Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 23.12.2021 > 13:15 Versiunea pentru printare
Joi, 23 decembrie 2021, ora 13:15

Subiect vot: Anexa 4/04 in integralitate
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:388 103 65 45 23 16 17 10 42 25 23 12 6 1
- voturi pentru (DA):274 103 65 - - 16 17 - 42 25 - - 6 -
- voturi împotrivă (NU):113 - - 45 23 - - 9 - - 23 12 - 1
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
4. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
5. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
6. Aelenei Evdochia senator AUR NU
7. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
8. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
9. Alda Adrian deputat PSD DA
10. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
11. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
12. Amet Varol deputat Minoritati DA
13. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
14. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
15. Andronache Gabriel deputat PNL DA
16. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
17. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
18. Antal István-Loránt senator UDMR DA
19. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
20. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
21. Avrămescu Gabriel-Ioan deputat PNL DA
22. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
23. Azamfirei Leonard senator PSD DA
24. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
25. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
26. Badea Viorel-Riceard senator PNL DA
27. Badiu Georgel deputat AUR NU
28. Balan Ioan deputat PNL DA
29. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
30. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
31. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
32. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
33. Barcari Rodica-Luminița deputat - Abținere
34. Barna Ilie Dan deputat USR NU
35. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
36. Băltărețu Viorel deputat USR NU
37. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
38. Bende Sándor deputat UDMR DA
39. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
40. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
41. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
42. Bica Dănuț senator PNL DA
43. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
44. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
45. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
46. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
47. Boancă Rodica senator AUR NU
48. Bode Lucian Nicolae deputat PNL DA
49. Bodea Marius senator USR NU
50. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
51. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
52. Bordei Cristian senator USR NU
53. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
54. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
55. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
56. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
57. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
58. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
59. Buican Cristian deputat PNL DA
60. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
61. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
62. Burciu Cristina deputat PNL DA
63. Busuioc Andrei senator AUR NU
64. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
65. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
66. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
67. Calotă Florică Ică deputat PNL DA
68. Cambera Oana-Alexandra deputat USR NU
69. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
70. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
71. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
72. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
73. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
74. Cernic Sebastian senator USR NU
75. Chelaru Mircia deputat AUR NU
76. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
77. Chichirău Cosette-Paula deputat USR NU
78. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
79. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
80. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
81. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD DA
82. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
83. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
84. Ciubuc Ciprian deputat AUR NU
85. Cîtea Vasile deputat PSD DA
86. Coarnă Dumitru deputat PSD DA
87. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
88. Constantin Daniel deputat PNL DA
89. Corlățean Titus senator PSD DA
90. Cosma Dorinel senator AUR NU
91. Costea Adrian senator AUR NU
92. Crețu Gabriela senator PSD DA
93. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
94. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
95. Cristian Brian deputat USR NU
96. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
97. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
98. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
99. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
100. Csoma Botond deputat UDMR DA
101. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
102. Dancă Ionel deputat - NU
103. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
104. Dăneasă Mircea senator AUR NU
105. Dehelean Silviu deputat USR NU
106. Deneș Ioan senator PSD DA
107. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
108. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
109. Dogariu Eugen senator PSD DA
110. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
111. Drulă Cătălin deputat USR NU
112. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
113. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
114. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
115. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
116. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
117. Enachi Raisa deputat AUR NU
118. Farago Petru deputat UDMR DA
119. Fădor Angelica deputat PNL DA
120. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
121. Fălcoi Nicu deputat USR NU
122. Fechet Mircea deputat PNL DA
123. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
124. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
125. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
126. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
127. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
128. Firea Gabriela senator PSD DA
129. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
130. Floroiu Ionel deputat PSD DA
131. Focșa Dumitru-Viorel deputat AUR NU
132. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
133. Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
134. Furtună Mirela deputat PSD DA
135. Gál Károly deputat UDMR DA
136. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
137. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
138. Genoiu Mihail senator PSD DA
139. Georgescu Laura senator PSD DA
140. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
141. Gheba Daniel-Sorin deputat USR NU
142. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
143. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
144. Ghica Cristian senator USR NU
145. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
146. Giugea Nicolae deputat - NU
147. Giurgiu Adrian deputat USR NU
148. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
149. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
150. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
151. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
152. Grindeanu Sorin Mihai deputat PSD DA
153. Grosaru Andi-Gabriel deputat Minoritati DA
154. Gudu Michael deputat PNL DA
155. Guran Virgil senator PNL DA
156. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
157. Halici Nicușor deputat PSD DA
158. Hangan Andrei senator AUR NU
159. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
160. Hatos Adrian senator PNL DA
161. Havârneanu Filip deputat USR NU
162. Hărătău Elena deputat PNL DA
163. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
164. Horga Maria-Gabriela deputat PNL DA
165. Humelnicu Marius senator PSD DA
166. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
167. Huțu Alexandra deputat PSD DA
168. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
169. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
170. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
171. Ichim Cristian-Paul deputat USR NU
172. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
173. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
174. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
175. Ionescu George deputat - NU
176. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
177. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
178. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
179. Kelemen Attila deputat UDMR DA
180. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
181. Kiss János deputat PNL DA
182. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
183. Könczei Csaba deputat UDMR DA
184. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
185. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
186. László Attila senator UDMR DA
187. Lavric Sorin senator AUR NU
188. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
189. Lazăr Teodor deputat USR NU
190. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
191. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
192. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
193. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
194. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
195. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
196. Mang Ioan deputat PSD DA
197. Manta Claudiu deputat PSD DA
198. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
199. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR NU
200. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
201. Matieș Călin-Gheorghe senator PSD DA
202. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
203. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
204. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
205. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
206. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
207. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
208. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
209. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
210. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
211. Mina Marian deputat PSD DA
212. Mircea Florin deputat PSD DA
213. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
214. Mirea Siminica senator PSD DA
215. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
216. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
217. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - NU
218. Mîndruță Gheorghiță senator USR NU
219. Mocioalcă Ion senator PSD DA
220. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
221. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
222. Molnar Ervin deputat PNL DA
223. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
224. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
225. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
226. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
227. Murariu Oana deputat USR NU
228. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
229. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR NU
230. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
231. Mutu Gabriel senator PSD DA
232. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
233. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
234. Nagy Vasile deputat AUR NU
235. Nassar Rodica deputat PSD DA
236. Năcuță Sorin deputat PNL DA
237. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
238. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
239. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
240. Neagu Ionuț senator AUR NU
241. Neagu Nicolae senator PNL DA
242. Neață Eugen deputat PSD DA
243. Nechita Aurel deputat PSD DA
244. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
245. Niculescu-Țâgârlaș Cristian-Augustin senator PNL DA
246. Niță Nicu deputat PSD DA
247. Novák Csaba-Zoltán senator UDMR DA
248. Olar Corneliu deputat PNL DA
249. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
250. Oprinoiu Aurel senator USR NU
251. Orban Ludovic deputat - NU
252. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
253. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
254. Özmen Oana-Marciana deputat USR NU
255. Paladi George-Adrian deputat PSD DA
256. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
257. Panait Radu deputat USR NU
258. Pandea Ciprian senator PNL DA
259. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
260. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
261. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
262. Pălărie Ștefan senator USR NU
263. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR NU
264. Petcu Toma-Florin senator PNL DA
265. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
266. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
267. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
268. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
269. Polak Tudor deputat PNL DA
270. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat USR NU
271. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
272. Popa Alexandru deputat PNL DA
273. Popa Maricel senator PSD DA
274. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
275. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
276. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
277. Popescu Ion-Dragoș senator USR NU
278. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
279. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
280. Postică Andrei senator USR NU
281. Potecă Vasilica senator PNL DA
282. Poteraș Cosmin-Marian senator USR NU
283. Predescu Ana-Loredana deputat PSD DA
284. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL DA
285. Presură Alexandra deputat PSD DA
286. Prioteasa Ion senator PSD DA
287. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
288. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
289. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
290. Puiu Ovidiu senator PSD DA
291. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
292. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
293. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
294. Răducanu Sebastian senator PSD DA
295. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
296. Rizea Cristina Camelia deputat USR NU
297. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
298. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
299. Roman Nicolae deputat AUR NU
300. Romașcanu Lucian senator PSD DA
301. Roșca Mircea deputat PNL DA
302. Rujan Dumitru deputat PNL DA
303. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
304. Rusu Daniel-Gheorghe deputat AUR NU
305. Salan Viorel deputat PSD DA
306. Sandu Viorica deputat PSD DA
307. Sas Lóránt-Zoltan deputat USR NU
308. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
309. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
310. Scarlat George senator PNL DA
311. Scântei Laura-Iuliana senator PNL DA
312. Scripnic Lilian deputat AUR NU
313. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
314. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
315. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
316. Solomon Adrian deputat PSD DA
317. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
318. Stan Ioan senator PSD DA
319. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
320. Stancu Paul deputat PSD DA
321. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
322. Stănescu Paul senator PSD DA
323. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
324. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
325. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
326. Stoian Maria deputat PNL DA
327. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
328. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
329. Stoica Diana deputat USR NU
330. Stoica Elena deputat PSD DA
331. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
332. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
333. Stroe Felix senator PSD DA
334. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
335. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
336. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
337. Șandru Cosmin deputat PNL DA
338. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
339. Șerban Gianina deputat AUR NU
340. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
341. Șișcu George deputat PNL DA
342. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
343. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
344. Șoptică Costel deputat PNL DA
345. Șovăială Constantin deputat - NU
346. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
347. Tătaru Nelu deputat PNL DA
348. Târziu Claudiu-Richard senator AUR NU
349. Teniță Dragoș-Cătălin deputat USR NU
350. Teodoroiu Simona-Maya deputat PSD DA
351. Terente Eugen deputat USR NU
352. Thellmann Christine deputat PNL DA
353. Tîlvăr Angel senator PSD DA
354. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
355. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
356. Toda Daniel-Liviu deputat USR NU
357. Toma Ilie deputat PSD DA
358. Toma Vasilică deputat PSD DA
359. Trăilă Cristina deputat PNL DA
360. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
361. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
362. Trufin Lucian senator PSD DA
363. Tudorache Daniel deputat PSD DA
364. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
365. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat USR NU
366. Turos Lóránd senator UDMR DA
367. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
368. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
369. Țachianu Marian deputat PSD DA
370. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
371. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
372. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
373. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
374. Varga Glad-Aurel deputat PNL DA
375. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
376. Veștea Mihail senator PNL DA
377. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
378. Viașu Cosmin-Cristian senator USR NU
379. Vicol Costel senator USR NU
380. Vîlceanu Dan deputat PNL DA
381. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
382. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
383. Weber Mihai deputat PSD DA
384. Wiener Adrian deputat USR NU
385. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
386. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
387. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
388. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 22 mai 2022, 10:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro