrian deputat USR NU
381. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
382. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
383. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
384. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 10:57
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro