Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:15 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:15

Subiect vot: Anexa 3/04 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:391 103 62 47 24 17 17 11 43 25 23 11 7 1
- voturi pentru (DA):274 103 62 - - 17 17 - 43 25 - - 7 -
- voturi împotrivă (NU):116 - - 47 24 - - 10 - - 23 11 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
12. Amet Varol deputat Minoritati DA
13. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
14. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
15. Andronache Gabriel deputat PNL DA
16. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
17. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
18. Antal István-Loránt senator UDMR DA
19. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
20. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
21. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
22. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
23. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
24. Azamfirei Leonard senator PSD DA
25. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
26. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
27. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
28. Badiu Georgel deputat AUR NU
29. Balan Ioan deputat PNL DA
30. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
31. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
32. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
33. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
34. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
35. Barna Ilie Dan deputat USR NU
36. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
37. Băltărețu Viorel deputat USR NU
38. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
39. Bende Sándor deputat UDMR DA
40. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
41. Benga Tudor - Vlad deputat USR NU
42. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
43. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
44. Bica Dănuț senator PNL DA
45. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
46. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
47. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
48. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
49. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
50. Bodea Marius senator USR NU
51. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
52. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
53. Bordei Cristian senator USR NU
54. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
55. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
56. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
57. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
58. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
59. Buican Cristian deputat PNL DA
60. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
61. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
62. Busuioc Andrei senator AUR NU
63. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
64. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
65. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
66. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
67. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
68. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
69. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
70. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
71. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
72. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
73. Cernic Sebastian senator USR NU
74. Chelaru Mircia deputat AUR NU
75. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
76. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
77. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
78. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
79. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
80. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
81. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
82. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
83. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
84. Cîtea Vasile deputat PSD DA
85. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
86. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
87. Constantin Daniel deputat PNL DA
88. Corlățean Titus senator PSD DA
89. Cosma Dorinel senator AUR NU
90. Costea Adrian senator AUR NU
91. Crețu Gabriela senator PSD DA
92. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
93. Cristescu Ionel-Danut senator PSD DA
94. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
95. Cristian Brian deputat USR NU
96. Cristina Ioan senator PNL DA
97. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
98. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
99. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
100. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
101. Csoma Botond deputat UDMR DA
102. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
103. Dancă Ionel deputat - NU
104. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
105. Dăneasă Mircea senator AUR NU
106. Dehelean Silviu deputat USR NU
107. Deneș Ioan senator PSD DA
108. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
109. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
110. Dogariu Eugen senator PSD DA
111. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
112. Drulă Cătălin deputat USR NU
113. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
114. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
115. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
116. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
117. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
118. Enachi Raisa deputat AUR NU
119. Farago Petru deputat UDMR DA
120. Fădor Angelica deputat PNL DA
121. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
122. Fălcoi Nicu deputat USR NU
123. Fechet Mircea deputat PNL DA
124. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
125. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
126. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
127. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
128. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
129. Firea Gabriela senator PSD DA
130. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
131. Floroiu Ionel deputat PSD DA
132. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
133. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
134. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
135. Furtună Mirela deputat PSD DA
136. Gál Károly deputat UDMR DA
137. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
138. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
139. Genoiu Mihail senator PSD DA
140. Georgescu Laura senator PSD DA
141. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
142. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
143. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
144. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
145. Ghica Cristian senator USR NU
146. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
147. Giugea Nicolae deputat - NU
148. Giurgiu Adrian deputat USR NU
149. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
150. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
151. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
152. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
153. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
154. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
155. Gudu Michael deputat PNL DA
156. Guran Virgil senator PNL DA
157. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
158. Halici Nicușor deputat PSD DA
159. Hangan Andrei senator AUR NU
160. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
161. Hatos Adrian senator PNL DA
162. Havârneanu Filip deputat USR NU
163. Hărătău Elena deputat PNL DA
164. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
165. Humelnicu Marius senator PSD DA
166. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
167. Huțu Alexandra deputat PSD DA
168. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
169. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
170. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
171. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
172. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
173. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
174. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
175. Ionescu George deputat - NU
176. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
177. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
178. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
179. Kelemen Attila deputat UDMR DA
180. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
181. Kiss János deputat PNL DA
182. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
183. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
184. Könczei Csaba deputat UDMR DA
185. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
186. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
187. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
188. László Attila senator UDMR DA
189. Lavric Sorin senator AUR NU
190. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
191. Lazăr Teodor deputat USR NU
192. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
193. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
194. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
195. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
196. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
197. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
198. Mang Ioan deputat PSD DA
199. Manta Claudiu deputat PSD DA
200. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
201. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
202. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
203. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
204. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
205. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
206. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
207. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
208. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
209. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
210. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
211. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
212. Mina Marian deputat PSD DA
213. Mircea Florin deputat PSD DA
214. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
215. Mirea Siminica senator PSD DA
216. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
217. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
218. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
219. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
220. Mocioalcă Ion senator PSD DA
221. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
222. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
223. Molnar Ervin deputat PNL DA
224. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
225. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
226. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
227. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
228. Munteanu Remus deputat PSD DA
229. Murariu Oana deputat USR NU
230. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
231. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
232. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
233. Mutu Gabriel senator PSD DA
234. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
235. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
236. Nagy Vasile deputat AUR NU
237. Nassar Rodica deputat PSD DA
238. Năcuță Sorin deputat PNL DA
239. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
240. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
241. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
242. Neagu Ionuț senator AUR NU
243. Neagu Nicolae senator PNL DA
244. Neață Eugen deputat PSD DA
245. Nechita Aurel deputat PSD DA
246. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
247. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
248. Niță Nicu deputat PSD DA
249. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
250. Olar Corneliu deputat PNL DA
251. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
252. Oprinoiu Aurel senator USR NU
253. Orban Ludovic deputat - NU
254. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
255. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
256. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
257. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
258. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
259. Panait Radu deputat USR NU
260. Pandea Ciprian senator PNL DA
261. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
262. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
263. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
264. Pălărie Ștefan senator USR NU
265. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
266. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
267. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
268. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
269. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
270. Polak Tudor deputat PNL DA
271. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
272. Pop Darius deputat AUR NU
273. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
274. Popa Alexandru deputat PNL DA
275. Popa Maricel senator PSD DA
276. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
277. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
278. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
279. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
280. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
281. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
282. Postică Andrei senator USR NU
283. Potecă Vasilica senator PNL DA
284. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
285. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
286. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
287. Presură Alexandra deputat PSD DA
288. Prioteasa Ion senator PSD DA
289. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
290. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
291. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
292. Puiu Ovidiu senator PSD DA
293. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
294. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
295. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
296. Răducanu Sebastian senator PSD DA
297. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
298. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
299. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
300. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
301. Roman Nicolae deputat AUR NU
302. Romașcanu Lucian senator PSD DA
303. Roșca Mircea deputat PNL DA
304. Rujan Dumitru deputat PNL DA
305. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
306. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
307. Salan Viorel deputat PSD DA
308. Sandu Viorica deputat PSD DA
309. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
310. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
311. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
312. Scarlat George senator PNL DA
313. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
314. Scripnic Lilian deputat AUR NU
315. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
316. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
317. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
318. Solomon Adrian deputat PSD DA
319. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
320. Stan Ioan senator PSD DA
321. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
322. Stancu Paul deputat PSD DA
323. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
324. Stănescu Paul senator PSD DA
325. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
326. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
327. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
328. Stoian Maria deputat PNL DA
329. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
330. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
331. Stoica Diana deputat USR NU
332. Stoica Elena deputat PSD DA
333. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
334. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
335. Stroe Felix senator PSD DA
336. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
337. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
338. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
339. Szabó Ödön deputat UDMR DA
340. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
341. Șerban Gianina deputat AUR NU
342. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
343. Șișcu George deputat PNL DA
344. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
345. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
346. Șoptică Costel deputat PNL DA
347. Șovăială Constantin deputat - NU
348. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
349. Tătaru Nelu deputat PNL DA
350. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
351. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
352. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
353. Terente Eugen deputat USR NU
354. Thellmann Christine deputat PNL DA
355. Tîlvăr Angel senator PSD DA
356. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
357. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
358. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
359. Toma Ilie deputat PSD DA
360. Toma Vasilică deputat PSD DA
361. Trăilă Cristina deputat PNL DA
362. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
363. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
364. Trufin Lucian senator PSD DA
365. Tudorache Daniel deputat PSD DA
366. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
367. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
368. Turos Lóránd senator UDMR DA
369. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
370. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
371. Țachianu Marian deputat PSD DA
372. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
373. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
374. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
375. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
376. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
377. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
378. Veștea Mihail senator PNL DA
379. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
380. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
381. Vicol Costel senator USR NU
382. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
383. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
384. Vlașin Sorin senator PSD DA
385. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
386. Weber Mihai deputat PSD DA
387. Wiener Adrian deputat USR NU
388. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
389. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
390. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
391. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 10:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro